Kredyt hipoteczny

Kredyt hipoteczny w ING – plusy i minusy

Jeśli chodzi o kredyt hipoteczny w ING i rodzaj uzyskiwanych dochodów, uznaje on: umowę o pracę na czas określony i nieokreślony, umowa zlecenie, umowa o dzieło, działalność gospodarcza oraz dochody z najmu, co jest niewątpliwie dużą zaletą tego banku. Kolejnym plusem, na który natrafimy, zapoznając się z ofertą ING, jest możliwość nadpłaty, jak i całkowitej spłaty kredytu już od pierwszego dnia (bez dodatkowych opłat). Warto także zwrócić uwagę na sposób wyceny nieruchomości. Może odbywać się ona bowiem na dwa sposoby: Ty przedstawiasz wycenę wykonaną przez rzeczoznawcę lub bank wykonuję wycenę specjalnie dla Ciebie. Koszt takiej wyceny dla mieszkań i działek to 420 zł, dla domów jednorodzinnych – 680 zł, natomiast dla nieruchomości niestandardowych – 1100 zł. Dużym plusem ING jest fakt, że proces kredytowy jest tu bardzo przejrzysty, a także stosunkowo szybki – w porównaniu do innych banków. Co więcej, w ING istnieje możliwość uzyskania promesy kredytowej na podstawie złożonego wniosku oraz dokumentów finansowych. Oznacza to, że bank wydaje decyzję finansową bez konieczności podpisywania umowy przedwstępnej lub rezerwacyjnej. Jeśli jesteś klientem banku, nie musisz też przedstawiać zaświadczenia o zarobkach. Potrzebujesz pomocy w przygotowaniu dokumentów i wniosku kredytowego? Zajrzyj na: https://malychabusinessfinance.com/.

Kolejny aspekt dla jednych może być plusem, a dla drugich minusem. Chodzi mianowicie o negocjacje cenowe w kwestii prowizji oraz marży, które w ING są niemożliwe z uwagi na to, że już na starcie bank oferuje możliwość wybrania oferty z lub bez prowizji. Mimo wszystko jest to bardzo uczciwe i przejrzyste rozwiązanie, które nie jest stosowane przez wszystkie banki. Z kolei za istotną wadę kredytów hipotecznych w ING można uznać brak segmentu premium, ponieważ maksymalna kwota kredytu wynosi 1,5 mln zł. Przy tym wysokość wymaganego ubezpieczenia jest tak duża, że nawet negocjacje nie przyniosą tu korzystnych rozwiązań. Na koniec warto wspomnieć o jeszcze jednym minusie. Dotyczy to wkładu własnego, który musi wynieść minimum 20%. Bank nie przyjmuje wkładu w postaci zabezpieczenia na drugiej nieruchomości, a także nie akceptuje dopłat w postaci środków pochodzących z książeczki mieszkaniowej.

Kredyt hipoteczny PKO BP – plusy i minusy

Wśród plusów kredytu hipotecznego w PKO BP wyróżnić można przede wszystkim niski wkład własny – już na poziomie 10%. Co więcej, bank nie wymaga płatności za wycenę nieruchomości do momentu złożenia wniosku. PKO BP oferuje możliwość złożenia wniosku o kredyt bez umowy przedwstępnej na rynku wtórnym. Oprócz tego za sporą zaletę wielu klientów uznaje szybką decyzję kredytową – do 21 dni od momentu złożenia dokumentacji. Jeśli chodzi o wcześniejszą spłatę, jak również nadpłatę kredytu, jest ona możliwa – bez prowizji. Bank akceptuje także zasiłek macierzyński, dochody na zwolnieniu lekarskim z powodu ciąży oraz dodatek mieszkaniowy dla służb mundurowych jako dochód. Na koniec warto wspomnieć, że PKO BP umożliwia uzyskanie kredytu na zakup apartamentów oraz domów na segmencie nieruchomości Premium. Czy pozwalają na to inne banki? Poznaj odpowiedź: https://malychabusinessfinance.com/porownanie-kredytow-hipotecznych/.

Za istotny minus kredytu hipotecznego w PKO BP uznaje się z kolei brak decyzji wstępnej (finansowej). Oprócz tego bank wymaga korzystania ze swojej własnej wyceny – nie przyjmuje tej wykonanej przez rzeczoznawcę. Oferuje także niezbyt korzystne metody liczenia zdolności kredytowej – zwłaszcza dla umowy o dzieło i umowy zlecenie. Bank wymaga też opłacania ubezpieczenia niskiego wkładu własnego do momentu spłaty kapitału poniżej 80% LTV, który liczony jest od całości kwoty kredytu hipotecznego.

Kredyt hipoteczny Millenium – plusy i minusy

W przypadku banku Millenium, podobnie jak przy PKO PB, wkład własny wynosi tylko 10%. Ogromną zaletą jest także szybka decyzja – do 5 dni od złożenia dokumentów! Bank oferuje możliwość uzyskania kredytu w złotówkach dla osób, które uzyskują dochód w innej walucie. Co więcej, nie pobiera on prowizji za udzielenie kredytu hipotecznego. Niewątpliwą zaletą jest też możliwość przedstawienia własnej wyceny nieruchomości. Bank przewiduje również możliwość wcześniejszej spłaty i nadpłaty kredytu bez prowizji. Millenium akceptuje zasiłek macierzyści i uznaje dochody na zwolnieniu lekarskim z powodu ciąży jako dochód. Na koniec warto wspomnieć, że bank umożliwia też uzyskanie kredytu na zakup mieszkania dla inwestorów na rynku nieruchomości.

Za minus kredytu hipotecznego w banku Millenium uznaje się z kolei niewątpliwie niekorzystny system naliczania kwoty dla ubezpieczenia pomostowego. Oprócz tego jako wadę można wskazać wysoki wymóg wpływu z wynagrodzenia jako produkt dodatkowy, a także konieczność wywiązywania się do końca okresu kredytowania. Bank bardzo często wnosi również poprawki do dostarczanych wycen nieruchomości. Ostatni minus to brak rozwiązania dla klientów z sektora private banking. Chcesz poznać więcej szczegółów? Zajrzyj na: https://malychabusinessfinance.com/kredyt-hipoteczny-millenium/.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny