Prefabrykowane domy modułowe – co warto o nich wiedzieć?
Marzysz o nowoczesnym, solidnym domu stworzonym z myślą o ochronie środowiska? Zobacz, czym są domy prefabrykowane i dlaczego warto w nie inwestować!
Przerażają Cię ceny na rynku nieruchomości i uważasz, że współczesny rynek nieruchomości nie ma dla Ciebie nic interesującego? Prawdopodobnie marzy Ci się dom prefabrykowany. Zaletami domów prefabrykowanych jest wykorzystanie ekologicznych materiałów, takich jak drewno KVH. Budownictwo to wpisuje się w ideę less waste. Utrzymanie takiego domu jest tanie, ponieważ są to domy energooszczędne (zobacz tutaj: https://www.box-haus.pl/). Co więcej, domy z prefabrykatów cechuje nowoczesna, interesująca estetyka.
Co to jest prefabrykacja?
Prefabrykacja polega na przygotowaniu poszczególnych, wielkogabarytowych elementów budynku poza miejscem budowy. Tym miejscem są najczęściej hale produkcyjne, gdzie wykorzystując nowoczesne technologie, przygotowuje się gotowe komponenty, które składają się na dom. Budowę domu z prefabrykatów można porównać do tworzenia budowli z klocków Lego – wystarczy zmontować wszystkie elementy, aby powstał nowy budynek. Z powodu wykorzystania komponentów (modułów) domy z prefabrykatów nazywane są domami modułowymi.
Jakie są zalety domów prefabrykowanych?
Prefabrykowane modułowe domy są znacznie tańsze od tradycyjnie budowanych domów. Ponadto wykorzystanie prefabrykatów pozwala przyspieszyć budowę, ponieważ nie opóźniają jej niekorzystne warunki atmosferyczne, na przykład deszcz czy wiatr. Domy z prefabrykatów drewnianych są bardzo cenione ze względu na walory ekologiczne. Prefabrykaty drewniane wykonane są najczęściej z drewna konstrukcyjnego KVH, dzięki czemu domy prefabrykowane zyskują solidność i trwałość na lata, a jednocześnie są wykonane ze zdrowego, najbardziej ekologicznego surowca, jakim jest drewno.
Ile trwa budowa domu prefabrykowanego?
Budowa domu prefabrykowanego w stanie deweloperskim trwa od trzech do czterech miesięcy.
Dlaczego domy prefabrykowane są energooszczędne?
O domach prefabrykowanych mówi się, że są zeroenergetyczne. Oznacza to, że są wyposażone w nowoczesne technologie, takie jak pompy ciepła, system rekuperacji (optymalna wentylacja budynku) i coraz popularniejsze w ostatnich latach instalacje fotowoltaiczne. Te nowoczesne rozwiązania sprawiają, że dom niejako samodzielnie wytwarza energię potrzebną do ogrzania domu, dzięki czemu nie trzeba pozyskiwać energii zewnątrz.
Z czego składa się przykładowy dom modułowy?
Dom modułowy składa się z płyty fundamentowej, ściany, stropu i dodatkowych technologii. Sama płyta fundamentowa składa się z warstwy styropianu XPS, folii hydroizolacyjnej i wylewki betonowej.
Z kim współpracować przy budowie domów prefabrykowanych?
Jeśli zdecydujesz się na dom prefabrykowany, najlepiej powierz jego budowę doświadczonej firmie, która jest obecna na rynku od wielu lat. Wtedy zyskujesz pewność, że budową Twojego domu zajmą się profesjonaliści, którzy mają doświadczenie, dobrze znają rynek i wiedzą, którzy producenci oferują najlepszej jakości materiały. Renomowane marki drewnianych prefabrykatów to między innymi: Braas, STO, Veka, SIGA, Knauf, Dorken.
artykuł sponsorowany