Domy z keramzytu

Decydując się na domy z keramzytu, w pierwszej kolejności powinniśmy skupić się na wyborze idealnego projektu. Ceny projektów podstawowych nie różnią się za bardzo od projektów domów budowanych tradycyjnymi metodami. Jednak bardziej nowoczesne i oryginalne bryły, już na poziomie projektów mogą pochłonąć znacznie większy budżet.

Również budowa domu, którego głównym materiałem budowlanym jest keramzyt, pod względem finansowym, powinna być zbliżona do stawiania standardowego budynku jednorodzinnego. Średnia cena za metr domu w stanie surowym, będzie wahać się od 2,5 tys. do nawet 4 tys. złotych. Oczywiście w dużej mierze będzie zależeć to, od materiałów, które zostaną dodatkowo wykorzystane.

Oferty na domy z keramzytu

Jeżeli chcesz otrzymać ofertę od sprawdzonej firmy wykonującej domy z keramzytu w Twoim regionie - skorzystaj z usługi Szukaj Wykonawcy. W odpowiedzi na wypełniony formularz otrzymasz atrakcyjne oferty od sprawdzonych firm.

Sprawdź!

Cena za metr kwadratowy jednej ściany z keramzytu waha się od 140 do ok. 220 złotych. Wszystko zależy od tego, jakiej grubości bloczek jest wykorzystany, a także czy będzie on wyposażony w dodatkowe zbrojenie. Należy również pamiętać o tym, że mamy do czynienia także z dodatkową robocizną. Jej cena za metr kwadratowy wynosi od 20 do 60 złotych. Jeśli zainteresował cię ten temat, sprawdź także artykuł z kosztami budowy domu z keramzytu.

Projekty domów z kermazytu są bardzo ciekawe. Ich zaletą jest to, że szybko się je stawia, są także nowoczesne i minimalistyczne.
Projekty domów z keramzytu - najciekawsze projekty

Najciekawsze projekty i ich ceny

Przeglądając najciekawsze projekty przedstawiające domy z keramzytu, możemy natrafić na kilka typów propozycji. Najogólniej możemy je podzielić pod względem bryły. Dlatego wyróżniamy projekty tradycyjne, jak i również nowoczesne. Ponadto domy, których głównym budulcem jest keramzyt dzielimy pod względem ilości kondygnacji, powierzchni całkowitej, obecności piwnicy lub garażu, a także typu połaci dachowej. Czujesz się zachęcony do budowy domu z keramzytu? Skorzystaj z usługi Szukaj Wykonawcy i sprawdź wybrane specjalnie dla ciebie oferty na rynku.

Rekomendowane pompy ciepła- sprawdź promocje

Przykładowe ceny projektów domów z prefabrykatów kształtują się na poziomie:

  • Projekt APS 289 - piętrowy dom z jedną facjatą, powierzchnia 123,2 m2, kubatura - 335 m3 - 2290 zł
  • Projekt Ariel BSA1929, parterowy dom z garażem, powierzchnia 128,14 m2, kubatura - 1003 m3 - 2880 zł
  • Projekt Dom przy Przyjaznej - piętrowy dom z podpiwniczeniem oraz garażem, powierzchnia 154,7 m2, kubatura - 954,91 m3 - 3090 zł
  • Projekt Virginia - piętrowy dom z mansardowym dachem, z podpiwniczeniem oraz garażami, powierzchnia 587,3 m2, kubatura - 2660 m3 - 6000 zł
  • Projekt Bachus - piętrowy dom z wielospadowym dachem z podpiwniczeniem oraz garażem, powierzchnia - 234,6 m2, kubatura - 1424 m3 - 3480 zł
  • Projekt Willa Słoneczna - piętrowy dom z płaskim dachem z podpiwniczeniem oraz garażem, powierzchnia 223,89 m2, kubatura - 1333 m3 - 5950 zł

Jak widać, ceny projektów są w dużej mierze uzależnione od jego stopnia skomplikowania. Z jednej strony mamy do czynienia z wysokimi kosztami projektów budynków o dużych powierzchniach. Jednak nowoczesne budynki jednorodzinne również wymagają bardziej specjalistycznej wiedzy w projektowaniu i zastosowaniu niecodziennych materiałów. Stąd możemy spodziewać się dużo wyższych cen. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także ten artykuł o domach z keramzytu.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 95,8% czytelników artykuł okazał się być pomocny