Jak wybrać odpowiedni plan budynku

Stwórz arkusz potrzeb. Porozmawiaj z rodziną. Przedyskutuj, czego każdy z was chce. Jakie są Twoje potrzeby teraz i jakie będą potrzeby Twojej rodziny w przyszłości?

Obserwuj. Przyjrzyj się, jak żyjesz i gdzie spędzasz najwięcej czasu w swoim domu lub mieszkaniu. Po co poświęcać czas i pieniądze na budowę lub przebudowę? Jeśli tylko dlatego, że lubisz zmiany, to może żaden plan budowy Cię nie zadowoli. ogloszenia24m.pl

Zastanów się nad domami, które odwiedziłeś. Jakie cechy szczególnie Ci się podobały? Przyjrzyj się temu, jak żyją inni ludzie. Czy taki styl życia jest naprawdę tym, czego chcesz?

Rozważ cechy swojej ziemi. Gdzie jest najlepsze światło słoneczne? Który kierunek oferuje najwspanialsze widoki i chłodzące powiewy? Czy przebudowa mogłaby uchwycić kawałek natury pominięty przez budowniczych z innych czasów?

Skorzystaj z funkcji wyszukiwania w internecie, jaką oferują internetowe katalogi planów budowlanych. Domy z takich stron często były projektowane na zamówienie, zanim zostały zaoferowane w postaci planów magazynowych. Niektóre plany są "spekulacyjne", a wiele z nich jest często bardziej interesujących niż "zwykłe" plany katalogowe.

Wybierz plan, który najbardziej odpowiada Twojemu ideałowi. Czy potrzebujesz możliwości adaptacji? Może powinieneś rozważyć dom bez ścian. Zdobywca nagrody Pritzkera architekt Shigeru Ban zaprojektował Naked House (2000) z ruchomymi modułami wewnętrznymi - to unikalne rozwiązanie, którego nie znajdziesz w katalogu z planami domów.

Co jest pierwsze, dom czy teren ?

Dobrze jest mieć podstawowe pojęcie o tym, jaki dom chcesz mieć, zanim wybierzesz miejsce, ponieważ rodzaj domu będzie w pewnym stopniu dyktował charakter miejsca, które będzie dla Ciebie najbardziej sensowne. Podobnie, jeśli najpierw wybierzesz ziemię, projekt domu powinien "pasować" do tego miejsca. Budowa domu może trwać cztery miesiące, ale planowanie może zająć lata.

Dodatkowe wskazówki

Najpierw wybierz plan piętra, a dopiero potem elewację zewnętrzną. Większość planów można wykończyć w prawie każdym stylu architektonicznym. Zazwyczaj najlepiej jest kupić ziemię przed wyborem planu budynku. Działka określa wielkość powierzchni i rodzaj terenu, na którym musisz budować. Aby zbudować energooszczędną konstrukcję, staraj się podążać za słońcem, które przecina Twoją działkę. Wstępny zakup ziemi pomoże Ci również zaplanować resztę projektu. Pamiętaj, żeby w budżecie uwzględnić zagospodarowanie terenu i prace wykończeniowe.

Słuchaj aktywnie. Odzwierciedlaj to, co słyszysz, gdy rozmawiasz z członkami rodziny. Możesz być zaskoczony, gdy dowiesz się, że twoje dzieci lub teściowie planują zamieszkać z tobą.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej