Agregat prądotwórczy - czym jest?

Agregat prądotwórczy to w skrócie urządzenie, które zamienia energię powstającą w wyniku spalania paliwa w energię mechaniczną. Takie rozwiązanie przydatne jest podczas prac budowlanych wykonywanych za pomocą urządzeń potrzebujących energii elektrycznej do działania. W zależności od modelu, na rynku można spotkać agregaty prądotwórcze o różnej wydajności.

Agregat prądotwórczy jednofazowy czy trójfazowy?

Na budowie można wykorzystać agregat jedno lub trójfazowy. Wpływ na wybór konkretnego ma oczywiście ilość i rodzaj urządzeń na budowie, które planujemy zasilić. Najczęściej maszyny, których używa się na budowie, są jednofazowe, dlatego taki agregat będzie lepszym wyborem. Warto pamiętać, że agregat trójfazowy oferuje mniejszą moc, jednak można nim zasilać sprzęty zarówno jedno, jak i trójfazowe.

Jaki agregat prądotwórczy na budowę?

Sercem większości agregatów prądotwórczych jest silnik spalinowy. Za jego pomocą wytwarzana energia zamieniana jest w prąd. Są one idealne do pracy ciągłej, gdzie dany sprzęt używany jest przez kilka do kilkunastu godzin. Agregaty te mają prostą konstrukcję, co sprawia, że ich serwisowanie jest łatwe. Dodatkowo ich poziom hałasu jest niski. Ważnym aspektem jest także możliwość stabilizacji napięcia AVR, dzięki czemu można używać sprzętów, które są wrażliwe na częste zmiany napięcia. Do zasilania agregatów używa się benzyny, oleju napędowego, gazu ziemnego oraz ropy naftowej. Jest to taka ilość substancji, która na szczęście nie sprawi, że nasz portfel stanie się pusty, lecz na wszelki wypadek najlepiej zalać kanister do pełna. Musimy jednak liczyć się z tym, że taki rodzaj zasilania generuje spaliny, które trzeba odprowadzać. Rurę spalinową w takim układzie można przeprowadzić przez ścianę na zewnątrz budynku. Należy pamiętać, że benzyna nie powinna znajdować się w baku dłużej niż 30 dni, więc jeśli nie będziemy używać agregatu przez dłuższy czas, to przelejemy ją z powrotem do kanistra.

Agregat prądotwórczy na wynajem

Nierzadko agregat prądotwórczy potrzebny jest maksymalnie na jeden dzień roboczy, dlatego właśnie opcja wynajmu to o wiele lepsze rozwiązanie niż zakup takiego urządzenia. W Internecie można znaleźć wiele firm, które oferują wynajem agregatu prądotwórczego (zob. https://dzwigamy.com/agregat-pradotworczy/) w przystępnej cenie. Jest to duża zaleta, gdyż w ten sposób mniej pieniędzy pójdzie na sprzęt, który będzie używany na budowie, tym samym zleceniodawca zapłaci mniej za zlecenie. W celu wynajmu agregatu prądotwórczego warto zainteresować się firmą ExpertGlass.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły