Promienniki ciepła

Zasady działania promienników podczerwieni

Nie będzie żadnym pustym frazesem twierdzenie, że ogrzewanie podczerwone jest stare jak świat. To na tej zasadzie na Ziemię dociera ciepło emitowane przez Słońce. Promienniki podczerwieni wykorzystują promieniowanie IR do przekazywania ciepła. Fale podczerwone gwarantują równomierny rozkład temperatury w całym pomieszczeniu, dzięki czemu tworzone są jak najbardziej optymalne warunki. Promienniki ciepła ogrzewają nie powietrze, a przedmioty, ściany oraz bezpośrednio osoby, które przebywają w zasięgu promieniowania urządzenia. Technologia ta zapewnia doskonałe parametry grzewcze nie tylko wewnątrz pomieszczeń, ale także na zewnątrz. 

Promienniki a tradycyjne grzejniki - różnice w działaniu 

Promiennik IR dostarcza ciepła natychmiastowo, a więc jest ono odczuwalne chwilę po uruchomieniu urządzenia, dlatego też ogrzewanie na podczerwień może pochwalić się o wiele bardziej wydajnymi parametrami, niż tradycyjne ogrzewanie konwektorowe. Grzejniki znajdujące się w pomieszczeniach mają za zadanie ogrzać powietrze. To dzięki ogrzanemu powietrzu ciepło odczuwalne jest w tej metodzie grzewczej. Z uwagi na fakt, że ciepłe powietrze jest lżejsze, wędruje ono do góry. Zatem, żeby w całym pomieszczeniu zapewnione były odpowiednie warunki termalne, potrzeba czasu. Ogrzewanie konwektorowe wysusza powietrze i jest niezdrowe dla człowieka, szczególnie dla osób cierpiących na schorzenia dróg oddechowych oraz alergie. W technologii grzewczej wykorzystującej podczerwień do emisji ciepła, jest ono zapewniane niemal natychmiastowo bez występowania negatywnych skutków ubocznych.

Promienniki - ogrzewanie

Zalety stosowania promienników podczerwieni 

Ogrzewanie z wykorzystaniem promienników podczerwieni posiada szereg zalet. Użycie promienników ciepła jest bardzo wygodne i nie wymaga stosowania żadnych paliw. Do ich prawidłowego funkcjonowania wymagana jest wyłącznie energia elektryczne. Promiennik IR to ogrzewanie czyste i ekologiczne, które umożliwia oszczędzanie poprzez obniżenie rachunków. Podczerwień nie wysusza powietrza i ma bardzo dobroczynny wpływ na zdrowie (promieniowanie podczerwone wykorzystywane jest także w medycynie). Promienniki ciepła to sprzęt grzewczy polecany alergikom, gdyż nie powoduje on ruchu cząsteczek powietrza oraz minimalizuje ryzyko powstawania pleśni lub grzybów w pomieszczeniach.

Instalacja urządzeń grzewczych korzystających z technologi IR pozwala na bardzo szybkie ogrzewanie pomieszczeń, nawet tych najbardziej wychłodzonych. Panele są także bardzo trwałe oraz wydajne. Tego typu sprzęt zapewnia najwyższe parametry grzewcze przez długie lata. Urządzenia umożliwiają także programowanie, dzięki czemu użytkownik posiada pełną kontrolę nad procesem grzewczym i może dowolnie zarządzać każdym z promienników. Sprzęt ten jest niezwykle łatwy w montażu oraz demontażu. Promienniki elektryczne dają się instalować na różnych rodzajach powierzchni - na ścianie i suficie. Każde z urządzeń posiada także nowoczesny, piękny i uniwersalny desing, dzięki czemu promienniki stają się także doskonałym elementem dekoracyjnym. 

Zobacz dostępne promienniki podczerwieni: https://promienniki.sklep.pl/promienniki-podczerwieni

Ogrzewanie na podczerwień - gdzie sprawdzi się najlepiej? 

Ogrzewanie na podczerwień, ze względu na swoje cechy i zalety, stało się doskonałą alternatywą do innych metod grzewczych. Wykorzystanie promienników podczerwieni nie wymaga użycia żadnego z paliw. Wystarczy jedynie energia elektryczna, by dostarczyć ciepło w danej przestrzeni. Efekty odczuwalne są bardzo szybko, a same urządzenia gwarantują doskonały komfort cieplny i optymalne warunki termalne.

Zastosowanie technologi IR pozwala na użycie promienników nie tylko w pomieszczeniach, ale także na zewnątrz. Sprzęt ten stosowany jest przez klientów indywidualnych w mieszkaniach, domach, na tarasach, balkonach, na działkach czy jako ogrzewanie do garażu. Promienniki znajdują zastosowanie także w przemyśle oraz w innych gałęziach działalności człowieka. Technologia IR świetnie sprawdza się w gastronomii jako ogrzewanie ogródków restauracyjnych. Natomiast promienniki podczerwieni przemysłowe idealnie nadają się do hal i magazynów, gwarantując świetne warunki cieplne. 

Promienniki - wady

Gdzie możesz kupić promienniki podczerwieni? 

Inwestycja w promienniki podczerwieni do dobry pomysł zarówno jako zapewnienie głównego źródła ogrzewania, jak i jako wsparcie do innych metod grzewczych. Decydują się na kupno urządzeń należy dokładnie określić swoje potrzeby. Istotne jest by wybrać urządzenia sprawdzone pochodzące od pewnego dostawcy.

Firma Technomac Sp. z o.o. prowadzi sprzedaż promienników online poprzez sklep internetowy www.promienniki.sklep.pl. W ofercie firmy znajdują się najwyższej jakości promienniki ciepła renomowanej marki Heatscope. Z tych urządzeń korzysta rzesza zadowolonych użytkowników na całym świecie. Promiennik IR Heatscope to sprzęt niezwykle wydajny, wytrzymały oraz łatwy w instalacji i obsłudze. Urządzenia wyróżnia także doskonały, nowoczesny i elegancki design, dzięki czemu promiennik stanie się nie tylko skutecznym źródłem ciepła, ale także doskonałym elementem wystroju nadającym przestrzeni klasy i charakteru.  

W sklepie firmy Technomac znajduje się szeroki wybór najnowocześniejszych promienników. Klient znajdzie więc w nim rozwiązania idealnie dopasowane do potrzeb danej przestrzeni, w której promiennik ma zapewniać ciepło. Przedsiębiorstwo, poza doskonałym sprzętem, oferuje również profesjonalne doradztwo i pomoc w doborze najbardziej optymalnych rozwiązań. Zamierzając zainwestować w promienniki podczerwieni warto skorzystać z doradztwa i oferty firmy Technomac. 

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 73,3% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły