Problemy przy remontach

Wszystko o problemy przy remontach - lista artykułów

Zapoznaj się z informacjami na temat problemy przy remontach. Nasze sprawdzone porady związane z problemy przy remontach pomogły już wielu osobom. Zapoznaj się z artykułami poniżej i przeczytaj te które Cię interesują

Jak pomalować pokój na dwa kolory?

Jak pomalować pokój na dwa kolory?

Malowanie pomieszczeń na dwa kolory to dość prosty i skuteczny sposób na podkreślenie walorów dekoracyjnych. Możemy w ten sposób ożywić wnętrze, wizualnie poprawić jego proporcje i odciągnąć uwagę od najmniej estetycznych przestrzeni. Poniżej podpowiemy, jak pomalować pokój na dwa kolory, jaki wybrać kolory wnętrz oraz jak samodzielnie wykonać malowanie ścian.
, 17 września 2017

Gdzie najlepiej zastosować tynk cementowo wapienny?

Gdzie najlepiej zastosować tynk cementowo wapienny?

Tynki cementowo wapienne są często wykorzystywane podczas remontów i prac wykończeniowych ze względu na swoje liczne atuty. Tynk cementowo wapienny w porównaniu z tynkiem gipsowym charakteryzuje się dużo większą uniwersalnością. Wapno  to materiał o sprawdzonej skuteczności, który jest stosowany od starożytności i mimo, że postęp technologiczny dokonuje się na naszych oczach, wapno jest nadal wykorzystywane. Na czym polega uniwersalność tego rodzaju tynku? Jakie zastosowanie znajduje tynk cementowo wapienny? Na te i inne pytania odpowiadamy poniżej.
, 4 września 2017

Kołki rozporowe - co warto wiedzieć?

Kołki rozporowe - co warto wiedzieć?

W budownictwie, przy pracach wykończeniowych i remontowych, istnieje konieczność stosowania różnego typu zamocowań. Dotyczy to zarówno instalacji różnego typu, jak i elementów konstrukcyjnych oraz akcesoriów wykończeniowych. W zależności od stosowanych materiałów oraz obciążeń, jakim będą poddane dane elementy, stosuje się różne typy mocowań. Zastosowanie znajdują kołki rozporowe, wkręty do drewna, kotwy do betonu, śruby rozporowe oraz wiele innych. Poznaj popularne rodzaje zamocowań, a w szczególności przeznaczenie i zastosowanie kołków rozporowych.
, 13 marca 2017

Układanie paneli podłogowych krok po kroku - poradnik dla złotej rączki

Układanie paneli podłogowych krok po kroku - poradnik dla złotej rączki

Obecnie na rynku panele podłogowe oferowane są w najróżniejszych wzorach. Panele są w większości laminowane i posiadają specjalne pióro-wpusty, dzięki którym każdy domowy majsterkowicz będzie w stanie wykładać panele samodzielnie. Zobacz, jak układać panele podłogowe laminowane krok po kroku.
, 9 maja 2017

Co oznaczają kolory przewodów elektrycznych? Poradnik dla złotej rączki

Co oznaczają kolory przewodów elektrycznych? Poradnik dla złotej rączki

Montaż instalacji elektrycznej jest dość skomplikowany i wymaga sporej wiedzy. Dlatego warto powierzyć go doświadczonemu fachowcowi. Inaczej jest z późniejszymi, drobnymi naprawami, takimi jak wymiana gniazdek czy oświetlenia. Owe prace nie są zbyt trudne i możemy wykonać je samodzielnie. Musimy jedynie pamiętać o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa, a także znać kolorystyczne oznaczenia przewodów elektrycznych. Wbrew pozorom kolory kabli w gniazdku mają znaczenie :)
, 21 listopada 2016

Poziomica laserowa – cena, rodzaje, opinie, jak używać

Poziomica laserowa – cena, rodzaje, opinie, jak używać

Poziomica laserowa to urządzenie które może nie jest niezbędne, ale na pewno bardzo przydatne przy remontach w domu. W podstawowym zakresie nie są to urządzenia drogie, a ponadto mogą bardzo ułatwić i przyśpieszyć prace remontowe. Jednak nie każdy wie jak zabrać się do wyboru odpowiedniej poziomicy. Poniżej przedstawiamy parametry tych urządzeń, ich rodzaje, oraz prezentujemy inne ważne informacje na które należy zwrócić uwagę. Poznaj popularne modele i ceny laserowych urządzeń poziomujących.
, 9 maja 2017

Ile trwa remont lub wykończenie mieszkania?

