Krzesła w biurze

Dlaczego nie wystarczy zwykłe krzesło?

Chociaż w szkole powtarzano nam, że powinniśmy siedzieć na twardych, drewnianych krzesłach, oparci pod kątem 90 stopniu to nie do końca prawda. W przypadku wielogodzinnej pracy przy biurku, korzystanie z twardego krzesła jest czymś, co nam wręcz szkodzi. Ból mięśni, dyskomfort, bóle pleców – to to tylko niektóre z objawów źle dobranego siedziska. Dużą wadą tradycyjnych krzeseł jest brak możliwości regulacji ich wysokości czy odchylenia oparcia. Jeden model krzesła przeznaczony jest dla osoby mierzącej sto sześćdziesiąt centymetrów i nawet metr dziewięćdziesiąt. Te ponad trzydzieści centymetrów różnicy ma ogromne znaczenie, w szczególności, jeżeli chodzi o wysokość siedziska. Nie warto powielać stereotypów „zdrowych” drewnianych krzeseł, ponieważ może nadają się one do kuchni bądź jadalni, ale na pewno nie do pracy przy biurku na pełen etat. Oczywistym wyborem w tym przypadku powinien być fotel biurowy.

Jak dobrać fotel biurowy?

Wybór odpowiedniego fotela biurowego to nie lada wyzwanie. Aby korzystać w pełni z jego zalet musi być on odpowiednio dobrany. Po pierwsze nie kupujmy kota w worku. Warto wcześnie obejrzeć mebel, sprawdzić jego, jakość, przymierzyć się i po prostu sprawdzić czy jest dla nas wygodny. Po drugie zwróćmy uwagę na gwarancję producenta: im dłuższy okres gwarancji tym lepiej, fotele bez gwarancji lub z taką na okres poniżej dwóch lat powinny budzić w nas wątpliwości. Bardzo ważna jest też jakoś użytych materiałów. Najlepiej postawić na takie, które są odporne na uszkodzenia mechaniczne, łatwo się je czyści oraz konserwuje. Unikajmy jasnych, delikatnych tkanin – niestety mogą się szybko zniszczyć lub zafarbować na przykład od dżinsowych spodni. To jeszcze nie koniec, wytycznych dodatkowo dobrze jest wziąć pod lupę mechanizmy, w jakie jest wyposażony fotel oraz materiał, z jakiego wykonane są „twarde” części. Jeżeli coś na pierwszy rzut oka wygląda niepewnie, prawdopodobnie takie będzie.

W co powinien być wyposażony dobry fotel biurowy?

Istnieje kilka wytycznych, które pomogą dobrać nam dobry fotek biurowy. Starajmy się wybierać fotele wyposażone w:

  • mechanizm regulujący wysokość siedziska,
  • podłokietniki z możliwością regulacji szerokości i wysokości ich rozstawu,
  • mechanizm regulujący stopień odchylenia oparcia (najlepiej sprężynowy, taki który dostosowuje się do ruchów użytkownika),
  • zagłówek,
  • pięcioramienna podstawę,
  • kołka wykonane z dobrej, jakości materiału (na przykład kauczuku),
  • szerokie siedzisko,
  • oraz wysokie i wyprofilowane oparcie.

Jakie są wady foteli biurowych?

Jeżeli mamy zamiar kupić fotel biurowy zgodnie z wyżej przedstawionymi wytycznymi prawdopodobnie jego jedyną wadą może być cena. Chociaż nawet to może niekoniecznie być wadą, ponieważ aktualnie na runku dostępnych jest wiele modeli spełniających wszelkie wymagania. Wszelkie niedogodności mogą wynikać jedynie z słabej, jakości krzesła lub źle dobranych wymiarów. Decydując się na zakup fotela biurowego warto odpowiednio się do tego przygotować, a na pewno uda nam się znaleźć mebel biurowy posiadający same zalety. 

Szukasz profesjonalnych foteli biurowych dla siebie bądź swoich pracowników? Odwiedź Nonameoffice w Krakowie i wybierz idealne krzesła.


Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 56,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny