1. Oświetlenie LED i jego energooszczędność

Jedną z najważniejszych zalet oświetlenia LED jest energooszczędność. Zwykle zużywa ono bardzo mało energii, zachowując przy tym pełną moc świecenia. Nie da się ukryć, że przekłada się to na niemałe oszczędności finansowe. Choć żarówki LED są z reguły nieco droższe od tradycyjnych świetlówek, to w rzeczywistości są tańsze w użytkowaniu. Warto przy tym wspomnieć o tym, że klasyczna żarówka, aby osiągnąć pełną moc świecenia, musi się rozgrzać. To z kolei wiąże się ze zużyciem dodatkowej energii, co nie pozostaje obojętne dla Twojego portfela.

2. Długa żywotność

Oświetlenie LED słynie nie tylko z energooszczędności, ale także z długiej żywotności. Jedna żarówka może świecić nawet kilkadziesiąt tysięcy godzin. Warto wspomnieć o tym, że zachowuje przy tym pełną moc. Dla porównania tradycyjna żarówka emituje światło jedynie przez około 1000 godzin. Właśnie dlatego świetlówki LED wymienia się raz na kilka lat. Tym samym jest to ekologiczne rozwiązanie. Klasyczna żarówka przestaje świecić natychmiast. Model LED stopniowo traci moc, dając jeszcze długie godziny użytkowania. Warto też podkreślić, że oświetlenie LED jest przyjazne dla środowiska. Co najważniejsze, nie zawiera szkodliwych pierwiastków, takich jak ołów czy rtęć. Elementy żarówek są też często w pełni biodegradowalne.

3. Nieszablonowa estetyka

Oświetlenie LED jest nie tylko funkcjonalne – wyróżnia je także wyjątkowa estetyka. To zasługa szerokiego zakresu barw i temperatur. Dzięki temu możesz podkreślić atuty każdego pomieszczenia i sprytnie zamaskować jego niedoskonałości. Co więcej, tego rodzaju światło doskonale sprawdza się też jako sposób na zaakcentowanie ważnych dla Ciebie dekoracji. Oświetlenie LED, dostępne np. w e-sklepie NEWLED, możesz zastosować nie tylko w domu, ale także na zewnątrz czy w obiektach komercyjnych. Źródła światła LED emitują strumień przyjazny dla oka, którego natężenie i kolor możesz dopasować do swoich indywidualnych preferencji. Doskonale wpisuje się to w obowiązujące trendy!

ikona podziel się Przekaż dalej