Ile trwa remont lub wykończenie mieszkania?

Przystępując do remontu lub wykończenia mieszkania w stanie deweloperskim często próbujemy obliczyć czas potrzebny do przywrócenia pełnej sprawności pomieszczeń. Niestety niektóre prace mogą być dość czasochłonne. W poniższym tekście przybliżymy najważniejsze czynniki, które wpływają na czas przeprowadzenia remontu lub wykończenia mieszkań.
, 14 lipca 2016

Najpopularniejsze błędy na budowie

Najpopularniejsze błędy na budowie

Przystępując do budowy domu staramy się uniknąć kosztownych błędów. Niestety na niemal każdym placu budowy popełnia się większe lub mniejsze niedociągnięcia, a kierownik budowy nie zawsze je zauważy. Dlatego przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac warto zapoznać się z najczęściej popełnianymi błędami budowlanymi. Nauka na cudzych błędach pozwoli nam uniknąć wielu problemów i nadplanowych wydatków.
, 25 kwietnia 2016

Sąsiad zalał Ci mieszkanie? Zobacz, do czego masz prawo!

Sąsiad zalał Ci mieszkanie? Zobacz, do czego masz prawo!

Zalanie mieszkania może pociągnąć za sobą duże straty materialne. Koszty odnowienia pomieszczeń, gdy mieszkanie zostanie zalane -  niejednokrotnie przekraczają dziesiątki tysięcy złotych. Tymczasem otrzymanie odszkodowania nie zawsze jest prostym zadaniem. Dlatego warto wiedzieć, do czego mamy prawo i co zrobić, gdy ktoś zaleje nam mieszkanie.
, 24 kwietnia 2016

O czym pamiętać przed remontem?

O czym pamiętać przed remontem?

Dobra organizacja prac remontowych jest nie lada sztuką, która wymaga dobrego planu pracy i kosztorysu.  Remont jet jedną z tych czynności, która budzi mieszane uczucia. Z jednej strony mieszkanie w końcu będzie odnowione, budowa wykończona, wreszcie można  „być na swoim”. Z drugiej strony remont wymaga czasu, w którym należy przeorganizować dotychczasowy plan dnia, niejednokrotnie wymaga on wyprowadzki lokatorów na czas odświeżenia czy kompleksowego wyremontowania mieszkania lub wydłuża się w nieskończoność, nim w końcu będzie można wprowadzić się do wymarzonego mieszkania.
, 27 marca 2017

Odbiór mieszkania od dewelopera - na co zwrócić szczególną uwagę?

Odbiór mieszkania od dewelopera - na co zwrócić szczególną uwagę?

Każda osoba, która kupiła mieszkanie od dewelopera z niecierpliwością czeka na moment, w którym będzie mogła w nim zamieszkać. Zanim jednak do tego dojdzie, musi nastąpić odbiór techniczny mieszkania w stanie deweloperskim, który jest ostatnim krokiem dzielącym właściciela od otrzymania kluczy. Wbrew pozorom nie jest to czynność łatwa, dlatego postaramy się wyjaśnić na co zwracać szczególną uwagę.
, 29 kwietnia 2016

Pęknięcia na ścianach w nowym mieszkaniu - jak je naprawić?

Pęknięcia na ścianach w nowym mieszkaniu - jak je naprawić?

Niewiele mówi się o użytkowaniu nowych domów czy mieszkań. Tymczasem są to budowle, które wymagają odpowiedniego traktowania. Przez pierwszy rok budynek stabilizuje się na gruncie i może lekko osiadać. Czasem pojawiają się także nieestetyczne pęknięcia na ścianach. Z pewnością warto wiedzieć, które pęknięcia ścian w nowym domu są czymś normalnym, a które świadczą o wadach budowlanych. Poniżej odpowiemy na pytanie, jak usunąć pęknięcia na ścianie, a także jakie są najczęstsze przyczyny ich powstawania.
, 28 kwietnia 2016

Bloki z wielkiej płyty - ile jeszcze wytrzymają?

Bloki z wielkiej płyty - ile jeszcze wytrzymają?

W Polsce znajduje się ponad 4 miliony mieszkań w blokach z wielkiej płyty. Budowano je w PRL-u i zakładano, że będą stać maksymalnie 50-70 lat. Dziś bloki stoją w najlepsze, a mieszkania cieszą się stałą popularnością. Jednak coraz większe grono inwestorów zastanawia się ile jeszcze wytrzymają i czy w ogóle warto kupować mieszkanie w bloku z wielkiej płyty?
, 29 kwietnia 2016

Dobry pomysł na wymarzony dom

Dobry pomysł na wymarzony dom

Zapewnienie sobie własnego, samodzielnego lokum, a potem  jego urządzenie i wyposażenie , to  wyzwanie, przed którym staje prawie każdy z nas. Bez względu na to, czy jest to budowa domu  czy zakup mieszkania, szereg zagadnień , z którymi przychodzi się zmierzyć przytłacza swoim ogromem i różnorodnością. Nagle okazuje się , że musimy stać się prawnikami, finansistami, budowlańcami z doskonałą znajomością najnowszych technologii i materiałów, dekoratorami wnętrz, a nawet nie rzadko ogrodnikami. Pomocą w odnalezieniu się w gąszczu tych informacji  może stać się dobry portal internetowy, w którym na każdy z powyższych tematów znajdzie się fachowa podpowiedź.
, 9 kwietnia 2017

Jakie płytki do kuchni wybrać?

Jakie płytki do kuchni wybrać?

Każda kuchnia jest specyficznym pomieszczeniem w którym panuje podwyższona wilgotność powietrza. Warto zwrócić na to szczególną uwagę w sytuacji, gdy wybieramy nowe kafelki. Nasz wybór powinien być podyktowany zarówno względami wizualnymi jak i parametrami technicznymi. Przed zakupem przyjrzyjmy się dokładnie specyfikacji płytek do kuchni, oceńmy ich parametry i dowiedzmy się o ogólnych właściwościach. W ten sposób łatwiej nam będzie dokonać właściwego wyboru.
, 16 stycznia 2017

Wkrętarka akumulatorowa – czy warto ją kupić do użytku domowego?

Wkrętarka akumulatorowa – czy warto ją kupić do użytku domowego?

Jeszcze nie tak dawno temu wkrętarka akumulatorowa była dość drogim, a jednocześnie mało wydajnym elektronarzędziem. Dziś jest to już tanie i łatwo dostępne urządzenie, które znajdziemy w niemal każdym domu. Opłacalność zakupu tego typu produktu zależy od indywidualnych potrzeb inwestora. Poniżej wskażemy, które urządzenia są warte swojej ceny i na które warto wydać swoje pieniądze.
, 28 kwietnia 2016

Skąd zdobyć pieniądze na remont mieszkania?

Skąd zdobyć pieniądze na remont mieszkania?

Remont mieszkania wiąże się z poniesieniem dużych kosztów, na które nie każdy z nas jest przygotowany. Idealnym rozwiązaniem na zdobycie potrzebnych środków jest nieoprocentowana pożyczka od rodziny, jednak naprawdę niewiele osób ma możliwość jej wzięcia. Na szczęście osoby poszukujące pieniędzy na remont mogą też skorzystać z innych rozwiązań, takich jak pożyczka hipoteczna oraz kredyt gotówkowy.
, 2 września 2015

Generalny remont łazienki w bloku – relacja

Generalny remont łazienki w bloku – relacja

Nasza łazienka nie była remontowana od lat i wreszcie, kilka miesięcy temu przyszedł na nią czas… W swoim mieszkaniu wymieniłam już kuchnię, meble w pokoju, odnowiłam i odmalowałam przedpokój, jednak z remontami nigdy nie ma spokoju… Stwierdziłam, że muszę zabrać się tym razem za łazienkę i WC. Nie chciałam jednak wynajmować ekipy remontowej, ale tym razem zleciłam prace… swojemu mężowi. Chciałam, żeby wziął się wreszcie za coś więcej niż oglądanie telewizji! W pracach pomagał mu nasz syn.
, 28 kwietnia 2016

Renowacja parkietu – czyli jak położyć nowy parkiet własnymi siłami

Renowacja parkietu – czyli jak położyć nowy parkiet własnymi siłami

Podłoga w moim mieszkaniu nie była wymieniana chyba ze 40 lat… Rodzice położyli wieki temu drewniany parkiet, który już się starł i stracił swoją żywotność. Teraz podłoga już tylko straszy w i nadaje się do wymiany. Postanowiłem więc, że w tym roku wezmę się za renowację mojej drewnianej podłogi.
, 28 kwietnia 2016

Koszt remontu starego domu

Koszt remontu starego domu

Generalny remont starego domu wymaga starannego przygotowania. Na wstępie musimy ustalić, czy całe przedsięwzięcie jest w ogóle opłacalne. Pamiętajmy, że koszt kapitalnego remontu jest często porównywalny z kosztami budowy nowego obiektu. Jeśli już zdecydowaliśmy się na wykonanie remontu, ustalmy jego zakres oraz harmonogram. Będzie on miał duży wpływ na kosztorys inwestycji.
, 19 kwietnia 2016

Murator - przegląd czasopism budowlanych

Murator - przegląd czasopism budowlanych

Budowa domu to często decyzja podejmowana na całe życie. Wiąże się z nią mnóstwo pracy, od  zaopatrzenia się w projekt wymarzonego domu, poprzez kosztorys, zakup niezbędnych materiałów, wynajęcie ekipy wykonawczej, mozolne prace na terenie budowy, aż po wystrój wnętrza naszego nowego gniazdka. Pomocna dłoń podczas tak przytłaczającego ogromu czynności jest tutaj niezastąpiona, szczególnie, jeżeli nie czujemy się zbyt pewnie w budowlanym środowisku, a nasza wiedza wykazuje ewidentne braki.
, 21 kwietnia 2016

Jak zamontować gniazdko elektryczne w 10 krokach - porady dla złotej rączki

Jak zamontować gniazdko elektryczne w 10 krokach - porady dla złotej rączki

Podłączenie gniazdka elektrycznego jest jedną z najprostszych czynności podczas zakładania instalacji elektrycznej. Śmiało możemy zamontować je samemu, oszczędzając przy tym na wydatkach związanych z korzystaniem z usług fachowca. Musimy tylko pamiętać o zachowaniu bezpieczeństwa i zaopatrzeniu się w odpowiednie narzędzia.
, 21 grudnia 2016

Budowa dachu - główne etapy

Budowa dachu - główne etapy

Dach stanowi zwieńczenie bryły budynku i zakończenie bardzo ważnego etapu jego budowy – stan surowy zamknięty. Samo wznoszenie dachu jest procesem dość skomplikowanym i wieloetapowym - odpowiednie drewno konstrukcyjne, więźba dachowa, poszycie i w końcu pokrycie z dachówki ceramicznej, cementowej, a nierzadko blachy trapezowej. Potem dach trzeba jeszcze wykończyć - zamontować okna dachowe, rynny i inne wykończenia. Dlatego postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej poszczególnym etapom budowy dachu.
, 5 lutego 2017

Jak uszczelnić kabinę prysznicową? Zrób to sam!

Jak uszczelnić kabinę prysznicową? Zrób to sam!

W każdej łazience kabina prysznicowa powinna być utrzymywana w nieskazitelnej czystości i odznaczać się szczelnością. W przeciwnym razie podłoga w łazience będzie permanentnie mokra, wyciekająca woda spowoduje powstanie brzydkich zacieków, a na ścianach może zacząć pojawiać się pleśń. Dlatego  dobrym rozwiązaniem jest uzbrojenie się w podstawową wiedzę na temat uszczelniania kabiny prysznicowej - każda złota rączka może to zrobić samodzielnie!
, 29 kwietnia 2016

Adaptacja poddasza w domu jednorodzinnym

Adaptacja poddasza w domu jednorodzinnym

Domki z poddaszem użytkowym są nowoczesnymi i efektownymi pomieszczeniami, które możemy urządzić na wiele sposobów. Funkcjonalne, odizolowane poddasze może zostać wykorzystane na dodatkowe sypialnie, pokój dla dziecka, sypialnię, czy nawet łazienkę. Wszystko zależy od naszych indywidualnych preferencji oraz oczekiwań.
, 25 kwietnia 2016

Jak tanio wyremontować mieszkanie?

Jak tanio wyremontować mieszkanie?

Remont mieszkania wiąże się z koniecznością poniesienia dość wysokich kosztów. Okazuje się jednak, iż odpowiednie przygotowania mogą zminimalizować wydatki i sprawić, że remont będzie prostą oraz przyjemną inwestycją. Zatem jeśli zależy nam na tanim i efektywnym remoncie, powinniśmy dokonać dokładnej analizy wydatków, a także sporządzić szczegółowy plan. Dobry plan może zminimalizować koszty o kilkanaście, a czasem nawet o kilkadziesiąt procent.
, 28 kwietnia 2016

Montaż drzwi wewnętrznych - zrób to sam!

Montaż drzwi wewnętrznych - zrób to sam!

Praktycznie każdy z nas chce w czasie budowy swojego domu lub remontu mieszkania zrobić coś sam, przynajmniej jedną rzecz. Domorosłe złote rączki malują ściany, inni próbują tynkować, albo położyć płytki. Dla tych, którzy chcieliby wykonać coś bardziej oryginalnego przygotowaliśmy poradnik samodzielnego montażu ościeżnic i drzwi wewnętrznych. To nie trudne, po prostu zrób to sam!
, 16 stycznia 2017

Okna PCV o najlepszej izolacji - ranking producentów, porady przy wyborze.

Okna PCV o najlepszej izolacji - ranking producentów, porady przy wyborze.

Izolacja termiczna jest jednym z ważniejszych elementów, na które powinniśmy zwrócić uwagę podczas wyboru modelu okien PCV do naszego domu. Dobrze wykonane, energooszczędne okna PCV będą zapewniały niewielką utratę energii cieplnej, co z kolei przekłada się na grubość naszego portfela w czasie sezonu grzewczego. Ale jakie okna wybrać - drewniane, czy plastikowe? I przede wszystkim którego producenta?
, 22 kwietnia 2016

Wymiana kafli na ścianie w kuchni

Wymiana kafli na ścianie w kuchni

Kiedyś bardzo trudno było kupić mieszkanie. W kolejkach czekało się dziesięć lat, ale w końcu każdy z na dostał swoje wymarzone cztery kąty. Wyposażenie było skromne. Nic nie było można wtedy kupić! Pierwszego segmentu nie udałoby się dostać gdyby nie znajomości. Podobnie z pralką. Dziś wszystko można kupić, ale nie bardzo jest za co. Zobaczmy więc, ile kosztują płytki do kuchni.
, 23 kwietnia 2016

Przewiercony przewód elektryczny w ścianie - jak go naprawić?

Przewiercony przewód elektryczny w ścianie - jak go naprawić?

Przewiercenie przewodu elektrycznego to jedna z najpopularniejszych rzeczy, którą potrafimy zepsuć w czasie remontu. Brak odpowiedniej systematyki przy rozmieszczaniu kabli elektrycznych może spowodować, że wiercenie każdej dziury w naszej ścianie może zakończyć się przewierceniem przewodu i spięciem w całej instalacji.
, 24 kwietnia 2016

Ta strona korzysta z plików cookies.

Więcej informacji znajdziesz w polityce cookies.


Zamknij