Promienniki ciepła – czym tak naprawdę są promienniki podczerwieni?

Promienniki ciepła są elektrycznymi urządzeniami grzewczymi, które emitują promienie podczerwone. Mogą występować jako przenośne lampy, żarówki, panele ścienne albo słoneczne grzejniki. Promienniki podczerwieni wyposażone są w specjalną grzałkę z żarnikiem, dzięki której rozgrzewają się do wysokiej temperatury (powyżej kilkuset st. C). Następnie emitują promienie podczerwone, które zapewniają ciepło. Urządzenia działają podobnie jak słońce. Emitowane fale podczerwone bezpośrednio ogrzewają np. ludzi. Grzanie działa natychmiast po włączeniu promienników. Ciepło utrzymuje się długo, co bez wątpienia należy do zalet urządzeń. Promienniki podczerwieni dzielą się ze względu na długość emitowanych fal. Jedne urządzenia są krótkofalowe – świetne sprawdzają się do ogrzewania dużych powierzchni (np. tarasu, hal produkcyjnych). Drugi rodzaj to promienniki długofalowe. Mają niższą temperaturę i sprawdzą się lepiej w warunkach domowych oraz innych pomieszczeniach zamkniętych.

Gdzie zamontować promienniki podczerwieni? Czy to opłacalne?

Promienniki mogą pełnić funkcję podstawowej instalacji grzewczej w każdym domu. Aby dobrze ogrzewały mieszkanie, należy zakupić jednak odpowiednią ilość urządzeń. Pamiętaj, że jeden panel ogrzeje maksymalnie 12 m2 powierzchni. Powinieneś również zadbać o dobrą termoizolację budynku, żeby system grzewczy działał bezproblemowo. W tym miejscu możesz przeczytać, dlaczego zakup promienników podczerwieni jest opłacalny: https://senegis.com/oferta/promienniki/.

Za kupnem promienników przemawia m.in. kompaktowy wymiar urządzeń. W połączeniu z nowoczesną technologią grzewczą można ogrzać nimi każdą przestrzeń. Promienniki podczerwieni dopasować można do dowolnej przestrzeni w domu. Niestraszne im będą bardziej wymagające wnętrza (np. balkon, ogródek). Nawet w mocno wietrzne dni będzie można korzystać z właściwości ogrzewających promienników. Urządzenia sprawdzą się także w pomieszczeniach, gdzie ciężko dopasować inny rodzaj ogrzewania. Dzięki promiennikom sposób grzania będzie nie tylko wydajny, ale również idealnie dostosowany do wielu powierzchni.

Te zalety przemawiają na korzyść promienników ciepła!

Klasyczne ogrzewanie konwekcyjne powoduje cyrkulację powietrza. Promienniki dają ciepło dzięki podczerwieni, ogrzewając przestrzeń bez ruchu powietrza. Oznacza to, że urządzenia nie generują kurzu. To doskonała informacja zwłaszcza dla alergików! Brak kurzu oznacza bowiem brak reakcji alergicznych. Promienniki ciepła to zatem bezpieczne i zdrowe ogrzewanie, które może być ratunkiem dla ludzi borykających się z alergią.

Za zakupem promienników przemawia jeszcze jedna korzyść. Urządzenia mianowicie w żaden sposób nie zaburzają aranżacji domu! Dzięki nowoczesnej estetyce i możliwości personalizacji promienników jest gwarancja, że urządzeń w ogóle nie będzie widać. Designerskie promienniki podczerwieni mogą równie dobrze stać się znakomitym elementem wystroju każdego mieszkania.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny