Posadzki epoksydowe w budynkach przemysłowych stosowane są na szeroką skalę. Dzięki właściwościom żywicy epoksydowej, mogą one być wykorzystywane zarówno w miejscach, w których panuje duży ruch osobowy, jak i na przestrzeniach, po których poruszają się maszyny, np. wózki widłowe.

Wytrzymałe posadzki przemysłowe

Powierzchnie podłóg w budynkach przemysłowych są narażone nie tylko na duży ruch, ale również zniszczenia, naciski czy silne uderzenia. Materiały wykończeniowe powinny więc charakteryzować się dużą odpornością, która zapewni im ochronę przed dewastacją na skutek codziennej eksploatacji. Takie cechy posiadają wytrzymałe posadzki przemysłowe zrobione z żywicy epoksydowej lub poliuretanowej przeznaczone do miejsc szczególnie narażonych na zniszczenia.

Epoksydowe i poliuretanowe posadzki dla przemysłu to rozwiązanie pozwalające wykończyć powierzchnię posadzki materiałem, który nie tylko jest odporny, ale posiada również wysokie parametry użytkowe. Tego rodzaju posadzki opierają się silnym uderzeniom czy tarciu, jak również są odporne na działanie wody, chemikaliów czy bardzo wysokiej lub bardzo niskiej temperatury. Dodatkowo, łatwo się je czyści, dlatego utrzymanie ich w odpowiednim stanie sanitarnym nie sprawia problemów, co jest szczególnie ważne w firmach z branży spożywczej lub farmaceutycznej. W zależności od zapotrzebowania konkretnej firmy, posadzki przemysłowe z żywicy epoksydowej lub poliuretanowej mogą mieć także właściwości bakteriostatyczne, antypoślizgowe, a nawet dekoracyjne. W miejscach szczególnie narażonych na wyładowania elektryczne i powstawanie pożarów, lub w tych, w których występuje zagrożenie wybuchem, stosuje się posadzki przemysłowe o właściwościach antyelektrostatycznych.

Posadzki dla przemysłu skrojone na miarę potrzeb

Dobrze dobrane posadzki dla przemysłu to komfort dla wszystkich osób, które się po nich poruszają. Z tego powodu do ich wykonania należy wybrać firmę z doświadczeniem, taką jak Optifloor, specjalizującą się w wykonywaniu przyjaznych dla środowiska i spełniających najwyższe standardy posadzek. Rzetelne wykonanie oraz wykorzystanie wysokiej jakości materiałów dają gwarancję, że posadzki przetrwają w firmie przez długi czas.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny