Projekt domu

Działka już wybrana. Wiemy gdzie chcemy mieszkać, znamy kształt działki, teraz zaczynają się poszukiwania idealnego projektu dla naszego przyszłego domu. Do dyspozycji mamy projekty gotowe oraz projekty domów robione na indywidualne zamówienie. Odwiedzając biuro projektowe pod adresem projekty domów StudioKrajobrazy znajdziemy bardzo szeroki wybór. Między innymi nowoczesne projekty domów czy też projekty domów parterowych. Jeżeli chcemy budować oszczędnie, to idealnym rozwiązaniem dla nas będą projekty tanich domów, jeżeli jednak koszty nie grają roli, to warto zastanowić się nad projektem wykonanym indywidualnie.

Zalety i wady projektów

Podstawową wadą projektów wykonywanych na zamówienie jest cena. Są one znacznie droższe, nawet o kilkanaście tysięcy złotych. Z drugiej strony dostajemy produkt idealnie dopasowany do naszych potrzeb i oczekiwań. Dla odmiany projekt gotowy jest dostępny od ręki i możemy szybko i tanio zacząć budować. To jednak tylko teoria. Postaram się omówić podstawowe zalety i wady projektów gotowych i indywidualnych.

Projekt indywidualny

Główną zaletą projektu indywidualnego jest to, że uwzględnia on wszelkie potrzeby mieszkańców domu. Można go idealnie dopasować do naszych oczekiwań. Do tego, możemy dzięki indywidualnemu projektowi podkreślić walory naszej działki czy też otoczenia.

Projekt gotowy czy indywidualny
Projekt gotowy czy indywidualny

Podstawowe wady projektów indywidualnych to brak możliwości obejrzenia istniejących domów, czas tworzenie projektu, który może wynieść 2-3 miesiące oraz oczywiście znacznie wyższa cena niż w przypadku projektu indywidualnego.

Projekt gotowy

Główną wadą projektu gotowego jest jego powtarzalność. Możemy być pewnie, że wcześniej czy później gdzieś powstaną takie same domy jak nasz. Do tego w przypadku nietypowych działek ciężko jest dobrać właściwy projekt, czasami zadanie to jest wręcz niemożliwe.

Projekt gotowy idealnie sprawdzi się w sytuacjach kiedy nie mamy zbyt dużych wymagań co do funkcjonalności czy też mamy działkę o typowych kształtach. Wówczas możemy zdecydować się na wykorzystanie gotowych projektów.

Jak widać decyzja czy wybrać projekt gotowy czy też indywidualny zależna jest od kilku różnych czynników i nie ma jednej uniwersalnej odpowiedzi na pytanie jaki projekt będzie lepszy.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny