Dobry plan to podstawa

Pierwszy krok do urządzenia funkcjonalnej, ładnej i komfortowej łazienki to stworzenie szczegółowego planu. Warto zastanowić się przede wszystkim nad budżetem. Kwestia ta jest kluczowa do podjęcia kolejnych działań i decyduje o tym, co znajdzie się we wnętrzu łazienki. Kolejno należy zastanowić się nad wymiarem pomieszczenia oraz nad tym, czego od niego oczekujemy. W małej łazience bowiem trudno będzie zmieścić dużą wannę, pralkę, dwie umywalki i inne elementy armatury łazienkowej. Dobrym rozwiązaniem jest stworzenie rzutu łazienki i rozrysowanie rozmieszczenia planowanych mebli i armatury. Takie działanie pomoże w zobrazowaniu metrażu łazienki i zainstalowanych w niej elementów.

Design, kolory i motyw przewodni

W momencie, kiedy znamy już budżet, liczbę mebli i armaturę, jaką chcemy zainstalować w łazience przychodzi czas na zaplanowanie ogólnego designu łazienki. Skupić należy się na nie tylko na dodatkach jak wieszak łazienkowy na www.mediaexpert.pl, ale głównie na kolorach i materiałach, jakie chcemy, by znalazły się na ścianach i podłodze łazienki. Dobra informacja jest taka, że to, jak będzie wyglądała łazienka, zależy tylko i wyłącznie od nas samych. Tak więc postaw na to, co podoba się Tobie i odpowiada Twoim gustom. Jeżeli lubisz minimalistyczne i chłodne przestrzenie nic nie stoi na przeszkodzie, by tak właśnie urządzić Twoje pomieszczenie. Wykorzystaj do tego celu zimne barwy i baw się strukturą, pamiętaj jednak, by nie dać zdominować jednemu akcentowi całego pomieszczenia. Jeśli jednak zależy Ci na ciepłym i przytulnym pomieszczeniu dodaj akcenty naturalne, drewno lub drewnopodobne, dopieszczając wnętrze ciepłym kolorem, kolejno przełamując je jasnymi odcieniami. Zadanie to może nieco przytłoczyć, dlatego też istnieje możliwość zgłoszenia się do specjalisty - architekta wnętrz. Osoba taka pomoże urządzić łazienkę Twoich marzeń, indywidualnie przyglądając się możliwościom tego pomieszczenia.

Dodatki, akcesoria i szczegóły

Jednym z ostatnich etapów po położeniu płytek, tapet bądź paneli na ściany i podłogi i zainstalowaniu armatury jest zakup dodatków. Te z kolei z pozoru nieznaczne akcesoria mają wielkie znaczenie. Obecnie rynek prezentuje bardzo szeroki wybór, jeżeli chodzi o tego typu artykuły. Z łatwością dobrać można choćby stojak na papier toaletowy na www.mediaexpert.pl czy szczotkę do WC www.mediaexpert.pl tak, by wkomponowały one się w całość i nie zaburzały harmonii. Najnowszymi trendami pośród dodatków ostatnimi czasy są złote lub czarne akcenty spotykane na bateriach, słuchawkach łazienkowych czy na uchwytach od szafek. Warto również przemyśleć sposób oświetlenie łazienki i zainstalowanie dodatkowego światła led za lustrem, pod szafką czy w innym miejscu. Pomoże to doświetlić łazienkę, jeżeli nie posiada ona okna oraz korzystnie wpłynie na nowoczesny design. Warto przemyśleć również mniej istotne pozycje takie jak żywe kwiaty, zasłony, rolety, żyrandol czy dywan. Wszystkie te małe rzeczy dopełniają pomieszczenie i nadają harmonii.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny