Czajnik elektryczny

Decyzja związana z zakupem czajnika elektrycznego uzależniona jest od kilku aspektów. Dużą rolę odgrywa przede wszystkim koszt urządzenia, aczkolwiek nie mniejsze znaczenie ma wygoda związana z możliwością szybszego przygotowania wrzątku. A co z wyglądem? Design też ma spore znaczenie, ale... w wielu przypadkach schodzi na dalszy plan.

Praktyczność przede wszystkim

Czajnik elektryczny musi być przede wszystkim praktyczny. Chodzi o to, by szybko zagotował wodę. Warto jednak mieć świadomość, że zaawansowane modele elektryczne wcale nie ograniczają się do przygotowania wrzątku. Niektóre z nich pozwalają m.in. na:

  • regulację temperatury ­– dzięki temu można zagotować wodę do pożądanej temperatury, np. 60oC
  • utrzymywanie temperatury przez 30 minut
  • uzyskanie informacji o aktualnej temperaturze wody (na wyświetlaczu LED).

Ponadto większość standardowych modeli posiada:

  • antypoślizgową podstawę
  • automatyczny wyłącznik – dzięki temu czajnik elektryczny samoczynnie wyłącza się po doprowadzeniu wody do wrzenia
  • automatyczny wyłącznik przy zdejmowaniu czajnika z podstawy
  • zabezpieczenie przed włączeniem czajnika bez wody.

Design ma znaczenie

Osób wybierających czajnik elektryczny wyłącznie pod kątem designu jest znacznie mniej. Jeżeli jednak urządzenie ma służyć wyłącznie do zagotowania wrzątku, można liczyć na dużo większy wybór designerskich modeli. Wystarczy np. zapoznać się z ofertą takich producentów jak: Alessi, Eva Solo, Jacob Jensen, Stelton. Proponowane przez nich czajniki doskonale wpiszą się w aranżację kuchni urządzonych w stylu minimalistycznym i nowoczesnym – będą stanowić ciekawą dekorację na blacie.

Praktyczność w parze z ciekawym designem? To możliwe

O ile jeszcze kilkanaście lat temu czajnik elektryczny ograniczał się wyłącznie do modelu wykonanego z tworzywa sztucznego, tak obecnie producenci wychodzą naprzeciw coraz większym wymaganiom i oczekiwaniom użytkowników. Dlatego zatrudniają projektantów, którzy wspinają się na wyżyny swojej kreatywności i tworzą czajniki wyróżniające się designem.

Model w formie minimalistycznej i nowoczesnej? A może czajnik nawiązujący designem do klasycznych czajników na gaz? Możliwości jest bardzo wiele – dzięki temu praktyczność czajnika możesz połączyć z funkcjonalnością.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 90,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny