Remont mieszkania

Około 10 tysięcy złotych – tyle musimy zapłacić za remont mieszkania średniej wielkości w zwykłym standardzie. Oczywiście ta kwota może wzrosnąć jeszcze bardziej, jeśli konieczne są bardziej zaawansowane prace (na przykład osuszanie ścian) lub kiedy decydujemy się na wyższy standard. Zakładając, że na nasze konto co miesiąc wpływa przeciętne wynagrodzenie, na remont musielibyśmy więc przeznaczyć co najmniej trzy pensje. Skoro samodzielne sfinansowanie prac przekracza możliwości większości z nas, najlepszym rozwiązaniem będzie pożyczenie pieniędzy.

Remont mieszkania. Pożyczka czy kredyt?

By pokryć wydatki związane z remontem mieszkania, możemy pożyczyć pieniądze w banku lub jednej z firm z sektora pozabankowego. Które rozwiązanie będzie lepsze? Kredyty bankowe są wprawdzie zazwyczaj niżej oprocentowane, jednak procedura rozpatrywania wniosków nie należy do najkrótszych, a współczynnik odrzuceń jest dość wysoki. Pożyczki pozabankowe są zaś zwykle nieco droższe, ale w perspektywie miesięcznej raty różnica nie jest dotkliwa. Wyższe oprocentowanie rekompensuje z kolei duża przyznawalność i skrócone do minimum formalności.

Pozabankowe pożyczki ratalne. Kiedy warto?

Składając wniosek o pożyczkę na remont często zależy nam na czasie – zwłaszcza, jeśli do podjęcia decyzji skłoniła nas nagła awaria. W takich sytuacjach „ratalka” będzie dużo lepszym rozwiązaniem niż kredyt. Wiele firm rozpatruje wnioski w niecałą godzinę, co oznacza, że pieniądze mogą trafić na nasze konto nawet tego samego dnia. Pozabankowa pożyczka na 12 miesięcy to też najlepszy wybór dla klientów, którzy nie mają zdolności na tyle wysokiej, by bez problemu uzyskać finansowanie w banku – firmy pożyczkowe mają znacznie mniejsze wymagania.

Jak pożyczyć pieniądze poza bankiem?

Pożyczka na raty online ma jeszcze jedną, szalenie ważną zaletę – łatwość złożenia wniosku. Dla klientów firm takich jak https://eurocent.pl/ cała procedura sprowadza się do wypełnienia prostego formularza, podania swoich danych oraz potwierdzenia ich za pomocą przelewu weryfikacyjnego lub specjalnej aplikacji. Bez rozmów z konsultantami, kompletowania dokumentów i długiego oczekiwania na rozpatrzenie wniosku.

artykuł sponsorowany