Nowoczesna pompa ciepła, taka jak DEFRO DHP PREMIUM, jest idealna zarówno do budowy nowych systemów grzewczych, jak i modernizacji już istniejących. Może z powodzeniem dopełnić funkcjonującą już instalację lub być jedynym źródłem ciepła dla całego domu. A to dopiero początek jej zalet.

Wymiernie oszczędna

Jednym z głównych czynników, które bierze się pod uwagę przy wyborze pompy ciepła jest COP. Coefficient of Performance pozwala precyzyjnie określić wydajność pompy, czyli stosunek ilości dostarczonego ciepła do ilości zużytej energii elektrycznej. Im COP jest większy, tym lepiej, bowiem oznacza uzyskanie tej samej ilości ciepła przy zużyciu mniejszego nakładu energii elektrycznej. COP wyznaczany jest w warunkach laboratoryjnych. Warto jednak pamiętać, że jest to czynnik zmienny, zależny od warunków eksploatacji, np. temperatury na zewnątrz.

Klasa efektywności energetycznej pompy DEFRO DHP PREMIUM to A++ przy temp. zasilania 550C. Wskaźnik COP dla A7/W35 = 4,8, a dla A15/W35 = 3,0. Tak doskonałe wyniki możliwe są dzięki czynnikowi roboczemu R290, czyli propanowi.  Jest to gaz, który pozwala na osiągnięcie najwyższych współczynników efektywności COP i co za tym idzie gwarantuje najniższe koszty ogrzewania.

Oszczędności ze stosowania pompy ciepła są więc przede wszystkim systematyczne i długofalowe. Ale kupując urządzenie możemy liczyć także na dofinansowanie inwestycji w rządowym programie „Czyste Powietrze”. Wsparcie w przypadku nowoczesnych źródeł ciepła, które spełniają najwyższe normy może wynieść nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Pompa ciepła
Pompa ciepła

Prawdziwie ekologiczna

Pompa ciepła to jedno z najbardziej proekologicznych urządzeń stosowanych obecnie w budownictwie do ogrzewania pomieszczeń. Nie generuje żadnych zanieczyszczeń bowiem wykorzystuje energię odnawialną skumulowaną w powietrzu. Dodatkowo zastosowany w pompie DHP PREMIUM naturalny czynnik R290 jest neutralny dla środowiska, co czyni urządzenie DEFRO jeszcze bardziej przyjaznym ekologicznie.

Korzystając z pompy ciepła w praktyce rezygnujemy z bezpośredniego użycia paliw kopalnych i co za tym idzie redukujemy zanieczyszczenia przedostające się do atmosfery. To istotne z punktu widzenia nie tylko osób, dla których sprawy klimatu są bliskie sercu. W efekcie wszyscy przecież oddychamy lepszym powietrzem.

Działa naturalnie

Naturalny przepływ termiczny polega na tym, że ciepło ucieka z budynku na zewnątrz. Działanie pompy ciepła odwraca ten proces. Pompa typu powietrze-woda czerpie energię z otoczenia, czyli powietrza znajdującego się na zewnątrz budynku. Pompa DEFRO DHP PREMIUM wykorzystuje aż do 75% energii z powietrza!

Następnie dzięki czynnikowi roboczemu i odpowiedniemu sprężeniu ogrzewa wodę, którą używamy do mycia, zmywania i ogrzewania domu. Urządzenie DEFRO efektywnie wykorzystuje właściwości termodynamiczne propanu. Dzięki kontroli procesu jego parowania i skraplania urządzenie w maksymalnym stopniu odzyskuje - darmowe! - ciepło z powietrza atmosferycznego.

Dostosowana do polskich warunków klimatycznych

Decydując o wyborze pompy ciepła warto wziąć pod uwagę warunki klimatyczne w jakich mieszkamy. Inne wyzwania będą stały przed urządzeniem na południu Europy, a inne np. w Skandynawii. DEFRO DHP PREMIUM to pompa ciepła typu powietrze-woda stworzona z myślą o zmiennym klimacie panującym w Polsce.

Zapewnia wyjątkowo wysoką wydajność w niskich temperaturach, zachowując pełną efektywność pracy nawet przy -250C. Możliwie jest to dzięki optymalnej konstrukcji urządzenia, które posiada także grzałkę elektryczną o mocy 6 kW wspomagającą pracę pompy gdy na zewnątrz jest bardzo zimno.

Od wielu lat klimat w Polsce zmienia się jednak na coraz cieplejszy, a latem często doskwierają nam upały. Pompa ciepła pozwala zachować idealną temperaturę przez cały rok i latem służy – wbrew swojej nazwie – również do chłodzenia pomieszczeń. Dopływ zimnego powietrza zapewnia nawet przy blisko 500C!

Pompa ciepła
Pompa ciepła

Prosta w montażu i obsłudze

Pompa DEFRO DHP PREMIUM instalowana jest na zewnątrz budynku. To bardzo wygodne rozwiązanie, pozwalające oszczędzić dużo miejsca w środku. Montaż nie wymaga wykonywania odwiertów. Konieczne są jedynie przyłącza hydrauliczne i elektryczne.

Pozwala to na szybkie podłączenie jednostki zewnętrznej z hydromodułem montowanym wewnątrz, który odpowiada za zarządzanie systemem grzewczym pompy.  Odbywa się to za pomocą dedykowanego przewodu dostarczonego razem z pompą ciepła, a następnie podłączenia hydromodułu do gniazda elektrycznego/przyłącza elektrycznego. Taki sposób montażu minimalizuje ryzyko popełnienia błędów przy podłączeniu oraz znacznie skraca czas instalacji.

Temperatura zasilania wynosić może nawet do 650C, co czyni urządzenie DEFRO idealnym również dla instalacji grzejnikowej i jest zaletą zarówno w nowych, jak i już istniejących budynkach.

Pompa ciepła to przyjazne w obsłudze urządzenie. DEFRO DHP PREMIUM zapewnia dostęp do wszystkich ustawień i parametrów pracy za pomocą intuicyjnego sterownika zamontowanego na urządzeniu. Jak każde nowoczesne urządzenie pompa posiada standardowo moduł Wi-Fi, który umożliwia zdalne sterowanie urządzeniem z poziomu aplikacji lub strony internetowej. Wśród dostępnych opcji są m.in. ustawienia temperatury wody obiegowej i temperatury pokojowej oraz operowanie za pomocą termostatu pokojowego.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny