Jak działają pożyczki online?

Pożyczka gotówkowa online to wyjątkowy produkt finansowy, który jest dedykowany osobom chcącym otrzymać gotówkę na konto w możliwie najkrótszym czasie, bez konieczności wychodzenia z domu. Zazwyczaj takie pożyczki są udzielane w kwocie od kilkuset do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. 

Z pożyczek online mogą zazwyczaj korzystać wszystkie osoby, które są pełnoletnie i posiadają odpowiednią zdolność i historię kredytową. W związku z tym, iż popyt na internetowe pożyczki od lat utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie, polskie instytucje bankowe cyklicznie przygotowują specjalne oferty i promocje dedykowane potencjalnym pożyczkobiorcom. 

Zalety pożyczek online

Pożyczki online mają całą masę atutów. Dlaczego warto postawić właśnie na ten produkt finansowy? Do najważniejszych zalet pożyczek gotówkowych zalicza się:

 • ograniczona do minimum liczba formalności,
 • wniosek o pożyczkę można złożyć w 100% online, bez konieczności wychodzenia z domu na smartfonie bądź komputerze, 
 • pożyczka jest w pełni dostosowana do naszych potrzeb - to my decydujemy, ile pożyczamy oraz na jaki okres chcemy rozłożyć spłatę zaciągniętego zobowiązania,
 • decyzja pożyczkowa wydawana jest błyskawicznie - środki trafiają na konto wnioskodawcy w przypadku akceptacji wniosku jeszcze tego samego dnia, 
 • dyskrecja - pożyczanie przez internet oznacza także dyskrecję i wygodę - wszystkie formalności są załatwiane w domu, dlatego nikt inny nie wie o tym, że zaciągamy pożyczkę w banku. 

Popularność pożyczek w Polsce i na świecie 

Rok 2021 był wyjątkowy pod względem wartości udzielonych kredytów i pożyczek w naszym kraju. Mimo trwającej pandemii Polacy zaciągnęli zobowiązania o rekordowej wartości. Dodatkowo, jak zauważono w raporcie Biura Informacji Kredytowej, polscy pożyczkobiorcy radzą sobie ze spłatą zaciągniętych zobowiązań "lepiej niż kiedykolwiek". 

"Rok 2021 był bardzo dynamiczny na rynku kredytów i pożyczek w Polsce. Pomimo nieustępującej sytuacji pandemicznej, realizował się optymistyczny scenariusz aktywności na rynku finansowym"

- wskazali autorzy raportu BIK. 

W całym 2021 roku banki i SKOK-i udzieliły klientom kredytów ratalnych opiewających na kwotę łączną 18,03 mld zł i kredytów gotówkowych o wartości 66,64 mld zł. Wzrost wartości poszczególnych zobowiązań w porównaniu z 2020 rokiem był następujący:

 • kredyty ratalne: +21,4%,
 • kredyty gotówkowe: +29,1%. 

Z kolei w strefie euro na koniec 2021 roku łączna wartość udzielonych kredytów bankowych wyniosła aż 6,38 bln euro. Dla porównania - w sierpniu 202 roku wskaźnik ten urósł już do 6,60 bln euro. Zarówno dane globalne jak i ogólnopolskie jasno wskazują, że popyt na pożyczki gotówkowe oferowane przez instytucje bankowe jest na bardzo wysokim poziomie. 

Interesujące dane docierają także z rynku amerykańskiego. Z raportu TransUnion wynika, że średnia wartość nowych pożyczek gotówkowych w USA wyniosła aż 8 085 dolarów w drugim kwartale 2022 roku. W poprzednich latach średnie kwoty pożyczek mieściły się w przedziale 6600 - 7100 dolarów. Z kolei całkowite zadłużenie z tytułu pożyczek osobistych w 2021 roku wyniosło 167 bilionów dolarów. 

Na co Polacy przeznaczają pieniądze z pożyczek gotówkowych?

Z raportu "Dlaczego Polacy się zadłużają", który powstał na podstawie badania zrealizowanego przez IMAS International w listopadzie 2018 r. na zlecenie Krajowego Rejestru Długów Biura Informacji Gospodarczej, wynika, że przeszło 75% Polaków w grupie wiekowej 18-64 lata zadeklarowało, że minimum raz w życiu zaciągnęło pożyczkę bądź kredyt gotówkowy. Z kolei aż 35% oznajmiło, że korzysta z tego typu usług finansowych często. 

W ramach badania zapytano także respondentów, na jakie cele najczęściej przeznaczają pieniądze otrzymane w ramach pożyczki bądź kredytu. Okazało się, że najpopularniejsze cele pożyczkowe to: 

 • sprzęt AGD, RTV - 43% wskazań, 
 • remont mieszkania / domu - 31% wskazań,
 • zakup samochodu / motocykla - 28% wskazań,
 • spłata długów - 11% wskazań,
 • opłacenie czynszu - 10% wskazań,
 • organizacja rodzinnej uroczystości - 9% wskazań,
 • codzienne wydatki - 8% wskazań. 

Aż 42% badanych wskazało, że pożyczki i kredyty to coś całkowicie naturalnego, jednak ważne jest, by decyzję o zaciągnięciu zobowiązania podejmować w sposób odpowiedzialny po przeanalizowaniu swoich możliwości finansowych. 

Nawet 150 tysięcy złotych na 8 lat. Atrakcyjna pożyczka gotówkowa w banku Citi Handlowy 

W związku z bardzo wysokim zapotrzebowaniem na atrakcyjne pożyczki gotówkowe, polskie instytucje bankowe nieustannie modyfikują swoją ofertę, by zaspokoić oczekiwania jak najszerszego grona klientów. Jedną z instytucji bankowych, która przygotowała wyjątkowo korzystną pożyczkę gotówkową, jest Citi Handlowy. Nowi klienci tej instytucji mogą otrzymać nawet 150 tysięcy złotych na 8 lat. Najważniejsze elementy pożyczki od Citi Handlowy są następujące:

 • kwota pożyczki wynosi od 1000 do 150 000 zł,
 • zmienne oprocentowanie 9,99%,
 • cały proces wnioskowania odbywa się w 100% online, bez wychodzenia z domu,
 • środki uzyskane w ramach pożyczki mogą być przeznaczone na dowolny cel,
 • istnieje możliwość ubezpieczenia spłaty pożyczki.

Szczegółowe informacje na temat oferty dostępne są pod adresem https://www.citibank.pl/kredyty/pozyczka-gotowkowa/online-lp/

Przykład reprezentatywny dla Pożyczki Gotówkowej online dla nowych klientów. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 13,63%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 26 000,00 zł, całkowita kwota do zapłaty 33 382,39 zł, oprocentowanie zmienne 9,99%, całkowity koszt pożyczki 7 382,39 zł (w tym: prowizja 1 430,00 zł, odsetki 5 952,39 zł, opłata miesięczna 0,00 zł), 47 miesięcznych równych rat w wysokości 696,00 zł oraz ostatnia rata wyrównująca 670,39 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 4 Sierpnia 2022 r. na reprezentatywnym przykładzie.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny