Zanurzeniowa pompka do wody

Pompy zanurzeniowe należą do grupy bardzo popularnych produktów. Jak sama nazwa wskazuje, służą do pełnego zanurzenia pod powierzchnią cieczy. Ich budowa musi być całkowicie szczelna, co umożliwi prace w różnych warunkach.

Urządzenie jest zazwyczaj zasilane energią z sieci, jednak znajdziemy także urządzenia na baterie. Zasilana z sieci pompka zanurzeniowa może być bardziej wydajna, jednak produkty na baterie zapewniają niezależność od zasilania z sieci. Tego typu produkty mogą być wykorzystane do pompowania czystej i brudnej cieczy w oddali od budynków i przyłączy energetycznych.

Typowa pompa do pompowania czystej lub brudnej cieczy może być dość wydajna, maksymalne osiągi typowych produktów często dochodzą do 300 litrów na minutę. Co równie istotne, dobrej jakości urządzenia działają w pełni bezpiecznie. Urządzenie pracuje jedynie pod wodą, a w momencie wynurzenia uruchamia się specjalny wyłącznik, zapobiegający uszkodzeniom silnika.

Pływakowa czy innymi słowy zanurzeniowa pompka do wody idealnie nadaje się do wypompowania brudnej wody z piwnicy, pompowania czystej wody ze studni czy wypompowanie wody z przydomowych oczek wodnych lub basenów. Pompa na baterie będzie najlepsza do wypompowywania cieczy z studzienek i miejsc, w których nie dysponujemy zasilaniem sieciowym.

Głębinowa pompka do wody, ile kosztuje i jak działa?

Pompka głębinowa jest odmianą pompy zanurzeniowej. Zawarte w urządzeniu rozwiązania technologiczne umożliwiają pobieranie cieszy z głębokości ponad 10 metrów. Będzie to zatem najlepsza opcja do pompowania wody ze studni i głębokich ujęć wodnych.

Na uwagę zasługuje charakterystyczna budowa urządzenia. Głębinowa pompka do wody posiada niewielką średnice i jest smukła. Taka budowa umożliwia umieszczenie jej w niewielkich odwiertach. Warto jedynie dobrać średnicę tak, by urządzenie mogło swobodnie przemieszczać się w odwiercie, bez obaw o utknięcie.

Urządzenie działa z dużą wydajnością, a działanie głęboko pod lustrem wody zapewnia cichą pracę urządzenia. Wydajna pompka zapewnia bezawaryjne działanie nawet w trudnych warunkach. Jedynym mankamentem tego rozwiązania może okazać się wyższa cena zakupu.

Akcesoria hydrauliczne w dobrych cenach - sprawdź!

W wielu domach przydaje się także regulator ciśnienia wody i kwasomierz glebowy. Regulator ciśnienia wody to dość proste urządzenie, zapewniające odpowiednie ciśnienie wody z cieczy. Jak łatwo się domyślić, dobrze dobrany regulator wody zapewnia większe bezpieczeństwo pracy urządzeń, a jednocześnie może wpłynąć na ograniczenie zużycia wody. Cena za dobrej jakości regulator ciśnienia wody rozpoczyna się już od kwoty 50 zł. Wykonany z miedzi regulator ciśnienia wody będzie kosztuje ponad 200 zł. Kolejne przydatne urządzenie to kwasomierz glebowy, który posłuży przy aranżacji przydomowego ogrodu. Kwasomierz glebowy na płyn Helliga kosztuje niewiele, a może pomóc w wyborze odpowiednich roślin ozdobnych. Cena za kwasomierz glebowy rozpoczyna się już od kwoty 20 zł.

A może wirnikowa, powierzchniowa pompa do wody?

Zdaniem wielu osób, jest to najlepsza woda do użytku wokół domów i nadaje się do pompowania wody ze zbiornika na deszczówkę lub studni o niewielkiej głębokości. Niektóre modele do nadają się także do pompowania brudnej wody z akwenów wodnych.

Wirnikowa pompka wody jest dostępna w atrakcyjnych cenach, co zapewnia jej większą popularność. To właśnie tego typu urządzenie najczęściej wykorzystuje się do pobierania wody z przydomowej studni i wykorzystywania jej do podlewania ogrodu lub mycia pojazdów. Urządzenie działa pod zanurzeniem, a dodatkowe systemy bezpieczeństwa przerywają pracę w momencie obniżenia się lustra wody.

Najlepsza, wirnikowa pompa do wody okazuje się bardzo wydajna. Urządzenie działa z dużą szybkością, co umożliwia na uzyskanie wydajności w zakresie około 600 litrów na minutę. Pompa na baterie na ogół okazuje się mniej wydajna. A może zainteresuje cię także ten artykuł o wyborze pompy do studni głębinowej?

Pompka do pompowania brudnej wody. Czy to dobre rozwiązanie?

Nie wszystkie urządzenia nadają się do pompowania brudnej wody z piwnicy, kanalizacji czy zamulonych zbiorników wodnych. Odpowiedzią na potrzeby klientów są specjalne pompy do brudnej wody, które bez trudu wydobywają ciecz z zanieczyszczonych miejsc.

Pompka do wody na brzegu zbiornika wodnego w ogrodzie, a także rodzaje, zastosowanie, ceny, producenci oraz opinie
Pompka do wody krok po kroku, czyli zastosowanie, rodzaje, montaż, instalacja oraz ceny krok po kroku

Pompa do brudnej wody nie ulega zamuleniu dzięki specjalnej konstrukcji. W dobrej jakości modelach znajdują się specjalne rozdrabniacze, które eliminują większe zanieczyszczenia. Tego typu rozwiązanie sprawdza się w instalacjach ściekowych i zapewnia im odpowiednie udrożnienie. Na uwagę zasługują między innymi pompy Grandfos do ścieków z rozdrabniaczem. Dobrej jakości materiał użyty do produkcji oraz duża wydajność sprawiły, że tego typu produkty zyskały dobre opinie klientów.

Warto także zauważyć, że pompy do ścieków i do brudnej wody mogą być narażone na działanie substancji chemicznych oraz korozję. Dlatego wybór lepszej jakości produktu zapewnia większą żywotność i bezawaryjną pracę. W ofercie sprzedaży znajdziemy zarówno pompy działające w trybie przerywanym, jak i ciągłym. Wybór zależy wyłącznie od naszych indywidualnych potrzeb.

Hydraulik - znajdź hydraulika w Twoim mieście
Wybierz z ponad 28 000 polecanych hydraulików z serwisu Fixly:

Na co zwracać uwagę, wybierając pompy do wody?

Jak już wiemy, pompka do wody może posiadać różne zastosowanie. Jest to pierwszy parametr, który warto wziąć pod uwagę podczas dokonywania zakupu. Pompy do brudnej i do czystej wody mogą posiadać bardzo zróżnicowaną wydajność. Warto dopasować ją do własnych potrzeb oraz specyfiki miejsca, z którego będziemy czerpać ciecz.

Kolejnym bardzo istotnym parametrem okazują się wymiary urządzeń. Jest to szczególnie istotne przy pompach, które mają pracować w ograniczonych przestrzennie akwenach lub studniach. Pompa wodna powinna być też wykonana z dobrej jakości materiałów. Dzięki temu urządzenie będzie mniej podatne na korozję i bardziej żywotne. Dlatego warto poznać opinie o konkretnych produktach, a jednocześnie wybierać pompy znanych producentów. Wśród znanych, docenianych marek występują między innymi Gardena, Verto, Target, Wolfcraft, Grandfos i Karcher.

Nie bez znaczenia okazuje się także cena zakupu urządzeń. Najtańsza pompka do wody kosztuje nieco ponad 80 zł (w podobnych cenach nabędziemy prosty regulator ciśnienia wody lub bardziej zaawansowany kwasomierz glebowy). Tego typu produkty nie zawsze wykonuje się z dobrej jakości materiałów, a ich wydajność okazuje się mocno ograniczona. Wydajna pompa na baterie lub zasilanie sieciowe z reguły kosztuje przynajmniej 200 zł. Cena za najlepszej jakości pompy do czystej lub brudnej wody przekracza kwotę 1000 zł. Najdroższe w zakupie okazują się pompy głębinowe, które mogą kosztować powyżej 2000 zł.

Osoby planujące częste korzystanie z pompy wody, powinny także zwrócić uwagę na pobór mocy. W ofertach sprzedaży znajdziemy zarówno bardzo energooszczędne urządzenia, jak i pompy o większym zapotrzebowaniu na energię elektryczną. Ten parametr będzie wpływał na koszty eksploatacji urządzenia, co nabiera większego znaczenia przy regularnym wykorzystywaniu pompy.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 96,5% czytelników artykuł okazał się być pomocny