Skarby z mieszkania babci

Retro nigdy nie wychodzi z mody. W sklepach nieustannie widzimy przedmioty stylizowane to na lata 50-te, to na 70-te, to znów na lata 90-te, które dla młodszych pokoleń są już - o zgrozo - dekadą historyczną. Jednakże prawdziwe przedmioty “z epoki” wszystkim nam podobają się najbardziej, mają bowiem niepowtarzalny charakter.

Wykonana z płyty wiórowej szafeczka nocna, którą znajomi lub rodzina planują wyrzucić, może z powodzeniem znaleźć swoje miejsce w naszej łazience. Po zeszlifowaniu wierzchniej warstwy lakieru wystarczy pomalować mebel białą farbą do drewna, by zyskał nowy, świeży wygląd. Z powodzeniem posłuży jako szafka na środki czyszczące, a w dodatku nada wnętrzu ciekawego charakteru.

Warto rozejrzeć się też za starym lustrem, koniecznie z kilkoma ciemnymi kropkami. My uratujemy je przed śmietnikiem… A ono ubarwi aranżację w sposób, w jaki nie mógłby tego zrobić przedmiot przyniesiony prosto ze sklepu.

Zróbcie coś z niczego

W sieci znajdziecie masę inspiracji dotyczących mebli z recyklingu! Fantastycznym pomysłem jest wieszak na ręczniki wykonany z fragmentu drewnianej palety. Europaletę należy oczywiście najpierw oszlifować, a następnie zaimpregnować, by stała się odporna na panującą w łazience wilgoć. Następnie pokrywamy drewno farbą lub bezbarwnym lakierem i w każdą z desek wbijamy haczyk lub wieszaczek.

A może w Waszej piwnicy poniewiera się skórzana walizka, która ze względu na brak kółek nie jest zbyt wygodna w podróży? Możecie przerobić ją na oryginalną szafkę na kosmetyki, która zawiśnie nad umywalką! Wymaga to nieco więcej pracy niż wykonanie mebla z palet (trzeba między innymi wprawić w walizkę lustro i zamontować w środku dwie półki), ale efekt wart jest wysiłku.

Pomysły na wystrój łazienki w duchu less-waste
Pomysły na wystrój łazienki w duchu less-waste

Co można zrobić z kartonowego pudełka?

Gdy wpiszecie to zapytanie w wyszukiwarkę, pojawią się przede wszystkim propozycje kreatywnych zabawek i przebrań. Nam jednak oczywiście chodzi o nieco inne zastosowanie. Kartonowe opakowanie po baterii łazienkowej ma odpowiedni rozmiar, aby stać się organizerem na kosmetyki lub akcesoria do pielęgnacji. Produkty firmy Invena pakowane są w karton pozbawiony folii i szkodliwych farb, dlatego pudełka idealnie nadają się do tego celu. Możemy użyć drugiego kartonu do sporządzenia kilku przegródek, dzięki którym każdy przedmiot będzie przechowywany osobno. Takie rozwiązanie nie tylko jest tańsze niż kupienie pudełka w sklepie, ale także ogranicza zaśmiecanie planety.

Dodatkowym wyróżnikiem opakowań Inveny jest umieszczona na nich sympatyczna rysunkowa foczka, której wąsaty pyszczek budzi pozytywne skojarzenia z morzem i wakacjami.

Pomysły na wystrój łazienki w duchu less-waste
Pomysły na wystrój łazienki w duchu less-waste

Opakowanie na baterie umywalkowe Invena wykonane z ekologicznych materiałów

Ekologiczna łazienka z Inveną

Społeczna odpowiedzialność marek, w tym troska o środowisko, są niezwykle ważne. Ten aspekt powinniśmy brać pod uwagę zawsze, kiedy podejmujemy decyzję o zakupie. Nie inaczej jest z wybieraniem wyposażenia łazienki.

Firma Invena dba, aby jej produkty były przyjazne dla planety - od etapu tworzenia projektu, aż po moment, gdy zostaną zamontowane w mieszkaniu. Ograniczanie zużycia zasobów oraz produkowanie baterii i deszczowni (https://sklep.invena.pl/products/category/produkty/deszczownie-i-natryski/deszczownie-141/page-1/) ułatwiających oszczędzanie wody to tylko niektóre z podejmowanych działań. Najsympatyczniejszym z nich z całą pewnością jest wspieranie finansowe opieki nad grupą fok, która znalazła swój dom w wrocławskim ZOO.

Foki - i wszystkie inne morskie zwierzęta - możecie wesprzeć także i Wy, urządzając ekologiczną łazienkę. Dowiedz się więcej o eko inicjatywach marki Invena.

Pomysły na wystrój łazienki w duchu less-waste
Pomysły na wystrój łazienki w duchu less-waste

Deszczownia Invena Musta

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej