Dom z keramzytu

Aby uzyskać keramzytobeton, należy poddać obróbce termicznej glinę pęczniejącą. Surowiec wypala się w temperaturze ok. 1150 stopni Celsjusza. Podczas tego procesu w materiale tworzy się porowata struktura, wyróżniająca się zamknięciem w środku pęcherzyków powietrza. Same powietrzne kuleczki są otoczone wyjątkowo twardą powłoką ceramiczną, zwaną keramzytem. Właśnie dzięki takiej obróbce, keramzytobeton zyskuje nie tylko wyjątkowo niski ciężar, ale również wiele innych, bardzo cenionych właściwości.

Przede wszystkim keramzytobeton cechuje się doskonałymi parametrami, jeżeli chodzi o izolację termiczną oraz akustyczną. Dodatkowo materiał jest wyjątkowo odporny na działanie wilgoci, a także pozostałych warunków atmosferycznych. Co ciekawe, jest to w pełni bezpieczny materiał budowlany, cechujący się izolacją radiestezyjną. Dlatego domy prefabrykowane uchodzą za doskonały azyl chroniący nas przed szkodliwym działaniem cieków wodnych. Jeśli zainteresował cię ten temat, sprawdź także artykuł z kosztami budowy domu z keramzytu.

Domy prefabrykowane bardzo dobrze się sprawdzają w wielu przypadkach. To szybki sposób na budowę trwałego domu.
Prefabrykowane domy z keramzytu - szybki i dobry sposób na dom?

Domy prefabrykowane - projekty

Decydując się na dom z keramzytu, tak naprawdę nie musimy czuć żadnych ograniczeń. Do wyboru mamy przeróżne projekty, wśród których na pewno znajdziemy odpowiadające naszym oczekiwaniom. Niczym nie różnią się one od tradycyjnego budownictwa.

Oferty na domy z keramzytu

Jeżeli chcesz otrzymać ofertę od sprawdzonej firmy wykonującej domy z keramzytu w Twoim regionie - skorzystaj z usługi Szukaj Wykonawcy. W odpowiedzi na wypełniony formularz otrzymasz atrakcyjne oferty od sprawdzonych firm.

Sprawdź!

Wśród nich możemy znaleźć gotowe domy z keramzytu, które wyróżniają się tradycyjną bryłą, jak i te z płaskim dachem. Ostatnie projekty uchodzą za najbardziej nowoczesne. W związki z tym, możemy spodziewać się również skorzystania z tzw. budownictwa pasywnego. Pozwoli to nam na spore oszczędności w późniejszym użytkowaniu budynku. Czujesz się zachęcony do budowy domu z keramzytu? Skorzystaj z usługi Szukaj Wykonawcy i sprawdź wybrane specjalnie dla ciebie oferty na rynku.

Zadbaj o czystość w swoim domu - polecane produkty

Gotowe domy z keramzytu - czas budowy

Domy prefabrykowane wyróżniają się ekspresową budową. Podstawową rzeczą są precyzyjnie dopasowane projekty, na podstawie których produkuje się gotowe prefabrykaty. Taki dom z keramzytu, a dokładniej jego szkielet może być postawiony nawet w ciągu 2 dni. Około 3-4 tygodnie zajmie fachowcom doprowadzenie go do stanu surowego. Następnie pozostanie nam już wyłącznie wykończenie domu według naszego uznania. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także ten artykuł o domach z keramzytu.

Jeżeli dysponujemy odpowiednią ilością funduszy, to nie ma problemu, by wprowadzić się do domu już po kilku miesiącach od rozpoczęcia jego budowy. Gotowe domy z keramzytu w odróżnieniu od standardowego budownictwa, nie potrzebują czasu na sezonowanie, a także na wiązanie wszystkich materiałów. W ten sposób oszczędzamy nie tylko czas, ale również pieniądze. Znacznie mniej wydajemy za każdy dzień pracy, a także o wiele mniejszą grupę ekip budowlanych. Zaczynając budowę domu prefabrykowanego wczesną wiosną, już w czasie wakacji, będziesz mógł się do niego wprowadzić. Warto jednak poświęcić nieco czasu, na wyszukanie dla siebie idealnego projektu.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 93,3% czytelników artykuł okazał się być pomocny