Prawo budowlane

Wszystko o prawo budowlane - lista artykułów

Zapoznaj się z informacjami na temat prawo budowlane. Nasze sprawdzone porady związane z prawo budowlane pomogły już wielu osobom. Zapoznaj się z artykułami poniżej i przeczytaj te które Cię interesują

Inspektor Nadzoru Inwestorskiego i jego rola na budowie

Inspektor Nadzoru Inwestorskiego i jego rola na budowie

Inspektor Nadzoru Inwestorskiego nie jest niezbędną postacią na placu budowy domu jednorodzinnego. Jednak możemy go ustanowić, a tym samym zabezpieczyć własne interesy. W czym pomoże Inwestor Nadzoru Inwestorskiego? Jaka jest jego rola i kompetencje na placu budowy? Poniżej odpowiemy na najczęściej zadawane pytania.
, 11 sierpnia 2017

Jak złożyć zgłoszenie robót budowlanych?

Jak złożyć zgłoszenie robót budowlanych?

Przed rozpoczęciem prac budowlanych musimy uporządkować sprawy natury formalnej. Prawo budowlane narzuca na inwestorów konieczność uzyskania pozwolenia lub zgłoszenia robót. Poniżej wskażemy, czym właściwie jest zgłoszenie robót budowlanych i jak wygląda cała procedura.
, 30 lipca 2017

Zlecenia budowlane - jak pozyskać klientów do zleceń budowlanych i remontowych?

Zlecenia budowlane - jak pozyskać klientów do zleceń budowlanych i remontowych?

W obecnych czasach bardzo łatwo otworzyć firmę. Można to zrobić praktycznie w jeden dzień, jednak pozyskanie klientów nie jest już tak łatwe. Nawet jeśli dana firma może się wykazać odpowiednimi zasobami ludzkimi i sprzętem potrzebnym do wykonania zlecenia. Zlecenia budowlane zajmują w tym kontekście specjalne miejsce. Firmy budowlane wyrastają jak grzyby po deszczu i mimo, że popyt na usługi budowlane jest duży, nowym firmom ciężko się przebić. Sprawdzamy, jak pozyskać klientów oraz gdzie szukać zleceń na usługi budowlane oraz remontowo-budowlane.
, 18 lipca 2017

Jakie informacje sprawdzić w księdze wieczystej?

Jakie informacje sprawdzić w księdze wieczystej?

Planując zakup mieszkania, domu, lokalu czy działki, powinniśmy dokładnie sprawdzić jej księgę wieczystą. Jakie informacje zawiera i jak je interpretować? Na co zwracać uwagę i o czym należy pamiętać? W odpowiedzi na te pytania przygotowaliśmy listę najistotniejszych informacji, które można i trzeba zweryfikować w księdze wieczystej. Oto one:
, 12 maja 2017

Zakup działki budowlanej - na jakie aspekty zwrócić uwagę?

Zakup działki budowlanej - na jakie aspekty zwrócić uwagę?

Zakup działki budowlanej wymaga bardzo dogłębnego przemyślenia w kontekście usytuowania przyszłego domu. Należy rozważyć nie tylko wszystkie kwestie związane z przepisami prawa budowlanego, ale także możliwości aranżacji danego terenu i tutaj istotny będzie kształt i wielkość działki, a także warunki terenu. Warto pamiętać, że jedynie odpowiednie położenie domu jednorodzinnego na parceli sprawi, że cała posesja okaże się funkcjonalna, a sam dom będzie wygodny do mieszkania, dobrze nasłoneczniony, a rachunki za ogrzewanie nie spowodują palpitacji serca. Jak wybrać działkę budowlaną, aby nie mieć większych problemów ze zbudowaniem domu?
, 10 maja 2017

Korupcja na polskim rynku zamówień publicznych

Korupcja na polskim rynku zamówień publicznych

Korupcja w najbardziej z klasycznych definicji oznacza nadużycie stanowiska publicznego w celu uzyskania prywatnych korzyści. W ramach korupcji zawierają się zarówno nadużycia popełniane przez urzędników państwowych - defraudacja czy nepotyzm, jak i nadużycia wiążące osoby prywatne z urzędnikami: przekupstwo, wymuszenie, płatna protekcja lub oszustwo.
, 5 maja 2017

Od stycznia 2017 budujący dom zapłacą dużo więcej za okna

Od stycznia 2017 budujący dom zapłacą dużo więcej za okna

Z dniem 1 stycznia 2017 roku weszły w życie nowe przepisy zawarte w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Rozporządzenie, wielokrotnie zmieniane ostateczny swój kształt nabrało kiedy podjęto decyzję odnośnie wymagań co do izolacyjności cieplnej przegród w budynkach, w tym między innymi okien. Warto zaznajomić się z tymi przepisami, aby uniknąć zakupu okien których parametry nie będą współgrać z obowiązującymi przepisami prawa.
, 17 stycznia 2017

Wycinka drzew - od 2017 możesz wyciąć drzewa na własnej działce

Wycinka drzew - od 2017 możesz wyciąć drzewa na własnej działce

Wycinka drzew i krzewów na własnej posesji do tej pory wiązała się z koniecznością uzyskania stosownego zezwolenia. Karczowanie posesji bez dopełnienia owej formalności mogło być bardzo kosztowne (kary dochodziły do kilkudziesięciu tysięcy złotych). Jednak od stycznia 2017 weszła w życie nowelizacja przepisów o ochronie przyrody. Jakie zmiany wprowadzono w temacie wycinki drzew na własnej posesji? Odpowiedź znajduje się poniżej.
, 12 stycznia 2017

Zmiany w prawie budowlanym 2017 – przegląd i prognozowany wpływ na rynek budowlany w Polsce

Zmiany w prawie budowlanym 2017 – przegląd i prognozowany wpływ na rynek budowlany w Polsce

Styczeń 2017 przyniesie wiele zmian branży budowlanej. Zmienia się prawo budowlane. Jedną z najważniejszych będzie zmiana warunków technicznych nowo budowanych budynków. Jest to związane z nowelizacją Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 roku w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie, które zasługuje na obszerny komentarz. Poniżej określimy bliżej istotę owych zmian, wskażemy ich cel oraz realne oddziaływanie na budownictwo domów jednorodzinnych.
, 9 maja 2017

Darowizna mieszkania od rodziców - koszty i procedura darowizny krok po kroku

Darowizna mieszkania od rodziców - koszty i procedura darowizny krok po kroku

Darowizna mieszkania od rodziców może być dużym powodem do radości. Jednak przed podpisaniem stosownego aktu notarialnego i wykonaniem wpisu do księgi wieczystej warto przeanalizować wszystkie procedury formalne. Dzięki temu będziemy w stanie uniknąć niektórych błędów, a tym samym także problemów podatkowych.
, 7 maja 2017

Zmiana warunków technicznych, czyli nowe przepisy budowlane od stycznia 2017

Zmiana warunków technicznych, czyli nowe przepisy budowlane od stycznia 2017

1 stycznia 2017 r. wchodzi w życie nowelizacja Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Sprawdź, co te zmiany oznaczają w praktyce.
, 25 listopada 2016

Umowa o roboty budowlane

Umowa o roboty budowlane

Budowa domu wiąże się z wieloma trudnościami, dlatego dobrze jest przewidzieć niektóre sytuacje wcześniej i uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji ewentualnych niedopatrzeń. Poniższe przykłady przedstawiają problemy, z jakimi mogą spotkać się inwestorzy oraz wykonawcy projektów.
, 16 lutego 2017

Prawo budowlane 2017 - pozwolenie na budowę, odbiór domu i inne przepisy

Prawo budowlane 2017 - pozwolenie na budowę, odbiór domu i inne przepisy

____________________________________________________________________________________________________
, 26 kwietnia 2017

Spadek po rodzicach lub dalszej rodzinie - mieszkanie - co musisz zrobić?

Spadek po rodzicach lub dalszej rodzinie - mieszkanie - co musisz zrobić?

Śmierć członka rodziny wiąże się z koniecznością dopełnienia wielu spraw natury formalnej, a nieraz też zapłaty podatku. Jedną z nich są kwestie związane z dziedziczeniem. Spadek po rodzicach, czy tym bardziej po dalszej rodzinie nie jest prostą procedurą. Dlatego w niniejszym artykule przybliżymy kwestie formalno prawne, które dotyczą spadku nieruchomości, ze szczególnym uwzględnieniem spadku po rodzicach dla dzieci.
, 1 września 2016

Co to jest zachowek i co możesz z niego uzyskać?

Co to jest zachowek i co możesz z niego uzyskać?

Zdarza się, że najbliższa rodzina zmarłego (spadkobierca ustawowy) zostaje pominięty w testamencie. Mimo tego w dalszym ciągu może dochodzić swoich roszczeń o przydzielenie części majątku, który wchodzi w skład schedy spadkowej. Interesy spadkobiercy ustawowego zostają zabezpieczone przez zachowek. Poniżej podpowiemy, komu należy się zachowek,  jak się o niego ubiegać, a także co można uzyskać.
, 29 sierpnia 2016

Jak przebiega egzekucja z nieruchomości?

Jak przebiega egzekucja z nieruchomości?

Egzekucja z nieruchomości to procedura która jest uruchamiana w razie niemożności spłaty przez dłużnika rat kredytu hipotecznego oraz innych długów za które odpowiada się całym majątkiem. Egzekucja z nieruchomości jest czasochłonnym sposobem na dochodzenie roszczeń, lecz często stanowi jedyną możliwość odzyskania należności, w szczególności jeśli długi są znacznej wysokości. Natomiast dla dłużnika, egzekucja z nieruchomości stanowi dużą niedogodność, z którą w wielu wypadkach musi się pogodzić.
, 21 sierpnia 2016

Hipoteka krok po kroku - jak ją założyć, jak ją zdjąć z nieruchomości

Hipoteka krok po kroku - jak ją założyć, jak ją zdjąć z nieruchomości

Ustanowienie hipoteki to jeden z najpewniejszych sposobów zabezpieczeń, które są dostępne dla wierzyciela. Nic zatem dziwnego, że kredyty i pożyczki pod hipotekę są tak preferowane przez banki. W poniższym artykule opiszemy, czym właściwie jest hipoteka, jak ją założyć, a także jak zdjąć z nieruchomości.
, 1 sierpnia 2016

Zjazd z drogi publicznej - gminnej, powiatowej i wojewódzkiej - jak to załatwić?

Zjazd z drogi publicznej - gminnej, powiatowej i wojewódzkiej - jak to załatwić?

Nowelizacja Prawa Budowlanego, która weszła w życie 28 czerwca 2015 roku wprowadziła kilka istotnych zmian. Jedną z nich jest uproszczenie procedur związanych z budową lub remontem zjazdu z drogi publicznej. Do niedawna nowy zjazd z drogi publicznej wyznaczony na przykład w celu dobudowania podjazdu do garażu domu jednorodzinnego wymagał pozwolenia. Dziś w większości przypadków możemy wybudować go w oparciu o zezwolenie. Jednak przed rozpoczęciem jakichkolwiek działań warto przeanalizować najważniejsze procedury prawne.
, 28 lipca 2016

Ile trwa wpis hipoteki do księgi wieczystej?

Ile trwa wpis hipoteki do księgi wieczystej?

Każdy bank pożyczający środki finansowe na mieszkanie zabezpiecza swoje interesy hipoteką. Wpis hipoteki do księgi wieczystej wymaga dopełnienia kilku podstawowych formalności. Dlatego w poniższym tekście podpowiemy, jak szybko załatwić wpis do hipoteki i ile czasu trwa dokonanie wszystkich czynności prawnych.
, 27 marca 2017

Jak wygląda podział mieszkania po rozwodzie?

Jak wygląda podział mieszkania po rozwodzie?

Podczas rozwodu małżonkowie dzielą swój majątek wspólny, którego dorobili się po zawarciu związku. Jednym z najbardziej kosztownych składowych majątku wspólnego, których dotyczy pozew z reguły jest mieszkanie. Podział mieszkania po rozwodzie może nastąpić na kilka sposobów. Poniżej opiszemy najczęściej występujące sytuacje.
, 11 lipca 2016

Służebność drogi koniecznej - co to jest i jak wpływa na nasze prawa do ziemi?

Służebność drogi koniecznej - co to jest i jak wpływa na nasze prawa do ziemi?

Służebność drogi koniecznej ustanawia się w przypadku, gdy właściciel posesji nie posiada dostępu drogi publicznej. W takiej sytuacji wydziela się często podjazd do garażu i drogę dojścia do posesji na terenie sąsiada, oczywiście za odpowiednim wynagrodzeniem. W polskim prawie istnieją trzy typu służebności, które mogą wpływać na nasze prawa do ziemi. Poniżej opiszemy każde z nich, podpowiemy co to jest służebność drogi koniecznej, wyszczególnimy najważniejsze akty prawne i wskażemy podstawowe prawa i obowiązki wynikające ze służebności.
, 31 sierpnia 2016

Księga wieczysta - założenie i odpis oraz sprawdzanie księgi wieczystej online

Księga wieczysta - założenie i odpis oraz sprawdzanie księgi wieczystej online

Księgi wieczyste prowadzi się dla każdej nieruchomości. Jest to podstawowy rejestr, dostarczający informacje na temat lokalizacji, statusu prawnego oraz ewentualnych obciążeń nieruchomości. W poniższym artykule podpowiemy jak zakłada się księgi wieczyste, w jaki sposób sprawdzić ich zapisy, a także jak uzyskać odpis.
, 31 sierpnia 2016

Jaki podatek od nieruchomości? Kupno-sprzedaż, podatek roczny i inne podatki

Jaki podatek od nieruchomości? Kupno-sprzedaż, podatek roczny i inne podatki

Daniny dla państwa stanowią nieodłączną część naszego życia. Podatek od nieruchomości, podatek od sprzedaży nieruchomości czy od jego kupna, a także opłaty lokalne regulują odpowiednie przepisy prawa. Obowiązek podatkowy dotyczy nas wszystkich. Nieznajomość prawa szkodzi, więc warto doinformować się na temat naszych zobowiązań wobec państwa. Przedstawiamy zbiór informacji z zakresu prawa podatkowego.
, 4 września 2016

Służebność gruntowa - prawa i obowiązki - przegląd przepisów

Służebność gruntowa - prawa i obowiązki - przegląd przepisów

Służebność gruntowa jest rodzajem ograniczonego prawa rzeczowego. Jej ustanowienie narzuca na obie strony (służebną i władnącą) szereg praw oraz obowiązków. Poniżej wskażemy najważniejsze aspekty prawne, a także określimy najistotniejsze prawa i obowiązki wynikające z ustanowienia służebności.
, 22 maja 2016

Zadaszenie tarasu krok po kroku - cena, formalności, projekty

Zadaszenie tarasu krok po kroku - cena, formalności, projekty

Zadaszenie tarasu niesie za sobą same korzyści. Daszek nad tarasem pozwoli cieszyć się czasem spędzanym na świeżym powietrzu niezależnie od aury panującej na zewnątrz. W lecie dach nad tarasem zapewni nam upragniony cień, w słotną pogodę ochroni nas przed deszczem. Jednak zanim zabierzemy się do budowy powinniśmy dowiedzieć się jak najwięcej o tym jak prawidłowo wykonać zadaszenie tarasu oraz co na ten temat mówi polskie prawo. Czy potrzebne będzie pozwolenie budowlane? Z jakich materiałów wykonać zadaszenie tarasu? Poniżej przedstawiamy najistotniejsze informacje z tego zakresu.
, 20 maja 2017

Odrolnienie działki 2016 - nowe przepisy, trudniejsze odrolnienie

Odrolnienie działki 2016 - nowe przepisy, trudniejsze odrolnienie

Za sprawą Ustawy z dnia 14 kwietnia 2016 r. o wstrzymaniu sprzedaży nieruchomości Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa oraz o zmianie niektórych ustaw, która weszła w życie 30 kwietnia 2016 r. odrolnienie działek i przeznaczenie na cele budowlane nie jest już takie proste. Wymieniona wyżej ustawa wprowadza szereg obostrzeń i ograniczeń, nie tylko w kwestii państwowych gruntów ale również gruntów prywatnych. Niedługo po wejściu w życie ustawy eksperci podnieśli problem, że przepisy ustawy zbyt mocno ingerują w prawo własności, które jest chronione konstytucyjnie. Czy można sprzedać grunt rolny? Czy zakup gruntu rolnego i odrolnienie działki jest nadal możliwe? Odpowiedzi należy szukać w zapisach ustawy.
, 30 stycznia 2017

Sąsiad zalał Ci mieszkanie? Zobacz, do czego masz prawo!

Sąsiad zalał Ci mieszkanie? Zobacz, do czego masz prawo!

Zalanie mieszkania może pociągnąć za sobą duże straty materialne. Koszty odnowienia pomieszczeń, gdy mieszkanie zostanie zalane -  niejednokrotnie przekraczają dziesiątki tysięcy złotych. Tymczasem otrzymanie odszkodowania nie zawsze jest prostym zadaniem. Dlatego warto wiedzieć, do czego mamy prawo i co zrobić, gdy ktoś zaleje nam mieszkanie.
, 24 kwietnia 2016

Spółdzielnia mieszkaniowa a wspólnota mieszkaniowa - podobieństwa i różnice

Spółdzielnia mieszkaniowa a wspólnota mieszkaniowa - podobieństwa i różnice

Niektórym osobom może się wydawać, że spółdzielnia mieszkaniowa i wspólnota niewiele się od siebie różnią. Jednak w rzeczywistości ich status prawny oraz specyfika działalności są całkowicie zróżnicowane. Poniżej wskażemy najważniejsze podobieństwa i różnice, o których warto pamiętać.
, 29 kwietnia 2016

Prawa i obowiązki członka spółdzielni mieszkaniowej

Prawa i obowiązki członka spółdzielni mieszkaniowej

Zadaniem każdej spółdzielni mieszkaniowej jest prowadzenie działań na rzecz wspólnego dobra jej członków. Prawidłowe funkcjonowanie spółdzielni wymaga skoordynowanych prac wszystkich organów decyzyjnych. Warto wiedzieć, że każdemu członkowi spółdzielni mieszkaniowej przypada katalog praw i obowiązków. Ich zakres, a także źródła prawne opiszemy w poniższym artykule.
, 29 kwietnia 2016

Adaptacja pomieszczenia gospodarczego na mieszkanie lub dodatkowy pokój

Adaptacja pomieszczenia gospodarczego na mieszkanie lub dodatkowy pokój

Pomieszczenia i budynki gospodarcze w świetle prawa budowlanego nie nadają się do zamieszkiwania. Ich adaptacja na cele mieszkalne wymaga przebudowy oraz dopełnienia formalności. W poniższym materiale wskażemy, jak zaadaptować pomieszczenie gospodarcze na mieszkanie lub dodatkowy pokój. Opiszemy też wymagane formalności oraz podpowiemy, jakich kosztów należy się spodziewać.
, 18 kwietnia 2016

Warunki zabudowy - gdzie i jak złożyć wniosek?

Warunki zabudowy - gdzie i jak złożyć wniosek?

Decyzja o warunkach zabudowy jest niezbędna w sytuacji, gdy nasza posesja nie została objęta miejscowym planem zagospodarowania terenu. Wniosek o wydanie decyzji o warunkach zabudowy należy złożyć do właściwego organu władzy państwowej. Poniżej wskażemy wszystkie zasady uzyskania tego dokumentu, a także podpowiemy jak wypełnić wniosek.
, 21 kwietnia 2016

Zabezpieczenie i zagospodarowanie placu budowy – jak to zrobić?

Zabezpieczenie i zagospodarowanie placu budowy – jak to zrobić?

Zabezpieczenie oraz zagospodarowanie terenu budowy jest kwestią o pierwszorzędnym znaczeniu nie tylko dla postępów pracy, ale też dla bezpieczeństwa. Maszyny budowlane czy otwarte wykopy mogą być niebezpieczne dla zdrowia i życia. W jaki sposób się to odbędzie i jakie wykorzystamy do tego środki zależy w dużej mierze od nas, ale w nie mniejszym stopniu od przepisów prawa, które narzucają nam pewne rozwiązania. Sprawa bezpieczeństwa, ochrony życia ludzkiego i mienia należy do najważniejszych, dlatego zabezpieczenie placu budowy jest jednym z pierwszych poważnych zadań, przed którymi staje inwestor.
, 25 kwietnia 2016

Zmiany w projekcie domu - radzimy, jak się do nich zabrać

Zmiany w projekcie domu - radzimy, jak się do nich zabrać

Czasem zdarza się, że po zakupie projektu domu jednorodzinnego i otrzymaniu pozwolenia na budowę chcemy wprowadzić zmiany. Warto wiedzieć jak się do nich przygotować, które zmiany w projekcie domu muszą być ustalone z twórcą i kierownikiem budowy, które trzeba zgłosić do Inspektoratu Nadzoru Budowlanego, a które możemy nanieść samodzielnie. W poniższym opracowaniu wskażemy najważniejsze aspekty związane ze zmianami projektowymi, a także opiszemy najistotniejsze wymagania określone przez prawo budowlane.
, 29 kwietnia 2016

Jaka powinna być wysokość ścianki kolankowej na poddaszu?

Jaka powinna być wysokość ścianki kolankowej na poddaszu?

W każdym domu z poddaszem niezbędne jest wymurowanie ścianki kolankowej. To ważny detal, ponieważ przenosi ona obciążenia z dachu na strop i niższe kondygnacje, wpływa także na wygląd całej bryły domu. Jak wysoka powinna być ścianka kolankowa? Zobacz!
, 22 kwietnia 2016

Budowa domu na działce rolnej, czyli jak odrolnić działkę

Budowa domu na działce rolnej, czyli jak odrolnić działkę

Grunty rolne bywają kilkukrotnie tańsze od tych przeznaczonych pod budownictwo. Dlatego też wiele osób decyduje się na zakup takiej ziemi, aby ją odrolnić i zmienić jej status na działkę budowlaną. Budowa domu na działce rolnej to potencjalnie dobry pomysł, pod warunkiem, że nie przerażają nas procedury z tym związane. Dowiedz się z nami, jak odrolnić działkę.
, 30 stycznia 2017

Odbiór mieszkania od dewelopera - na co zwrócić szczególną uwagę?

Odbiór mieszkania od dewelopera - na co zwrócić szczególną uwagę?

Każda osoba, która kupiła mieszkanie od dewelopera z niecierpliwością czeka na moment, w którym będzie mogła w nim zamieszkać. Zanim jednak do tego dojdzie, musi nastąpić odbiór techniczny mieszkania w stanie deweloperskim, który jest ostatnim krokiem dzielącym właściciela od otrzymania kluczy. Wbrew pozorom nie jest to czynność łatwa, dlatego postaramy się wyjaśnić na co zwracać szczególną uwagę.
, 29 kwietnia 2016

Odbiór domu do użytkowania krok po kroku

Odbiór domu do użytkowania krok po kroku

Prawo budowlane w Polsce reguluje zdecydowaną większość kwestii związanych z budową nieruchomości. Prawo to reguluje także te kwestie, które są związane z podejmowaniem czynności zmierzających do oddania budynku, zamknięcia dziennika budowy i uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie. Prześledźmy więc krok po kroku, jak uzyskać techniczny odbiór domu do użytkowania. Sprawdźmy też, z jakimi urzędami inwestor i kierownik budowy będzie musiał się kontaktować. 
, 22 kwietnia 2016

Nowe prawo budowlane zwiększy liczbę budowanych domów w Polsce

Nowe prawo budowlane zwiększy liczbę budowanych domów w Polsce

W 2015 roku wejdzie w życie nowelizacja ustawy Prawo Budowlane. Nowe zapisy mają działać na korzyść prywatnych inwestorów i zachęcić ich do rozpoczęcia inwestycji budowlanych - budowy, czy rozbudowy. W nowych zapisach prawnych zniesiono kilka najbardziej uciążliwych obowiązków inwestora i uproszczono niektóre formalności, wzmocniona zostanie również pozycja i zakres obowiązków kierownika budowy. Zmieni się również nieco sam odbiór domu do użytkowania. Poniżej przedstawimy najważniejsze zmiany i wskażemy korzyści wynikające z nowych zapisów prawa budowlanego.
, 24 kwietnia 2016

Zakup mieszkania - podatek, notariusz i inne koszty

Zakup mieszkania - podatek, notariusz i inne koszty

Zakup mieszkania związany jest z wieloma kosztami dodatkowymi. Są to tak zwane koszty transakcyjne oraz koszty kredytu hipotecznego. Ich wartość może być różna w zależności od tego, z jakiego rynku pochodzi nasze mieszkanie. Poniżej zaprezentujemy skale wydatków, które obejmują wszystkich inwestorów kupujących mieszkania z rynku pierwotnego oraz rynku wtórnego wraz z ustanowieniem hipoteki pod kredyt.
, 20 grudnia 2016

Powiązane tematy

Ta strona korzysta z plików cookies.

Więcej informacji znajdziesz w polityce cookies.


Zamknij