Udekoruj okna

Okna to przestrzeń, o której często zapomina się w trakcie dekorowania świątecznych wnętrz. A to przecież sporo wolnego miejsca, które może dodać wyjątkowego klimatu w trakcie oczekiwania na Świętego Mikołaja!

Jeśli chcesz stworzyć przytulny nastrój przedświąteczny, na parapecie możesz ustawić szklane lub drewniane lampiony. Jeśli boisz się wykorzystywać do ich oświetlania świeczek, możesz zastosować wkłady LED, które palą się przez nawet 72h. W tym przypadku sprawdzą się także krótkie lampki na baterie, które możesz zwinąć w niewielki kłębek i umieścić wewnątrz.

Jeśli uwielbiasz prace DIY – możesz stworzyć lampiony z ozdobnych butelek, słoików czy szklanych wazonów. Ponadto, do tworzonych dekoracji możesz użyć wszelkiego rodzaju świątecznych witraży oraz lekkich, papierowych kolaży i łańcuchów. Dzięki haczykom o gumowej podstawie, które zasysają się do powierzchni szyby możesz porozwieszać drobne dekoracje na wszystkich oknach.

Świąteczny wieniec

Inspirując się aranżacjami rodem z amerykańskich przedmieść – udekoruj swoje drzwi! Tradycyjną ozdobą będzie wieniec bożonarodzeniowy, wykonany np. z gałązek jodły czy świerku. Przepiękny, rozłożysty model możesz kupić w sklepie albo przygotować wspólnie z rodziną. Jak?

Na drucianym lub styropianowym kole umieścić gałązki, a następnie ozdób je dodatkowymi drobiazgami, takimi jak małe bombki, szyszki czy papierowe gwiazdki. Jeśli lubisz minimalistyczne dekoracje, same gałązki owiń lampkami zasilanymi bateryjnie. Na rynku znajdziesz łańcuszki w kształcie choinek czy śnieżynek, co doda świątecznemu wianuszkowi dodatkowego uroku.

Wianek bożonarodzeniowy może okazać się również idealną dekoracją stołu! Położony na jego środku może doskonale prezentować się samodzielnie, ale też będzie stanowić świetną oprawę dla świątecznych świec.

Czy kwiaty mogą być ozdobą bożonarodzeniową?

Mogłoby się wydawać, że kwiaty nie stanowią raczej zbyt dobrej dekoracji świątecznej. A przecież poinsecja, czyli popularna gwiazda betlejemska jest typowo bożonarodzeniową rośliną, która cudownie udekoruje stół czy parapet. Charakterystyczne kolory kwiatów (czerwony lub biały) sprawiają, że bez żadnych dodatkowych upiększeń gwiazda betlejemska będzie od wejścia przywoływać klimat świąt.

Jeśli w Twoim domu jest dużo kwiatów doniczkowych, je również możesz potraktować jako bazę do wykonania dekoracji świątecznych. Obwiązanie doniczek szerokimi wstążkami z materiału czy też ułożenie kilku bombek w ziemi sprawi, że Twoje rośliny będą przypominać oryginalne drzewka bożonarodzeniowe.

Ekologiczną ozdobą będą także wszelkiego rodzaju stroiki wykonane ze sztucznych kwiatów. Mogą one przypominać przywołaną wcześniej gwiazdę betlejemską, ale też imitować gałązki drzewek iglastych, ostrokrzewu czy jarzębiny.

Nie ma świąt bez girlandy!

Girlanda to ten rodzaj dekoracji, o której wprost nie można zapomnieć! Po rozwieszeniu ozdoba ta dodaje charakteru każdemu pomieszczeniu, podkreślając świąteczną, unoszącą się we wnętrzu aurę. Zamontuj ją nad kominkiem, udekoruj nią komodę, regał, karnisz czy poręcz schodów. Zarówno kolorowa girlanda z połączonych paseczków foliowych, jak i samodzielnie przygotowana z bombek powiązanych ze sobą w jeden długi sznur, stanowić będzie za idealne nawiązanie dla klasycznych łańcuchów choinkowych, które tak pięknie współgrają z bombkami i zawieszonymi cukierkami.

Szukasz pomysłu na błyskawiczną dekorację stołu przed Bożym Narodzeniem? Na dość dużej paterze lub tacy umieść orzechy włoskie, mandarynki i pomarańcze, a także pierniki. Pomiędzy nimi możesz też rozrzucić kilka gwiazdek anyżu, a w skórkę owoców wbić goździki. Taki talerz będzie od razu kojarzyć się ze świętami, a także zacznie roztaczać wokół magiczny aromat. Więcej podobnych inspiracji i bożonarodzeniowych ozdób znajdziesz na stronie pm-m.pl.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny