Nowoczesne projekty bliźniaków

Projekty domów bliźniaczych Pod Miłorzębem 14

Nasza pierwsza propozycja pochodzi z biura architektonicznego Archon. Dom Pod Miłorzębem 14 to efektowny i nowoczesny budynek w zabudowie bliźniaczej. Na szczególną uwagę zasługuje tutaj płaski dach, który podnosi walory wizualne obiektu i sprawia, że jego nowoczesna stylistyka staje się mocno zaakcentowana.

Projekty domów bliźniaków Pod Miłorzębem 14 zaskakują swoim symetrycznym, a jednocześnie minimalistycznym wyglądem. Budynek posiada przestronne okna i drzwi balkonowe, co wpływa na optymalne doświetlenie pomieszczeń mieszkalnych. Znajdziemy w nim także dwa niezależne garaże jednostanowiskowe.

Omawiany projekt posiada powierzchnię użytkową 201,52 m2 oraz dodatkowo 36,34 m2 na garaż. Pozwala to na wygodne użytkowanie przez dwie odrębne rodziny. Co więcej, projekty domów bliźniaków Pod Miłorzębem 14 zostały zaprezentowane z kosztorysem. Według wstępnych obliczeń, cena doprowadzenia nieruchomości do stanu surowego zamkniętego to około 240 tysięcy złotych. Jeśli potrzebujesz łatwych rozwiązań, sprawdź te artykuły z gotowymi projektami domów.

Projekty bliźniaków Rodzynek 2

Nasza druga propozycja małego bliźniaka o nowoczesnym charakterze to projekt Rodzynek 2, pochodzący z e-projekty. Tego rodzaju nowoczesne plany domów zaskakują optymalnym wykorzystaniem powierzchni budynku.

Projekty domów bliźniaków Rodzynek 2 zakładają budowę typowego dachu dwuspadowego oraz poddasze użytkowe. Całości dopełniają dwie symetryczne lukarny o prostym kształcie oraz nowoczesnej stylistyce.

Opisywany budynek z garażem posiada powierzchnię użytkową 326 m2, co umożliwia wygodne zamieszkiwanie przez dwie większe rodziny. Budynek z garażem posiada także dwa stanowiska po 20,4 m2 każdy. A może zainteresuje cię także artykuł o najlepszych projektach domów piętrowych?

Projekty domów bliźniaczych Rodzynek 2 zostały zaprezentowane wraz z kosztorysem. Według wyliczeń, orientacyjny koszt doprowadzenia budynku do stanu surowego zamkniętego wynosi około 371 tysięcy złotych. Jest to znacznie wyższa kwota w porównaniu do naszej pierwszej propozycji małego bliźniaka. Jednak warto zwrócić uwagę na fakt, że projekty bliźniaków Rodzynek 2 zakładają aż 326 m2 powierzchni użytkowej budynku.

Duże bliźniaki o tradycyjnej stylistyce to świetne rozwiązanie. Pięknie prezentują sie zarówno budynki nowoczesne, jak i klasyczne.
Projekty domów bliźniaków - przegląd najlepszych projektów, porady przy wyborze, budynki nowoczesne i klasyczne

Projekty domów bliźniaczych o tradycyjnej stylistyce

Mały dom w zabudowie dwurodzinnej

Przeglądając plany domów z garażem warto zapoznać się z ofertą biura Extradom. Znajdziemy tu ciekawe projekty domów bliźniaków, a w tym plan BS-07. Jest to typowa dokumentacja budynku o klasycznym charakterze.

Projekt małego bliźniaka BS-07 przewiduje budowę prostej bryły budynku, zwieńczonej dwuspadowym, dwupoziomowym dachem. Ciekawostką jest tutaj brak lukarn i minimalistyczny charakter pokrycia dachowego. To właśnie dzięki takim rozwiązaniom plany domów z garażem lub bez garażu okazują się tanie w realizacji. Poddasze użytkowe zostaje doświetlone jedynie przez okna dachowe.

Omawiany plan małego bliźniaka posiada niespełna 157 m2 powierzchni użytkowej. Dokumentacja została udostępniona bez kosztorysu, jednak możemy przypuszczać, że ostateczna stawka inwestycji okaże się dość atrakcyjna (w porównaniu z projektami domów o bardziej wymyślnej kubaturze i wielospadowym dachu). A może zainteresują cię także te projekty domów nowoczesnych?

Najlepsze pompy ciepła - sprawdź promocje!

Projekty domów na wąską działkę

Plany domów dwurodzinnych z garażem lub bez garażu zazwyczaj nadają się jedynie na przestronne działki budowlane. Jednak w ofertach biur architektonicznych znajdziemy także godne uwagi projekty domów na wąską działkę. Dobrym przykładem będzie plan Pod Migdałowcem 2, zaprezentowany przez biuro Archon.

Dom w zabudowie bliźniaczej Pod Migdałowcem 2 posiada trzy kondygnacje mieszkalne. Dzięki temu nie zajmuje zbyt dużej przestrzeni na posesji, a jednocześnie posiada 111 m2 powierzchni użytkowej.

Klasycznie wyglądające poddasze zostało zwieńczone dwuspadowym dachem oraz dwiema, symetrycznymi lukarnami. Warto także podkreślić, iż Pod Migdałowcem 2 to projekty domów na wąską działkę bez garażu. Dzięki temu niemal cała powierzchnia dolnej kondygnacji może zostać wykorzystana na cele mieszkalne.

Dokumentacja została zaprezentowana z kosztorysem. Według wstępnych wyliczeń, średnia cena doprowadzenia budynku do stanu surowego zamkniętego wynosi zaledwie 147 tysięcy złotych. Jest to bardzo dobry wynik, biorąc pod uwagę powierzchnię użytkową nieruchomości.

O czym jeszcze warto pamiętać, wybierając projekt bliźniaka?

Wybierając projekty domów w zabudowie bliźniaczej warto kierować się indywidualnymi potrzebami oraz wymaganiami konkretnej działki. Dobrze będzie także dopasować specyfikę budynku do własnych możliwości inwestycyjnych. Okazuje się bowiem, że wybór projektu może wpłynąć na ostateczną skalę wydatków.

Chcąc poczynić pewne oszczędności, wybierajmy projekty domów o prostej kubaturze i nieskomplikowanym kształcie dachu. Im więcej załamań, balkonów czy lukarn, tym większa cena budowy.

Wartym zapamiętania jest także fakt, że projekty z kosztorysem przedstawiają jedynie bardzo orientacyjną skalę wydatków. W wielu przypadkach okazuje się, że gotowe kalkulacje zostają mocno niedoszacowane. Dlatego przed rozpoczęciem budowy warto wykonać własny kosztorys inwestycyjny. Możesz go stworzyć za pomocą darmowego kalkulatora kosztów budowy.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 90,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny