Sufit podwieszany wykonany w systemie suchej zabudowy siniat

Tymczasem na suficie, na którym standardowo mocowane jest oświetlenie, zamiast jednego centralnego punktu świetlnego może pojawić się kilka mniejszych - w różnych miejscach.  Dzięki temu istnieje możliwość równomiernego oświetlenia całego pokoju, a nie tylko jednej części.

Czy zaczęliście się zastanawiać, jak to zrobić? Odpowiedź znajdziecie w dalszej części artykułu

Jednym z rozwiązań, które pozwoli nam nie tylko dodatkowo oświetlić wnętrze, ale również uatrakcyjnić je wizualnie, jest montaż sufitu podwieszanego. Sufit podwieszany już od wielu lat z powodzeniem montowany jest zarówno w domach jednorodzinnych, mieszkaniach, a także większych obiektach, jak hotele czy galerie handlowe. Osoby, dla których konstrukcja sufitu podwieszanego jest znana, na pewno dostrzegają atuty posiadania tego rozwiązania. Natomiast osoby, dla których jest to „nowość” zachęcamy do sprawdzenia jak taki sufit poszerza możliwości oświetlenia pomieszczenia.  

Pomysłów na oświetlenie sufitu podwieszanego jest wiele. Można tutaj posłużyć się między innymi lampami halogenowymi. Niskonapięciowe małe lampy, nazywane „oczkami”, dają wiele możliwości w budowaniu wnętrza za pomocą światła. Wymagają jednak profesjonalnego podejścia w ich rozmieszczeniu oraz staranności i precyzji w zamontowaniu.

Innym rozwiązaniem jest zastosowanie spotów, niskonapięciowych reflektorków. Choć na pierwszy rzut oka wydają się być prostym rozwiązaniem, to do zamocowania ich na pewno przyda się osoba doświadczona.

Dodatkowym pomysłem jest wykorzystanie listew i taśm LED. To rozwiązanie zdobywa na popularności, bowiem charakteryzuje się ono łatwością wykonania, trwałością i estetyką.

Poznałeś już sposoby na sufit podwieszany oświetlenie, a jeśli szukasz inspiracji w zaprojektowaniu takiego sufitu, zobacz ten artykuł o sufitach podwieszanych.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej