Projekty domów z piwnicą

Projekt domu z piwnicą to innymi słowy zestaw rysunków technicznych oraz dokumentacji, określających specyfikę budowy budynku mieszkalnego. Projekty domów z piwnicą nie są już tak popularne jak kilkanaście lat temu. Wiąże się to z wyższym kosztem realizacji inwestycji. Tego rodzaju projekty zakładają budowę podpiwniczenia, które może zostać zaaranżowane na kotłownie, spiżarnie, pralnie, składzik itp.

Czy warto kupić projekt domu z piwnicą?

Zapoznaj się z informacjami na temat projekty domów z piwnicą. Nasze sprawdzone porady związane z projekty domów z piwnicą pomogły już wielu osobom. Zapoznaj się z artykułami poniżej i przeczytaj te które Cię interesują

Projekty domów z garażem jednostanowiskowym – wybierz coś dla siebie!

Projekty domów z garażem jednostanowiskowym – wybierz coś dla siebie!

Wśród najbardziej popularnych projektów domów znajdują się te z garażem jednostanowiskowym. Wówczas w bryle budynku umieszczany jest garaż, do którego domownicy mają łatwy dostęp.
, 24 maja 2017

Koszt budowy domu 2017 - kosztorysy domów o pow. 100, 140 i 200 m2

Koszt budowy domu 2017 - kosztorysy domów o pow. 100, 140 i 200 m2

, 23 maja 2017

Jak urządzić garaż?

Jak urządzić garaż?

Każdy garaż powinien być pomieszczeniem wielofunkcyjnym, w którym schowamy samochód, narzędzia i akcesoria ogrodowe. Odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni tego pomieszczenia może wpłynąć na komfort domowników. Dlatego warto się zastanowić nad tym, jak urządzić garaż, by maksymalnie wykorzystać jego możliwości.
, 28 kwietnia 2016

Tani dom w budowie. Jaki projekt domu jednorodzinnego wybrać?

Tani dom w budowie. Jaki projekt domu jednorodzinnego wybrać?

Dom nie jest inwestycją, na którą - wbrew powszechnej opinii - stać tylko osoby o nieprzeciętnych zarobkach. Są sposoby na to, by postawić od podstaw budynek ładny i funkcjonalny, a przy tym - tani. Sposobem na to nie jest bynajmniej oszczędność na materiałach. To podstawowa zasada, jaką powinny kierować się osoby planujące budowę domu. Zakup materiałów niższej jakości lub pochodzących z nieznanych i niesprawdzonych źródeł może przełożyć się na problemy konstrukcyjne lub wykończeniowe, a zamiast oszczędności spowoduje niespodziewane dodatkowe wydatki. Ale już rezygnacja z piwnicy w projekcie domu może dać spore oszczędności.
, 27 marca 2017

Projekty domów parterowych a ich rzeczywista wycena

Projekty domów parterowych a ich rzeczywista wycena

Przed rozpoczęciem budowy domu należy podjąć wiele decyzji. Jedną z najistotniejszych będzie wybór odpowiedniego projektu. Ta z pozoru prosta czynność może przysporzyć nam wielu problemów. Pamiętajmy, że to właśnie od projektu domu zależeć będzie koszt całego przedsięwzięcia. Koszt budowy może na przykład znacząco wzrosnąć, gdy wybierzemy projekty domów z piwnicą, wielospadowymi dachami, czy innymi nietypowymi konstrukcjami. Dlatego warto wiedzieć, gdzie szukać projektów, jakie są ich ceny i jak wyglądają realne koszty domu parterowego.
, 29 kwietnia 2016

Jakie drzwi garażowe wybrać? Porady od eksperta

Jakie drzwi garażowe wybrać? Porady od eksperta

Kiedy już zapadnie decyzja o budowie lub dobudowie garażu, następną ważną sprawą jest, jakie drzwi do garażu wybrać. Obecnie producenci drzwi garażowych oferują nam szerokie spektrum możliwości. Jak odnaleźć się w tym gąszczu propozycji? Na co zwrócić szczególną uwagę? Czym kierować się przy wyborze drzwi do garażu? Postaramy się odpowiedzieć na te pytania.
, 21 kwietnia 2016

Projekty domów tanich w budowie

Projekty domów tanich w budowie

Budowa domu jest dość kosztownym przedsięwzięciem. Dlatego wielu inwestorów szuka sposobu na ograniczenie wydatków. W ofertach biur projektowych coraz częściej pojawiają się gotowe projekty domów tanich w budowie. Poniżej zaprezentujemy podstawowe zasady projektowe, które wpłyną na zmniejszenie wydatków. Odpowiemy także na pytanie, gdzie szukać projektów domów tanich w budowie i jak obliczyć ich realne koszty.
, 29 kwietnia 2016

Projekty domów na wąską działkę - porady dla budujących

Projekty domów na wąską działkę - porady dla budujących

Projekty domów na wąską działkę to nie lada wyzwanie. Najlepszym rozwiązaniem jest zlecenie tego zadania profesjonalnym architektom, którzy zdołają wykorzystać każdy jej centymetr dopasowując teren do naszych potrzeb. Aczkolwiek do dyspozycji są też gotowe projekty domów parterowych na wąską działkę. Warto jednak pamiętać, że jeżeli mamy okazję wybierać, to lepiej zakupić działkę, której krótszy bok będzie mierzył nie mniej niż 20 metrów. Wówczas uda się na niej wybudować dom o szerokości przynajmniej 10 metrów, czyli całkiem znośny i komfortowy.
, 1 maja 2016

Płyta fundamentowa czy ława fundamentowa? Radzimy co wybrać!

Płyta fundamentowa czy ława fundamentowa? Radzimy co wybrać!

Budowę domu jednorodzinnego zawsze rozpoczynamy od fundamentów. Już na samym początku warto odpowiedzieć sobie na pytanie, jaki rodzaj fundamentów wybrać? Jeszcze kilkanaście lat temu większość budowli powstawało w oparciu o tradycyjne ławy fundamentowe. Jednak dziś coraz większą popularnością cieszy się także płyta fundamentowa. Poniżej dokonamy ogólnej charakterystyki obu rozwiązań, a także wskażemy ich wady i zalety. Na koniec odpowiemy na pytanie, co będzie korzystniejsze - fundament czy płyta fundamentowa?
, 19 kwietnia 2016

Projekty domów z piwnicą - na co zwrócić uwagę?

Projekty domów z piwnicą - na co zwrócić uwagę?

Funkcjonalne zagospodarowanie małej działki wiąże się z koniecznością wyboru projektu z piwnicą lub bez. Obecnie zdecydowana większość inwestorów decyduje się raczej na budynki z poddaszem, rezygnując z piwnic. Ma to swoje wady i zalety. Brak piwnicy to utrata bardzo dużej ilości miejsca na pomieszczenia które i tak muszą się w domu znaleźć - kotłownia z piecem CO, czy garaż. Zobaczmy jednak, na co zwrócić szczególną uwagę decydując się na projekt domu z piwnicą.
, 29 kwietnia 2016

Dom z piwnicą czy bez? Czy warto budować piwnicę?

Dom z piwnicą czy bez? Czy warto budować piwnicę?

Budowa domu z piwnicą to coraz rzadsza inwestycja. Niegdyś była oczywistą koniecznością, kiedy piwnica służyła jako pomieszczenie do przechowywania opału na zimę. Dziś piwnica to raczej dodatkowe pomieszczenie gospodarcze, w którym znajduje się np. pralnia, siłownia, a nawet stół z bilardem. Rzadko decydujemy się na umieszczenie tam kotłowni, ponieważ przy obecnych metodach grzewczych nie potrzeba tak wiele miejsca na przechowanie opału czy miejsca na piece CO. Rolą piwnicy jest więc zwiększenie powierzchni użytkowej domu i brak konieczności budowania dodatkowych budynków gospodarczych na terenie działki, co zabiera teren ogrodu.
, 22 kwietnia 2016

Tani dom, czyli jak wybudować go niewielkim kosztem?

Tani dom, czyli jak wybudować go niewielkim kosztem?

Budowa parterowych i piętrowych domów jednorodzinnych jest dość dużym wydatkiem. Niektóre koszty możemy jednak ograniczyć poprzez dobre rozplanowanie wszystkich procesów budowlanych, albo rezygnacji z pewnych elementów w projekcie - na przykład piwnicy. Warto też oszacować wstępny kosztorys budowlany, który pozwoli określić orientacyjny zakres wydatków. Obliczeń możesz dokonać też samodzielnie na kalkulatorze kosztów budowy.
, 21 grudnia 2016

Ogrzewanie nadmuchowe – zalety i wady

Ogrzewanie nadmuchowe – zalety i wady

Moda na ogrzewanie nadmuchowe przywędrowała do nas wprost ze Stanów Zjednoczonych. Ta stosunkowo prosta i wydajna metoda ogrzewania może przynieść dość pokaźne oszczędności. Według producentów, stosowanie ogrzewania nadmuchowego jest też bardzo komfortowe i może być stosowane zarówno w domach jednorodzinnych jak i w większych obiektach budowlanych. Oficjalnie przyjmuje się, że ich instalacja jest wskazana w budynkach o powierzchni powyżej 100m2.
, 13 kwietnia 2017

Ile kosztuje wykończenie domu w stanie surowym zamkniętym

Ile kosztuje wykończenie domu w stanie surowym zamkniętym

Koszt wykończenia wnętrz domu w stanie surowym zamkniętym zależy od wielu czynników. Najważniejsze z nich to wielkość i specyfika pomieszczeń użytkowych, jakość elementów wykończeniowych, koszt robocizny oraz oczywiście ogólny standard, w którym chcemy wykończyć dom. Przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac, warto wykonać wstępny kosztorys wykończenia domu. Przykładowy kosztorys do stanu deweloperskiego, a następnie do stanu pod klucz znajdziecie poniżej.
, 21 grudnia 2016

Cena budowy domu za 1 m2

Cena budowy domu za 1 m2

Podczas przygotowań do budowy domu należy w pierwszej kolejności określić koszt całej inwestycji. Trafne oszacowanie kosztów budowy domu będzie bardzo pomocne w otrzymaniu kredytu oraz w zapewnieniu płynności wszystkich prac budowlanych. Średni koszt budowy domu możemy przeliczyć na metry kwadratowe – jest to przelicznik często stosowany zarówno przez banki jak również przez prywatnych inwestorów.
, 24 kwietnia 2016

Koszty ogrzewania elektrycznego domu i mieszkania przy instalacji CO

Koszty ogrzewania elektrycznego domu i mieszkania przy instalacji CO

W powszechnym mniemaniu ogrzewanie elektryczne oznacza wysokie koszty eksploatacji. Opinia ta zrodziła się w czasach, gdy budynki były niedocieplone i źle izolowane, a więc ich zapotrzebowanie na ciepło znacznie przewyższało obecne standardy.
, 8 maja 2017

Koszt budowy domu jednorodzinnego piętrowego z piwnicą - 180 m2

Koszt budowy domu jednorodzinnego piętrowego z piwnicą - 180 m2

Przystępując do budowy domu, musimy przygotować się na wiele wydatków i nieprzewidzianych sytuacji. Przeciętna budowa domu w Polsce trwa kilka lat i kosztuje mniej więcej tyle, ile przeciętny Polak zarabia przez okres kilkunastu lat.  Warto więc przyjrzeć się, ile kosztuje budowa przykładowego domku jednorodzinnego z piwnicą.
, 24 kwietnia 2016

Aranżacja piwnicy, czyli jak najlepiej zagospodarować piwnicę?

Aranżacja piwnicy, czyli jak najlepiej zagospodarować piwnicę?

Piwnice i kotłownia w domkach jednorodzinnych są przeważnie dość chłodnymi pomieszczeniami, które możemy zagospodarować na wiele sposobów. Funkcjonalnym rozwiązaniem jest wydzielenie poszczególnych pomieszczeń i jasne określenie ich przeznaczenia użytkowego. W pomieszczeniach położonych od strony południowej możemy urządzić pralnię, suszarnię, kotłownię lub składowisko opału. Z kolei w pomieszczeniach usytuowanych od strony północnej dobrze jest wykonać spiżarkę, która z pewnością przyda się w każdym domku jednorodzinnym.
, 28 kwietnia 2016

Projekty domów z piwnicą - co musisz wiedzieć?

W ofertach biur architektonicznych znajdziemy gotowe, ciekawe projekty budowlane. Niektóre z nich zakładają budowę podpiwniczenia. Jednak, czy projekty domów z piwnicą nadal są dobrym rozwiązaniem? W niektórych przypadkach tak.

Projekty domów z piwnicą mogą być nawet o 20 -30 % droższe w realizacji, niż niepodpiwniczone domy z poddaszem. Jest to jeden z głównych czynników, które sprawiają, że budynki z podpiwniczeniem straciły swoją popularność. Niepodpiwniczone domy z poddaszem mogą być równie funkcjonalne, a nowoczesne materiały termoizolacyjne sprawiają, że stopień ich izolacji cieplnej staje się bardzo wysoki.

Mimo wszystko projekty domów z piwnicą mogą być warte rozważenia. Ich zakup może opłacać się inwestorom, którzy dysponują bardzo małą działką budowlaną. Projekty podpiwniczonych budynków sprawiają, że powierzchnia użytkowa wnętrz staje się większa. Dodatkowe podpiwniczenie można zagospodarować w dowolny sposób i stworzyć przestrzeń o wszechstronnych możliwościach wykorzystania. Takiej możliwości nie posiadają niepodpiwniczone domy z poddaszem. Kotłownia, spiżarnia, czy pralnia muszą znajdować się na dolnej kondygnacji budynku. Dlatego projekty domów z poddaszem często posiadają dość szeroką kubaturę, która sprawia, że powierzchnia użytkowa budynku staje się większa. Niestety nie jest to rozwiązanie, które możemy zastosować na szczególnie małych działkach budowlanych.

Nowoczesne projekty podpiwniczonych budynków są szczególnie polecane na niewielkie działki, usytuowane na spoistym, suchym podłożu. Suche, spoiste gleby nie wymagają tworzenia zaawansowanych izolacji przeciwwodnych, a podpiwniczenie może być łatwo zabezpieczone przed wilgocią. Budowa podpiwniczenia na terenie podmokłym byłaby znacznie bardziej skomplikowana oraz kosztowna.

Jeśli interesują Cie projekty domów z poddaszem i projekty domów z piwnicą, zapraszamy do działu poniżej. Znajdziesz tu praktyczne informację na temat zakupu projektu, realizacji budowy, a także przybliżonych kosztów inwestycyjnych. Na dole strony znajduje się lista powiązanych tematów.

Powiązane tematy

Ta strona korzysta z plików cookies.

Więcej informacji znajdziesz w polityce cookies.


Zamknij