Mozaika czarna cegiełka

Płytki ceramiczne

W wielu domowych łazienkach na ścianach ułożone są płytki ceramiczne. Mają one wiele zalet stąd też nie powinna dziwić ich popularność. Przede wszystkim w sklepach można kupić płytki w setkach wzorów i kolorów. Poszczególne typy płytek różnią się nie tylko kolorystyką ale także kształtem. Dzięki ogromnej palecie dostępnych płytek każda łazienka wygląda niepowtarzalnie. Zaletą płytek jest ich gładka powierzchnia, która pozwala na łatwe ścieranie nadmiaru wody oraz zabrudzeń. Ponadto ceramiczna powłoka nie przepuszcza wilgoci a tym samym chroni ściany przed uszkodzeniami i pleśnią.

Panele szklane

W ostatnim czasie bardzo modne stały się panele szklane. Układane są one na ścianach podobnie jak płytki, z tą różnicą, że panele są znacznie większe. Wykonane są one ze szkła klejonego lub hartowanego, przez co stają się odporne na uszkodzenia zewnętrzne. Ponadto w przypadku stłuczenia fragmenty szkła zostają sklejone w jednej tafli lub rozsypują się na drobne kawałki o nieostrych krawędziach.  Panele szklane mogą być przezroczyste, kolorowe lub z dowolnym nadrukiem, dzięki czemu łazienka wykończona z ich użyciem staje się niepowtarzalna.

Mozaika

Mozaika była używana do dekorowania wnętrz już kilka tysięcy lat temu. Pomimo swojej długiej tradycji ta forma wykończenia wnętrza łazienki jest nadal bardzo popularna. Obecnie najczęściej wybierana jest mozaika szklana lub ceramiczna. Oba te rodzaje mozaik prezentują się bardzo ciekawie na łazienkowych ścianach. Podobnie jak płytki czy panele szklane, mozaika ma gładką powierzchnię i jest nieprzepuszczalna dla wody. Jest łatwa do czyszczenia i daje duże możliwości dekoracyjne. Warto przy okazji wspomnieć, że dzięki temu, iż mozaiki składają się z drobnych elementów można je układać nie tylko na prostych powierzchniach ale również tworzyć delikatne zaokrąglenia. Mozaika doskonale nadaje się do obudowania wanny, umywalki czy brodzików prysznicowych.

Ściany w łazience są narażone na różnego rodzaju zabrudzenia, ale przede wszystkim na dużą ilość wilgoci, co nie wpływa korzystanie na ich stan. Podczas urządzania lub remontu tego pomieszczenia warto wziąć to pod uwagę i pokryć ściany materiałami, które nie tylko będą ładnie wyglądać, ale również zabezpieczą mury przed uszkodzeniem.


Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny