Projekty domów z piwnicą

Projekt domu z piwnicą to innymi słowy zestaw rysunków technicznych oraz dokumentacji, określających specyfikę budowy budynku mieszkalnego. Projekty domów z piwnicą nie są już tak popularne jak kilkanaście lat temu. Wiąże się to z wyższym kosztem realizacji inwestycji. Tego rodzaju projekty zakładają budowę podpiwniczenia, które może zostać zaaranżowane na kotłownie, spiżarnie, pralnie, składzik itp.
Projekty małych domów - top 10 rzeczy, na które trzeba zwrócić uwagę przed zakupem
Projekty małych domów - top 10 rzeczy, na które trzeba zwrócić uwagę przed zakupem
Projekty domów z garażem jednostanowiskowym – wybierz coś dla siebie!
Projekty domów z garażem jednostanowiskowym – wybierz coś dla siebie!
Dom z działką w cenie mieszkania? To możliwe! Przykładowe projekty domów!
Dom z działką w cenie mieszkania? To możliwe! Przykładowe projekty domów!
Koszt budowy domu 2017 -  liczymy krok po kroku + infografika
Koszt budowy domu 2017 - liczymy krok po kroku + infografika

Czy warto kupić projekt domu z piwnicą?

Projekty domów z piwnicą - co musisz wiedzieć?

W ofertach biur architektonicznych znajdziemy gotowe, ciekawe projekty budowlane. Niektóre z nich zakładają budowę podpiwniczenia. Jednak, czy projekty domów z piwnicą nadal są dobrym rozwiązaniem? W niektórych przypadkach tak.

Projekty domów z piwnicą mogą być nawet o 20 -30 % droższe w realizacji, niż niepodpiwniczone domy z poddaszem. Jest to jeden z głównych czynników, które sprawiają, że budynki z podpiwniczeniem straciły swoją popularność. Niepodpiwniczone domy z poddaszem mogą być równie funkcjonalne, a nowoczesne materiały termoizolacyjne sprawiają, że stopień ich izolacji cieplnej staje się bardzo wysoki.

Mimo wszystko projekty domów z piwnicą mogą być warte rozważenia. Ich zakup może opłacać się inwestorom, którzy dysponują bardzo małą działką budowlaną. Projekty podpiwniczonych budynków sprawiają, że powierzchnia użytkowa wnętrz staje się większa. Dodatkowe podpiwniczenie można zagospodarować w dowolny sposób i stworzyć przestrzeń o wszechstronnych możliwościach wykorzystania. Takiej możliwości nie posiadają niepodpiwniczone domy z poddaszem. Kotłownia, spiżarnia, czy pralnia muszą znajdować się na dolnej kondygnacji budynku. Dlatego projekty domów z poddaszem często posiadają dość szeroką kubaturę, która sprawia, że powierzchnia użytkowa budynku staje się większa. Niestety nie jest to rozwiązanie, które możemy zastosować na szczególnie małych działkach budowlanych.

Nowoczesne projekty podpiwniczonych budynków są szczególnie polecane na niewielkie działki, usytuowane na spoistym, suchym podłożu. Suche, spoiste gleby nie wymagają tworzenia zaawansowanych izolacji przeciwwodnych, a podpiwniczenie może być łatwo zabezpieczone przed wilgocią. Budowa podpiwniczenia na terenie podmokłym byłaby znacznie bardziej skomplikowana oraz kosztowna.

Jeśli interesują Cie projekty domów z poddaszem i projekty domów z piwnicą, zapraszamy do działu poniżej. Znajdziesz tu praktyczne informację na temat zakupu projektu, realizacji budowy, a także przybliżonych kosztów inwestycyjnych. Na dole strony znajduje się lista powiązanych tematów.

CZYTAJ WIECEJ
Ta strona korzysta z plików cookies.

Więcej informacji znajdziesz w polityce cookies.


Zamknij