Projekty domów jednorodzinnych

Projekt domu jednorodzinnego to zestaw rysunków i planów, które ukazują technikę oraz sposób posadowienia budynku mieszkalnego. Dokumentacja projektowa zawiera także szczegóły rozwiązań technologicznych, materiałowych i konstrukcyjnych. W ofertach architektów znajdziemy zarówno gotowe projekty domów, jak i projekty indywidualne. Koszt zakupu dokumentacji gotowej rozpoczyna się już od kwoty 1 500 zł. Projekty indywidualne są przynajmniej dwukrotnie droższe.

Wszystko o projekty domów jednorodzinnych - lista artykułów

Zapoznaj się z informacjami na temat projekty domów jednorodzinnych. Nasze sprawdzone porady związane z projekty domów jednorodzinnych pomogły już wielu osobom. Zapoznaj się z artykułami poniżej i przeczytaj te które Cię interesują

Kolory elewacji domów jednorodzinnych - który kolor wybrać?

Kolory elewacji domów jednorodzinnych - który kolor wybrać?

Elewacje domów jednorodzinnych mogą przybierać wiele kolorów. Umiejętnie dobrana barwa podkreśli charakter otaczającej dom aranżacji, wizualnie poprawi wygląd bryły budynku i zapewni walory dekoracyjne. Jakie kolory farb elewacyjnych warto wybrać? Poniżej zaprezentujemy kilka wskazówek, które mogą ułatwić ten trudny wybór.
, 26 października 2017

Projekty domów z garażem jednostanowiskowym – wybierz coś dla siebie!

Projekty domów z garażem jednostanowiskowym – wybierz coś dla siebie!

Wśród najbardziej popularnych projektów domów znajdują się te z garażem jednostanowiskowym. Wówczas w bryle budynku umieszczany jest garaż, do którego domownicy mają łatwy dostęp.
, 24 maja 2017

Domy z bali – ceny i projekty interesujących domów drewnianych

Domy z bali – ceny i projekty interesujących domów drewnianych

Domy drewniane cieszą się rosnącą popularnością. Niegdyś tego typu konstrukcje przywoływały na myśl nieszczelne, nietrwałe chaty. Teraz owy surowiec coraz częściej stosowany jest podczas budowy domów mieszkalnych. Dzisiejsze domy drewniane są połączeniem trwałości, praktyczności i energooszczędności, a ich wykończenie jest znacznie łatwiejsze od murowanych budowli. Jaka jest cena domów z bali i co warto o nich wiedzieć?
, 23 maja 2017

Najciekawsze projekty domów kanadyjskich - zobacz je!

Najciekawsze projekty domów kanadyjskich - zobacz je!

Liczba zwolenników domów kanadyjskich nieustannie się powiększa. Nic dziwnego, gdyż jest to bardzo ciekawe rozwiązanie, które znacznie odbiega od tradycyjnego budownictwa murowanego. Projekty domów kanadyjskich to nowoczesne domy, a ich konstrukcję tworzy szkielet wykonany z naturalnego drewna. Projekty domów kanadyjskich mogą być jak najbardziej ciekawe i urzekać swym wyglądem. Sprawdź kilka z nich.
, 23 maja 2017

Najlepsze projekty domów drewnianych - na to zwróć uwagę!

Najlepsze projekty domów drewnianych - na to zwróć uwagę!

Projekty domów drewnianych urzekają przede wszystkim swoją prostotą. Wykorzystanie trwałego, naturalnego surowca przekłada się na przyjazny mikroklimat wewnątrz i niesamowity design na zewnątrz. Kto skusi się na tego typu konstrukcję, z pewnością nie pożałuje. Przedstawiamy 8 najlepszych projektów domów drewnianych, które będą idealną oazą i miejscem do odpoczynku po ciężkim dniu.
, 23 maja 2017

Projekty domów modułowych - na to zwróć uwagę przy wyborze

Projekty domów modułowych - na to zwróć uwagę przy wyborze

Niegdyś były obiektem krytyki, dzisiaj domy modułowe cieszą się rosnącą popularnością na całym świecie, również w Polsce. Projekty domów modułowych są oryginalne, stylowe i ekologiczne. Zobacz kilka projektów o niesamowitych kształtach, które pobudzają wyobraźnię i skłaniają do ich wyboru.
, 23 maja 2017

Projekty domów z bali - na to zwróć uwagę przed decyzją

Projekty domów z bali - na to zwróć uwagę przed decyzją

Domy z bali to poczucie komfortu, swobody i rustykalna prostota. Popularne na całym świecie domy są idealnym rozwiązaniem dla osób, które pragną uciec od miejskiego zgiełku. Zastosowanie trwałego surowca stanowi niesamowite schronienie, zwłaszcza przed surowymi warunkami klimatycznymi. Oto projekty domów z bali, które urzekają swym niesamowitym wyglądem.
, 23 maja 2017

Projekt domu - kluczowe kwestie

Projekt domu - kluczowe kwestie

Własny dom może być spełnieniem marzeń, ale i źródłem cierpień oraz niekończących się problemów. Jeśli chcemy, aby zwyciężył ten pierwszy scenariusz, by nasz dom prezentował się doskonale i był maksymalnie funkcjonalny, wybierzmy odpowiedni projekt. Na co zwracać uwagę?
, 16 lutego 2017

Instalacja odgromowa - cennik 2017 w różnych regionach Polski

Instalacja odgromowa - cennik 2017 w różnych regionach Polski

Domy jednorodzinne są często narażone na działanie niekorzystnych zjawisk pogodowych, a w tym na wyładowania elektryczne. Dlatego coraz więcej osób interesuje się kwestią montażu instalacji odgromowych. Dobrze dobrana i profesjonalnie wykonana instalacja może zwiększyć bezpieczeństwo zamieszkiwania nieruchomości. Poniżej podpowiemy jak przedstawia się cennik instalacji odgromowej 2017 w różnych regionach Polski.
, 15 stycznia 2017

Koszt budowy domu 2017 - kosztorysy domów o pow. 100, 140 i 200 m2

Koszt budowy domu 2017 - kosztorysy domów o pow. 100, 140 i 200 m2

, 23 maja 2017

Ciekawe projekty na rustykalny dom i mieszkanie

Ciekawe projekty na rustykalny dom i mieszkanie

Rustykalny dom ma w sobie niepowtarzalny klimat. Tchnie połączeniem sielskiej, spokojnej wsi z ekologią i naturalnością. Stylowe meble drewniane, sentymentalne fotografie i przytulność nadają mu wyjątkowego charakteru. Jak wprowadzić do swojego domu styl rustykalny? Jakie materiały wykończeniowe i meble będą nadawały się do tego najlepiej? Poniżej kilka porad o urządzeniu domu w stylu rustykalnym.
, 18 listopada 2016

Zmiana warunków technicznych, czyli nowe przepisy budowlane od stycznia 2017

Zmiana warunków technicznych, czyli nowe przepisy budowlane od stycznia 2017

1 stycznia 2017 r. wchodzi w życie nowelizacja Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Sprawdź, co te zmiany oznaczają w praktyce.
, 25 listopada 2016

Domy z płaskim dachem - koszty budowy, ciekawe projekty

Domy z płaskim dachem - koszty budowy, ciekawe projekty

Dach stanowi zwieńczenie każdego domu. Jego kształt w istotny sposób wpływa na wygląd i walory użytkowe całego budynku. W polskiej zabudowie jednorodzinnej nadal dominują dachy kilkuspadowe. Stropodachy nie budzą jeszcze zbytniego zaufania inwestorów. Jednak wszystko powoli się zmienia. Dach płaski coraz częściej pojawia się w nowoczesnych projektach budowlanych. Z pewnością warto określić jego zalety, koszty budowy oraz przeanalizować nowoczesne projekty architektoniczne. Być może inwestycja w dom z płaskim dachem okaże się najkorzystniejszym rozwiązaniem.
, 9 października 2016

Nowoczesne elewacje domów jednorodzinnych

Nowoczesne elewacje domów jednorodzinnych

Atrakcyjny wygląd, funkcjonalność, odporność na niekorzystne czynniki zewnętrzne - to cechy które najlepiej oddają istotę nowoczesnych elewacji. Obecnie inwestorzy nigdy nie zostawiają tej kwestii na barkach przypadkowych rozstrzygnięć. Projekty domów zawierają szczegółowe informacje o wykończeniu elewacji. Nowoczesne elewacje domów jednorodzinnych są dobierane z coraz większą pieczołowitością, która oszczędza czas i pieniądze. Jakie są nowoczesne elewacje budynków? Odpowiemy na podstawowe i bardziej szczegółowe pytania.
, 21 września 2016

Jeden dom dla dwóch rodzin

Jeden dom dla dwóch rodzin

Dom dwurodzinny może kojarzyć się z bliźniakiem. To jednak nie to samo. W jednym i drugim mogą wygodnie zamieszkać dwie rodziny. Ale na tym podobieństwa kończą się, a zaczynają się różnice. Kiedy dom dwurodzinny będzie najlepszym wyborem?
, 10 kwietnia 2017

Budynki gospodarcze – projekt, zgłoszenie, budowa

Budynki gospodarcze – projekt, zgłoszenie, budowa

Nieduży budynek gospodarczy można zbudować na podstawie zgłoszenia, bez konieczności ubiegania się o pozwolenie na budowę. Planując zabudowę gospodarczą, nie trzeba też zamawiać projektu indywidualnego. Można wybrać jeden z projektów gotowych. 
, 31 sierpnia 2016

Budowa domu na wąskiej działce

Budowa domu na wąskiej działce

Działka budowlana powinna być odpowiednio duża, kształtna, dobrze zlokalizowana i do tego niedroga. To jednak trudny do osiągnięcia ideał. Alternatywę może stanowić zakup tzw. wąskiej działki. Jak poradzić sobie z zabudową wąskiej nieruchomości?
, 3 lutego 2017

Projekt domu energooszczędnego

Projekt domu energooszczędnego

Budownictwo energooszczędne staje się obecnie nie tyle przejawem dbałości o stan środowisko naturalnego czy o wysokość przyszłych wydatków na ogrzewanie, co obowiązkiem wynikającym z przepisów.
, 10 kwietnia 2017

Wybieramy bramy wjazdowe – na co zwrócić uwagę?

Wybieramy bramy wjazdowe – na co zwrócić uwagę?

Już na etapie projektowania swojego wymarzonego domu warto pomyśleć nad tym, gdzie zlokalizowana będzie brama wjazdowa. To pozwoli na dobranie takiej konstrukcji, która będzie pasowała na posesję idealnie. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy jej zamówieniu.
, 16 lutego 2017

Jak wykonać skuteczne odprowadzenie wody deszczowej

Jak wykonać skuteczne odprowadzenie wody deszczowej

Zbytnie nagromadzenie wody deszczowej może stanowić nie lada problem dla właścicieli domów jednorodzinnych. Gdyby można było przymknąć na to oczy, niejeden właściciel posesji pewnie wybrałby tą właśnie opcję. Przecież rynny wydają się wystarczające. Niestety wodę deszczową należy odprowadzać nie tylko ze względu na konsekwencje dla samego domu i posesji lecz również z uwagi na dużo poważniejsze reperkusje. Odpowiedzmy na pytanie jak skutecznie odprowadzać wodę opadową i dlaczego jest to takie niezbędne.
, 31 sierpnia 2016

Domy na wodzie

Domy na wodzie

Domy na wodzie to jedne z najbardziej niebanalnych i oryginalnych budynków mieszkalnych. Wielu osobom kojarzą się z zabudową holenderską. Nic w tym dziwnego, bowiem to właśnie Holandia stała się prekursorem budownictwa na wodzie. Pierwsze pływające domy były próbą zmierzenia się z siłami natury. Jednak w XXI wieku takie zabudowania spotkamy niemal na całym świecie. Poniżej przedstawimy najciekawsze , niebanalne projekty domów jednorodzinnych na wodzie!
, 29 kwietnia 2016

Rozbudowa domu. Co na to przepisy?

Rozbudowa domu. Co na to przepisy?

Gdy wybudowany przed laty dom staje się za ciasny i niewygodny, przychodzi czas na zmiany. Najbardziej radykalną jest przeprowadzka. Najczęściej problem można jednak rozwiązać prościej. Wystarczy rozbudowa domu. Jakich formalności należy dopilnować, aby nie narazić się przy tej okazji na zarzut popełnienia samowoli budowlanej? I czy można znaleźć projekty domów jednorodzinnych do rozbudowy?
, 31 sierpnia 2016

Jak wybrać projekt domu jednorodzinnego? O czym nie pomyślałeś a powinieneś!

Jak wybrać projekt domu jednorodzinnego? O czym nie pomyślałeś a powinieneś!

Masz już działkę i planujesz budowę domu? Jedną z pierwszych decyzji, jaką musisz podjąć jest wybór projektu domu. No dobrze, to oczywiste, ale w takim razie od czego zacząć poszukiwania?
, 27 marca 2017

Adaptacja projektu gotowego

Adaptacja projektu gotowego

Gotowe projekty domów jednorodzinnych wymagają adaptacji. To niezbędna procedura, bez niej nie można rozpocząć budowy domu. Jednocześnie jest to najlepszy moment na wprowadzenie zmian w projekcie i jego dokładniejsze dostosowanie do oczekiwań inwestorów.
, 31 sierpnia 2016

Tani dom w budowie. Jaki projekt domu jednorodzinnego wybrać?

Tani dom w budowie. Jaki projekt domu jednorodzinnego wybrać?

Dom nie jest inwestycją, na którą - wbrew powszechnej opinii - stać tylko osoby o nieprzeciętnych zarobkach. Są sposoby na to, by postawić od podstaw budynek ładny i funkcjonalny, a przy tym - tani. Sposobem na to nie jest bynajmniej oszczędność na materiałach. To podstawowa zasada, jaką powinny kierować się osoby planujące budowę domu. Zakup materiałów niższej jakości lub pochodzących z nieznanych i niesprawdzonych źródeł może przełożyć się na problemy konstrukcyjne lub wykończeniowe, a zamiast oszczędności spowoduje niespodziewane dodatkowe wydatki. Ale już rezygnacja z piwnicy w projekcie domu może dać spore oszczędności.
, 27 marca 2017

Usytuowanie domu na działce budowlanej - jak najlepiej ustawić dom?

Usytuowanie domu na działce budowlanej - jak najlepiej ustawić dom?

Usytuowanie domu na działce powinno odpowiadać przepisom prawa budowlanego. Jednak warto zwrócić także uwagę na możliwość aranżacji całego terenu oraz na wpływ ustawienia na koszty ogrzewania. Pamiętajmy, że odpowiednie położenie domu na działce może znacznie podnieść funkcjonalność naszej posesji, a także sprawi, że rachunki za ogrzewanie będą nieco niższe. Poniżej zaprezentujemy najważniejsze zasady lokalizacji budynków jednorodzinnych.
, 29 kwietnia 2016

Projekty domów parterowych a ich rzeczywista wycena

Projekty domów parterowych a ich rzeczywista wycena

Przed rozpoczęciem budowy domu należy podjąć wiele decyzji. Jedną z najistotniejszych będzie wybór odpowiedniego projektu. Ta z pozoru prosta czynność może przysporzyć nam wielu problemów. Pamiętajmy, że to właśnie od projektu domu zależeć będzie koszt całego przedsięwzięcia. Koszt budowy może na przykład znacząco wzrosnąć, gdy wybierzemy projekty domów z piwnicą, wielospadowymi dachami, czy innymi nietypowymi konstrukcjami. Dlatego warto wiedzieć, gdzie szukać projektów, jakie są ich ceny i jak wyglądają realne koszty domu parterowego.
, 29 kwietnia 2016

Budowa budynku gospodarczego - projekt, formalności, budowa krok po kroku

Budowa budynku gospodarczego - projekt, formalności, budowa krok po kroku

Budynek gospodarczy to dobre miejsce do majsterkowania, do przechowywania narzędzi i sprzętu ogrodniczego, mebli ogrodowych i innych dość dużych gabarytowo przedmiotów. Jak wybudować taki budynek? Przedstawiamy realizację krok po kroku – od projektu po sam dach i odbiór techniczny.
, 12 maja 2017

Nowoczesne domy - co wybrać i ile to kosztuje?

Nowoczesne domy - co wybrać i ile to kosztuje?

Nowoczesny styl w architekturze jednorodzinnej staje się coraz popularniejszy. Nowoczesne projekty domów  jednorodzinnych są dostępne w każdym katalogu z projektami typowymi. Powstaje jednak pytanie co świadczy o tym, że dom jest nowoczesny. Czy będą to domy parterowe o nowoczesnej bryle, inteligentnych rozwiązaniach we wnętrzu czy może po prostu domy energooszczędne? Idąc dalej, jaki powinien być układ pomieszczeń, ile łazienek, jakie położenie kuchni, jadalni czy salonu? Nowoczesne źródła energii - kolektory słoneczne, czy pompa ciepła też by się przecież przydały. W dzisiejszym artykule spróbujemy odpowiedzieć na te pytania, a na koniec dodamy informacje o kosztach budowy.
, 29 kwietnia 2016

Ile kosztuje adaptacja projektu i jak ją przeprowadzić?

Ile kosztuje adaptacja projektu i jak ją przeprowadzić?

Coraz częściej przy budowie domu jednorodzinnego inwestor decyduje się na zakup gotowego projektu. Gotowy projekt jest dużo tańszy od wykonania i wdrożenia projektu indywidualnego. Projekt gotowy wymaga jednak adaptacji. Ile kosztuje adaptacja projektu? Czy to się opłaca? Spróbujemy odpowiedzieć na te pytania.
, 29 kwietnia 2016

Projekty domów tanich w budowie

Projekty domów tanich w budowie

Budowa domu jest dość kosztownym przedsięwzięciem. Dlatego wielu inwestorów szuka sposobu na ograniczenie wydatków. W ofertach biur projektowych coraz częściej pojawiają się gotowe projekty domów tanich w budowie. Poniżej zaprezentujemy podstawowe zasady projektowe, które wpłyną na zmniejszenie wydatków. Odpowiemy także na pytanie, gdzie szukać projektów domów tanich w budowie i jak obliczyć ich realne koszty.
, 29 kwietnia 2016

Projekty domów na wąską działkę - porady dla budujących

Projekty domów na wąską działkę - porady dla budujących

Projekty domów na wąską działkę to nie lada wyzwanie. Najlepszym rozwiązaniem jest zlecenie tego zadania profesjonalnym architektom, którzy zdołają wykorzystać każdy jej centymetr dopasowując teren do naszych potrzeb. Aczkolwiek do dyspozycji są też gotowe projekty domów parterowych na wąską działkę. Warto jednak pamiętać, że jeżeli mamy okazję wybierać, to lepiej zakupić działkę, której krótszy bok będzie mierzył nie mniej niż 20 metrów. Wówczas uda się na niej wybudować dom o szerokości przynajmniej 10 metrów, czyli całkiem znośny i komfortowy.
, 1 maja 2016

Zmiany w projekcie domu - radzimy, jak się do nich zabrać

Zmiany w projekcie domu - radzimy, jak się do nich zabrać

Czasem zdarza się, że po zakupie projektu domu jednorodzinnego i otrzymaniu pozwolenia na budowę chcemy wprowadzić zmiany. Warto wiedzieć jak się do nich przygotować, które zmiany w projekcie domu muszą być ustalone z twórcą i kierownikiem budowy, które trzeba zgłosić do Inspektoratu Nadzoru Budowlanego, a które możemy nanieść samodzielnie. W poniższym opracowaniu wskażemy najważniejsze aspekty związane ze zmianami projektowymi, a także opiszemy najistotniejsze wymagania określone przez prawo budowlane.
, 29 kwietnia 2016

Projekty domów z piwnicą - na co zwrócić uwagę?

Projekty domów z piwnicą - na co zwrócić uwagę?

Funkcjonalne zagospodarowanie małej działki wiąże się z koniecznością wyboru projektu z piwnicą lub bez. Obecnie zdecydowana większość inwestorów decyduje się raczej na budynki z poddaszem, rezygnując z piwnic. Ma to swoje wady i zalety. Brak piwnicy to utrata bardzo dużej ilości miejsca na pomieszczenia które i tak muszą się w domu znaleźć - kotłownia z piecem CO, czy garaż. Zobaczmy jednak, na co zwrócić szczególną uwagę decydując się na projekt domu z piwnicą.
, 29 kwietnia 2016

Domy z wizją – najciekawsze projekty domów jednorodzinnych

Domy z wizją – najciekawsze projekty domów jednorodzinnych

Wybór idealnego projektu domu nie jest łatwy. Inwestor musi wziąć pod uwagę wiele czynników. Wśród nich z pewnością będzie liczebność rodziny, koszty budowy, warunki urbanistyczne, a także wymogi estetyczne. Na szczęście w ofertach biur znajduje się wiele nowoczesnych projektów domów z wizją, które zaspokoją oczekiwania każdego inwestora. Przed dokonaniem ostatecznego wyboru warto obejrzeć najciekawsze projekty z 2015 roku.
, 15 maja 2017

Projekty domów parterowych, a ich kosztorysy i wyceny

Projekty domów parterowych, a ich kosztorysy i wyceny

Projekty domów parterowych zyskują w ostatnich latach coraz większą popularność. Kosztorys inwestorski domu parterowego jest dużo bardziej strawny dla portfela, a wyglądem czy funkcjonalnością tego typu domy nie odbiegają od swoich piętrowych kuzynów. W ofertach architektów znajdziemy bardzo ciekawe projekty budowlane, wyposażone w odpowiednie kosztorysy i wyceny.
, 29 kwietnia 2016

Rozbudowa domu – analizujemy koszty, potrzebne dokumenty i dostępne projekty

Rozbudowa domu – analizujemy koszty, potrzebne dokumenty i dostępne projekty

Prace budowlane wymagają zwykle nie tylko nakładów finansowych, ale także wiążą się z licznymi procedurami. Większe prace budowlane wymagają zgłoszenia chęci przeprowadzenia robót budowlanych w odpowiednim. Dotyczy to również rozbudowy domu. Rozbudowa domu pomimo braku zgody na rozbudowę domu oznacza samowolę budowlaną, która może wiązać się z negatywnymi konsekwencjami dla właściciela domu. Aby uniknąć problemów należy stosować się do obowiązujących przepisów prawa budowlanego.
, 21 grudnia 2016

Projekty domów jednorodzinnych – gdzie kupić gotowy projekt?

Projekty domów jednorodzinnych – gdzie kupić gotowy projekt?

Wybór projektu jest jednym z najważniejszych etapów budowy. Pamiętajmy, że to od projektu budowlanego zależą koszty budowy, a także późniejszy koszt eksploatacji budynku. Gotowy projekt domu jednorodzinnego możemy zakupić w pracowniach, biurach sprzedaży oraz bezpośrednio od wykwalifikowanych i uprawnionych architektów.
, 9 października 2016

Etapy budowy domu jednorodzinnego - co zrobić po kolei?

Etapy budowy domu jednorodzinnego - co zrobić po kolei?

Proces budowy każdego domu jednorodzinnego składa się z kilku niezmiennych etapów. Warto się upewnić, że każdy z nich uwzględniliśmy już na etapie przygotowań. Dzięki zapoznaniu się etapami budowy domu krok po kroku możemy perfekcyjnie przygotować się do całego przedsięwzięcia – a co za tym idzie usystematyzować i usprawnić prace budowlane.
, 28 kwietnia 2017

Projekty domów – czym kierować się podczas zamawiania?

Projekty domów – czym kierować się podczas zamawiania?

Wybierając projekty domów jednorodzinnych często pomijamy ważne czynniki, które determinują właściwe podjęcie decyzji. Nieważne czy jest to projekt gotowy czy indywidualny, istotną rzeczą jest skrupulatna analiza wszystkich aspektów zapewniających funkcjonalność naszego przyszłego domu przez długie lata. Dlatego przedstawiamy listę rzeczy, które należy wziąć pod uwagę podczas wyboru projektu naszego wymarzonego domu.
, 29 kwietnia 2016

Projekty domów jednorodzinnych - jak wybrać odpowiedni?

Projekty domów jednorodzinnych - jak wybrać odpowiedni?

Migracja na obrzeża miast przybiera na sile. Coraz więcej ludzi decydując się na przeprowadzkę na obrzeża miast staje przed koniecznością budowy domu. Przystępują do wyboru miejsca, kupują działkę, często też są zmuszeni do jej odrolnienia i uzyskania warunków zabudowy. Kolejnym krokiem jest pozyskanie projektu. Możemy to zrobić na kilka sposobów...
, 5 lutego 2017

Jak uzyskać pozwolenie na budowę w 5 krokach?

Jak uzyskać pozwolenie na budowę w 5 krokach?

Pozwolenie na budowę to dokument niezbędny do rozpoczęcia jakichkolwiek prac budowlanych - budowy czy rozbudowy domu. Nie ważne, czy mamy zamiar wybudować niewielką altanę, czy potężny hotel, pozwolenie na budowę jest wymaganym dokumentem. Niestety zgodnie z polskim prawem jego zdobycie jest niełatwe i wiąże się aż z 32 różnymi procedurami urzędowymi. Dowiedz się więc, jak zdobyć pozwolenie na budowę w 5 krokach.
, 24 kwietnia 2016

Nowoczesne projekty domów parterowych i budynków z poddaszem użytkowym

Projekty domów jednorodzinnych to podstawowe dokumenty, bez których nie rozpoczniemy żadnych prac na placu budowy. Co prawda, aktualne przepisy prawa budowlanego przewidują możliwość stworzenia domu bez pozwolenia. Jednak wszystkie budynki mieszkalne (nawet te, które do budowy wymagają jedynie zezwolenia) muszą być wykonane w oparciu profesjonalnie przygotowaną dokumentację budowlaną.

Projekty domów jednorodzinnych różnią się między sobą wieloma parametrami. W ostatnich latach dużą popularnością cieszą się gotowe projekty domów z poddaszem. Jest to ciekawe rozwiązanie, które można zastosować na większości działek budowlanych. Projekty domów z poddaszem zakładają maksymalne wykorzystanie wnętrza budynku. Przestrzeń pod więźbą dachową zostaje zagospodarowana na pomieszczenie mieszkalne, dzięki czemu metraż budynku jest dobrze wykorzystany.

Niektórzy inwestorzy korzystają też z projektów domów parterowych. Tego rodzaju budynki nie posiadają zagospodarowanego poddasza, a przestrzeń mieszkalna obejmuje wyłącznie jedną kondygnację. Cenioną zaletą projektów domów parterowych jest niski koszt budowy. Dzięki braku konieczności adaptacji poddasza inwestor jest w stanie poczynić odczuwalne oszczędności inwestycyjne.

Zarówno budynek parterowy jak i dom z poddaszem mogą posiadać wbudowany garaż. Projekty domów z garażem cieszą się dużym zainteresowaniem inwestorów. Tego rodzaju projekty domów nowoczesnych umożliwiają przechodzenie z samochodu do domu suchą stopą, bez względu na warunki panujące na zewnątrz. Nic zatem dziwnego, że projekty domów z garażem są chętnie wybierane przez inwestorów, którzy preferują nowoczesne, a zarazem wygodne rozwiązania budowlane.

Jeśli interesują Cię projekty domów jednorodzinnych, zapraszamy do zapoznania się z działem poniżej. Znajdziesz w nim wskazówki dotyczące projektów domów parterowych, podpowiemy Ci jak wybrać projekty domów z poddaszem, a także jak zaadaptować gotowe projekty domów nowoczesnych. Na dole strony znajduje się lista powiązanych tematów.

Powiązane tematy

Ta strona korzysta z plików cookies.

Więcej informacji znajdziesz w polityce cookies.


Zamknij