Garaże blaszane

Typy garaży blaszanych

Garaże blaszane można podzielić ze względu na rozmiary, kształt dachu oraz materiał, z jakiego został wykonany. Pierwszy, najbardziej podstawowy podział dotyczy ich wielkości.

Standardowy rozmiar garażu to 5 m długości i 3 m szerokości. Taki budynek pozwala bezproblemowo pomieścić większość samochodów osobowych, które można zakupić w Europie. Przeciętny hatchback ma długość około 4m, długość sedana czy combi rzadko przekracza 4,7m, więc jak widać, w garażu pozostaje jeszcze trochę miejsca.

Garaże wykonane z blachy można też zamówić w wersji dwustanowiskowej. Taki budynek pomieści 2 samochody lub samochód i przyczepę campingową. Jest to najlepsze rozwiązanie dla gospodarstw domowych posiadających dwa auta.

Kształt dachu

Kształt dachu budynku może być bardzo zróżnicowany i w dużej mierze determinowany jest przez warunki pogodowe i wolę klienta. W górach i na terenach, w których zimą pada dużo śniegu, częściej stawia się garaże ze spadzistym dachem. Może być to dach dwuspadowy symetryczny lub jednospadowy. Tu również dużo zależy od możliwości odprowadzenia wody z dachu. Jeśli może ona swobodnie spływać na boki, warto postawić garaż z dachem dwuspadowym. Jeśli odpływ na boki nie jest możliwy lub jest utrudniony, lepszym rozwiązaniem będzie budowa garażu z dachem jednospadowym lub płaskim.

Zastosowanie garaży blaszanych oraz materiały stosowane do ich budowy, czyli trzecie kryterium podziału

Zwyczajny, blaszany garaż nie jest budynkiem, który wygląda szczególnie atrakcyjnie. Taka konstrukcja raczej nie prezentowałaby się dobrze przed wybudowanym niedawno, eleganckim domem. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, na rynku dostępne są również garaże blaszane wykonane z blach imitujących drewno lub z modułów blaszanych, które są dodatkowo ocieplone i otynkowane. Tego typu garaże łączą zalety budynków murowanych z blaszanymi - można je szybko zbudować, a jednocześnie dobrze się prezentują i są ocieplone.

Garaże blaszane służą najczęściej za budynki, w których nie tylko zostawia się samochód, ale i przechowuje się różne inne rzeczy. Decydując się na postawienie dwustanowiskowego garażu, w sytuacji, gdy posiada się tylko jedno auto, w drugiej części garażu można urządzić pomieszczenie gospodarcze i przechowywać narzędzia ogrodnicze czy meble ogrodowe. Dzięki temu zwykły garaż może stać się budynkiem o wielu zastosowaniach.

Zobacz nasze propozycje: www.maritom.pl


Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 95,6% czytelników artykuł okazał się być pomocny