Pompy ciepła Danfoss - najważniejsze informacje

Grupa Danfoss to duński producent rozwiązań dla chłodnictwa, klimatyzacji, ogrzewnictwa, a także dystrybucji wody i maszyn roboczych. Firma powstała w 1933 roku w miejscowości Nordborg w Danii. Danfoss należy do widomych firm w tej branży na świecie, a jej działalność prowadzona jest między innymi w takich krajach jak Dania, Belgia, Norwegia, Hiszpania, Szwecja, Holandia, Wielka Brytania, Kanada, Chiny, Stany Zjednoczone, Rumunia, Francja, a także Polska.

Współcześnie Danfoss posiada 50 fabryk, które znajdują się w 20 krajach. Technologia Danfoss to rozwiązania, które są bezpieczne dla środowiska, gdyż w firmie tej kładziony jest duży nacisk na problematykę ochrony środowiska oraz zmian klimatu. Wśród produktów i rozwiązań tej uznanej firmy na rynku polskim odnajdziemy między innymi rozwiązania do ogrzewania podłogowego, ciepłej wody użytkowej, węzły cieplne systemy przeciwoblodzeniowe, komponenty do palników olejowych, a także nowoczesne termostaty. Technologia Danfoss to rozwiązania nowoczesne i ekologiczne.

Pompy ciepła Danfoss charakteryzują się przewidywaną żywotnością przekraczającą 20 lat, co wiąże się z wygodą i oszczędnością energii przez długie lata. Pompy ciepła Danfoss gwarantują tanie ogrzewanie domów. Są także łatwe w montażu oraz w obsłudze. Warto również zaznaczyć, że gromadzą one energię słoneczną, a następnie przekształcają ją w komfort cieplny bez emisji CO². Pompy ciepła Danfoss służą zarówno do ogrzewania, jak i chłodzenia domu. Zapewniają ciepło oraz gorącą wodę. Pompy ciepła Danfoss współpracują także z innymi źródłami ciepła uzupełniającymi takimi, jak na przykład kotły, solary, olej i gaz. Jeśli szukasz więcej informacji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o pompach ciepła.

Pompy ciepła Danfoss - najlepsze modele i ceny

Pompa ciepła Danfoss DHP-H Opti Pro

Cennik w zależności od mocy od 34 500 zł, poprzez 35 900 zł i 37 900 zł do 38 500 zł.

Pompa ciepła Danfoss DHP-H Opti Pro jest gruntową pompą ciepła o mocy od 4 kW do 16 kW, która dział w technologii Opti. Technologia Opti umożliwia wykorzystywanie więcej niż 75% energii słonecznej, która zakumulowana jest w gruncie lub w wodzie. Technologia Opti umożliwia inteligentny system kontroli sprawiający, że działanie tej pompy ciepła jest zawsze idealnie dostosowane do zapotrzebowania rzeczywistego na ciepło. Pompa ciepła Danfoss DHP-H Opti Pro umożliwia przygotowanie ciepłej wody użytkowej.

Pompa ciepła Danfoss DHP-H

Cennik od 39 500 zł do 42 400 zł.

Pompa ciepła Danfoss DHP-H jest gruntową kompaktową pompą ciepła, której moc może wynosić od 4 kW do 16 kW. Posiada ona wbudowany zasobnik ciepłej wody użytkowej o pojemności 180 l, wykonany w technologii TWS (tap water stratification). To bardzo efektywna i niezawodna pompa ciepła. Jest wysposażoną w zasobnik ciepłej wody użytkowej o pojemności 180 litrów. Pompa ciepła DHP-H pozwala na znaczne zmniejszenie kosztów ogrzewania. Są one bardzo trwałe, a także ciche w działaniu.

Pompa ciepła Danfoss DHP-L

Cennik kształtuje się od 35 500 zł do 38 100 zł.

Pompa ciepła Danfoss DHP-L jest gruntową pompą ciepła o mocy wynoszącej od 4 kW do 16 kW. Jest to najmniejsza pompa ciepła w ofercie firmy i ma 60 cm x 60 cm x 150 cm. Współpracuje ona z zewnętrznym zasobnikiem ciepłej wody użytkowej. Pompa ta sprawdza się w małych pomieszczeniach, takich jak na przykład piwnica czy poddasze. Umożliwia ona swobodną konfigurację zasobników i pomp. Sprawdza się tam, gdzie jest duże zapotrzebowanie na ciepło i ciepłą wodę. Jeśli szukasz więcej informacji, sprawdź także ten artykuł wyjaśniający zasadę działania pompy ciepła.

Polecane pompy ciepła - sprawdź cenę!

Pompa ciepła Danfoss DHP-C

Pompa ciepła Danfoss DHP-C jest gruntową pompą ciepła, której moc może wynosić od 4 kW do 10 kW. Posiada ona zintegrowany moduł do klimatyzacji. Jest ona w stanie ogrzewać zimą, chłodzić katem, a przez cały rok produkować ciepłą wodę użytkową. Wykorzystuje ona technologię chłodzenia pasywnego, które jest znacznie tańsze od tradycyjnej klimatyzacji.

Pompa ciepła Danfoss DHP-A

Pompa ciepła Danfoss DHP-A jest powietrzną kompaktową pompą ciepła, której moc wynosi od 6 kW do 12 kW. Jest to bardzo wydajna pompa ciepła, która wykorzystuje nowoczesne technologie, dzięki czemu redukuje koszty ogrzewania o 75% i jest w stanie nawet odzyskiwać energię z powietrza o temperaturze -20°C. Posiada zasobnik ciepłej wody użytkowej, który wykonany jest w technologii TWS.

Systemy ogrzewania podłogowego Danfoss i węzły cieplne

Węzeł cieplny DSA HOME

Węzeł cieplny DSA HOME charakteryzuje się wysoką wydajnością. Przystosowany jest do zasilania zarówno domów jednorodzinnych, jak i wielorodzinnych, do centralnego ogrzewania, a także przygotowania ciepłej wody użytkowej. Jest łatwy i szybki w montażu, przeznaczony do zamontowania na ścianie. Charakteryzuje się mocą do 24 kW / 40 kW

Wodne ogrzewanie podłogowe Danfoss Link

To bezprzewodowe ogrzewanie podłogowe sterowane za pomocą ekranu dotykowego.

Wodne ogrzewanie podłogowe Danfoss CF2+

Prosty i nowoczesne bezprzewodowe ogrzewanie podłogowe, które posiada opcję wyboru funkcji chłodzenia oraz czujnika podłogowego na podczerwień. Przed wyborem pomp ciepła warto sprawdzić artykuł: Cennik pomp ciepła 2021 - ile kosztuje pompa ciepła?

Wodne ogrzewanie podłogowe Danfoss BasicPlus

Ogrzewanie podłogowe przewodowe z tygodniowym harmonogramem.

Wodne ogrzewanie podłogowe Danfoss BasicPlus2

Ogrzewanie podłogowe przewodowe, posiadające przełącznik kotła i harmonogram tygodniowy.

Elektryczne ogrzewanie podłogowe DEVI

Szybkie oraz inteligentne systemy elektrycznego ogrzewania podłogowego. Przystosowane są do każdego rodzaju podłóg.

Systemy przeciwoblodzeniowe DEVI

To systemy przeciwoblodzeniowe do gruntów, a także dachów, rynien, rurociągów, rur spustowych, a także instalacji specjalnych, chroniące je przed śniegiem oraz lodem. Działają one automatycznie.

Danfoss to obok takich firm, jak Hewalex, Galmet, Panasonic czy Buderus, jeden z najlepszych producentów pomp ciepła i ma doskonałe opinie wśród użytkowników. Wśród rozwiązań tej uznanej marki znaleźć możemy między innymi rozwiązania do ogrzewania podłogowego oraz ciepłej wody użytkowej. Wybór produktów Danfoss do ogrzewania domu to zawsze doskonałe rozwiązanie i gwarancja wysokiej jakości. Sprawdź także ten artykuł o pompach ciepła marki Viessmann.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 88,6% czytelników artykuł okazał się być pomocny