Pralka

Pralka w Twoim domu to sprzęt AGD, który jest wyjątkowo intensywnie użytkowany. Zdarza się, że pracuje nawet kilka razy w tygodniu, doprowadzając do czystości zabrudzoną odzież, odświeżając tekstylia i wywabiając uporczywe plamy. Dlatego tak ważne jest, aby wybrany model spełniał swoją rolę i był odpowiedzą na potrzeby wszystkich domowników.

Jakie funkcje powinna mieć dobra pralka?

Zacznijmy od funkcji, na które należy zwrócić uwagę przy zakupie. Oczywiście każdy ma własne oczekiwania względem tego urządzenia, choćby pod kątem designu czy ceny. Ale dla wszystkich liczy się:

  • ładowność — to jeden z najważniejszych parametrów, który możesz dopasować do wielkości swojego gospodarstwa domowego. Standardowa pojemność bębna wynosi od 5 — 6 kg. Nie brak jednak modeli większych lub mniejszych np. dla singli czy dużych rodzin. Nowoczesne i energooszczędne pralki dopasowują ilość wody oraz detergentu do wielkości wsadu.
  • sposób załadunku i rozmiar — popularny jest otwór ulokowany w przedniej części pralki, ale osobom, które szukają węższego urządzenia polecamy te z opcją załadunku od góry. Na rynku dostępne są też modele slim i super slim o głębokości nieprzekraczającej 40cm. To bardzo ważne, aby dokładnie zmierzyć miejsce, w którym zamierzasz postawić pralkę, uwzględniając odsunięcie jej od ściany, aby wykonać przyłącze.
    Pralka
  • koszty eksploatacji — od klasy energetycznej i zużycia wody przede wszystkim zależy koszt eksploatacji. Szukaj modeli oznaczonych symbolem przynajmniej A+, a najlepiej A+++ (taka jest niejedna pralka dostępna w sklepie Sferis.pl). Roczne zużycie wody w takich modelach wynosi przeciętnie od 9500 do 9900 litrów, zużywając przy tym od 150 do 196 kWh.
  • programy — opóźnienie startu prania, szybkie lub podwójne płukanie, pranie wstępne, funkcja eco bubble, tryb dla alergików, pranie wełny, jedwabiu, bawełny, odświeżanie. Funkcji, w jakie są wyposażone nowoczesne pralki jest wiele, korzystając z nich możesz znacznie usprawnić wykonywanie codziennych obowiązków domowych, przy jednoczesnej oszczędności czasu i pieniędzy.

Kupując pralkę kieruj się potrzebami swoimi i swojej rodziny. Korzystając z dobrze wybranego sprzętu, w przyszłości odczujesz korzyści płynące z jego ekonomicznego użytkowania.

Firmy uznane na rynku

Na rynku sprzętów AGD nie brak firm, które specjalizują się w produkcji pralek automatycznych. To właśnie oni wprowadzają liczne innowacje technologiczne oraz rozwiązania, które mają zatroszczyć się o jakość tkanin, usprawnianie procesu prania czy wreszcie kieszeń użytkownika. Na szczególną uwagę zasługuje choćby firma Samsung i jej system eco bubble. Aktywne bąbelki, które powstają w wyniku połączenia wody, detergentu oraz powietrza szybko i skutecznie usuwają nawet uporczywe plamy, jednocześnie chroniąc odzież. Pranie bąbelkowe odbywa się w niskiej temperaturze, a więc jest energooszczędne.

Innym ciekawym rozwiązaniem jest inny model marki Samsung — AddWash. Dzięki dodatkowemu otworowi masz możliwość dołożenia odzieży do prania w trakcie trwania cyklu.

Nowoczesne technologie idą w parze z designem. Pralki z czarnymi elementami, elektronicznymi panelami sterowania czy opcją obsługi przez smartfona coraz bardziej wyręczają nas w wykonywaniu codziennych żmudnych obowiązków.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły