1. Miejsce

Oczywiście idealnym rozwiązaniem byłoby wyseparowanie jednego pokoju, stworzenie własnego biura w domu. Nie każdy jednak ma taką możliwość, dlatego najlepszym pomysłem może być wydzielenie sobie kawałka przestrzeni w salonie czy pokoju dziennym.Ważne jednak to, aby oddzielić strefę relaksu od strefy pracy, tak żeby nic nas nie rozpraszało podczas wykonywania obowiązków zawodowych. Dobrym pomysłem może być oddzielenie swojego stanowiska od pozostałej przestrzeni jakąś polką czy regałem, tak żeby stworzyć własny kącik, który będzie przeznaczony wyłącznie do pracy i oddzielony od reszty domu.

2. Meble

Następną ważną kwestią są meble jakie znajdują się w naszym miejscu pracy. Kluczowe w tej sytuacji są oczywiście biurko i krzesło. Biurko powinno być przede wszystkim odpowiednio duże, tak aby bez problemu można było pomieścić na nim wszystkie potrzebne rzeczy do wykonywania swoich zadań. Powinno również być dostosowane do naszego wzrostu i odpowiednio ustawione w pokoju. Nie nie należy go ustawiać zaraz przy oknie, ponieważ zbyt duża ilość światło może rozpraszać podczas pracy i nie powinno znajdować się przy ścianie naprzeciwko drzwi. Siedzenie tyłem do wejścia pokoju może wywoływać poczucie dyskomfortu i niepewności, więc zdecydowanie lepiej postawić biurko bokiem do drzwi. Krzesło z kolei powinno być przede wszystkim dla nas wygodne, wspierać odcinek lędźwiowy i posiadać możliwość regulacji wysokości oraz regulacji kąta nachylenia.

3. Kolory

Jeśli chodzi o kolory opłaca się jednak dopasować je do wystroju mieszkania, tak aby wszystko bylo ze sobą spójne. Warto postawić na neutralne, spokojne kolory (np. biel czy szarość), dzięki którym łatwiej będzie nam się skupić na wykonywanych działaniach i które nie będą nas rozpraszać podczas pracy. W zależności od tego co robimy, można jednak jednak zdecydować się na mocniejsze akcenty, tak aby pobudzić naszą kreatywność do działania. Należy jednak unikać ciemnych kolorów, które mogą wzbudzać w nas poczucie senności i smutku. To wszystko jednak pewne wskazówki. Tak naprawdę najważniejsze jest to, żeby domowe stanowisko pracy było dla nas miejscem komfortowym i dopasowanym do upodobań.

Praca z domu - jak urządzić swoje stanowisko?
Praca z domu - jak urządzić swoje stanowisko?

4. Dodatki

Dodatki i dekoracje, czyli wszystko to, co sprawia, że miejsce pracy stanie się przyjemniejsze i bardziej spersonalizowane. Dobrym pomysłem jest umieszczenie w naszym kąciku pracy różnego rodzaju świec, zdjęć i roślin. Warto jednak pamiętać żeby zachować w tym wszystkim umiar, tak aby nic nas nie rozpraszało podczas pracy. Inną kwestia są dodatki, które mogą być pomocne w naszej pracy. Dobra lampka, która będzie oświetlała nasze biuro wieczorami czy podczas bardziej pochmurnych dni i tablica, na której będziemy mogli przyklejać notatki, listę zadań czy przypomnienia, to tylko jedne z pomysłów na to, co może znaleźć się przy naszym domowym stanowisku pracy.

5. Sprzęt

Bardzo ważną kwestią jest również sprzęt jaki może być nam potrzebny do wykonywania pracy. W zależności od tego w jakiej branży pracujemy, możemy potrzebować innych narzędzi. Na przykład graficy, poza dobrym komputerem mogą potrzebować jeszcze specjalnych urządzeń np. tabletów do rysowania, a osobom, których głównym zajęciem jest pozycjonowanie stron internetowych i kampanie reklamowe Google Adswystarczą dobry komputer i odpowiednie programy. Więcej na ten temat dowiecie się na https://afterweb.pl/pozycjonowanie-stron/. Należy jednak pamiętać o rzeczach, które mogą być pomocne w pracy niezależnie od branży. Dobra klawiatura, odpowiedni monitor i ilość takich monitorów, dobrej jakości myszka czy drukarka z kserokopiarką, są rzeczami na które zdecydowanie warto zwrócić uwagę projektując swoje domowe stanowisko pracy.

Praca z domu - jak urządzić swoje stanowisko?
Praca z domu - jak urządzić swoje stanowisko?

Podsumowanie

Niezależnie od tego w jakiej branży i gdzie pracujemy, to jak wygląda nasze stanowisko pracy jest bardzo ważne. Pracowanie w domu może wiązać się z wieloma przywilejami, ale też.posiada swoje negatywne strony. Daje ono większą swobodę jeśli chodzi o wystrój i umiejscowienie stanowiska, co też może być pułapką. Dlatego warto naprawdę zwrócić uwagę, na to czego potrzebujemy i jak chcemy, żeby wyglądało nasze miejsce pracy, ponieważ jak wiadomo najlepiej pracuje się w miejscu, w którym czujemy się dobrze, swobodnie i komfortowo.

Artykuł przygotowany przez specjalistę SEO z firmy AFTERWEB

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny