Prysznic bez brodzika - ceny, porady, montaż

Kabiny prysznicowe bez brodzika zyskują na popularności z kilku powodów. Przede wszystkim prysznic bez brodzika jest komfortowym i wygodnym rozwiązaniem. W szczególności ma to znaczenie, kiedy z prysznica korzystają osoby o obniżonej sprawności ruchowej, lecz nie są to jedyne powody. Dodatkowo prysznic bez brodzika doskonale wpasowuje się w nowoczesne aranżacje łazienek. Poznaj zalety i wady tego rozwiązania i przekonaj się, czy jest to dobry pomysł do twojej łazienki.

Jeśli planujesz remont lub wykończenie łazienki, skorzystaj z usługi Szukaj Wykonawcy. Dzięki niej, po wypełnieniu krótkiego formularza, uzyskasz dostęp do najlepszych ofert fachowców z twojej okolicy

Ocena: 4,5/5 (głosów 6)

Aranżacja łazienki z prysznicem bez brodzika

Zalety kabiny prysznicowej bez brodzika

Kabina bez brodzika posiada sporo zalet, dzięki którym jest coraz chętniej montowana w nowoczesnych łazienkach w domu. Przede wszystkim cechują ją przestronność i lekkość oraz dekoracyjność, nienaruszająca estetyki wnętrza w łazience. Kabina prysznicowa bez brodzika daje większe możliwości aranżacyjne w łazience. Dzięki zastosowaniu tego rozwiązania, łazienka staje się bardziej przestronna i ustawna. Niezależnie, jak duża jest nasza łazienka, kabina bez brodzika zmieści się w niej bez problemu.

Prysznic bez brodzika pozwala zaoszczędzić miejsce na inne sprzęty oraz meble łazienkowe. W łazience z kabiną bez brodzika może stanąć na przykład także wanna.

Kabina prysznicowa jest w tym przypadku tworzona przez ścianki ze szkła lub innego materiału. Liczba ścianek jest uzależniona od potrzeby i gustu osoby urządzającej łazienkę. Prysznic bez brodzika może zostać wyposażony w jedną, dwie lub trzy ścianki. Można zamontować również drzwi do kabiny prysznicowej bez brodzika, jednak nie jest to konieczne. Dzięki odpowiedniemu montażowi, woda nie powinna wypływać na podłogę. Jeśli szukasz kabiny prysznicowej, w tym artykule znajdziesz przydatne porady.

Kabina prysznicowa bez brodzika to doskonałe rozwiązanie dla osób niepełnosprawnych, starszych oraz dla dzieci. W przeciwieństwie do standardowych kabin z brodzikiem, ryzyko potknięcia zostaje ograniczone do minimum.

W nowoczesnych wnętrzach łazienkowych bardzo dobrze będzie się prezentował prysznic bez kabiny. Prysznic bez kabiny może posiadać jedną ściankę działową, wykonaną ze szkła hartowanego, które zawsze i wszędzie prezentuje się elegancko. Kabina prysznicowa bez brodzika pasuje idealnie również do łazienek z wnęką. Wnęka może w naturalny sposób posłużyć jako kabina bez brodzika, co pozwoli na zaoszczędzenie miejsca w łazience. Niezaprzeczalną zaletą, którą posiada kabina bez brodzika, jest to, że dużo łatwiej utrzymać ją w czystości.

Wady kabiny prysznicowej bez brodzika

Kabiny prysznicowe bez brodzika posiadają również swoje wady. Jedna z istotniejszych to dość kłopotliwy montaż. Z tego też powodu zaleca się planowanie tego rozwiązania jeszcze na etapie projektowania i budowy domu. Podłogi muszą zostać odpowiednio pogłębione. Może być to niemożliwe, jeśli mieszkamy w budynku wielopiętrowym, a strop nie jest odpowiednio gruby i wytrzymały.

Montaż prysznica tego typu musi zostać przeprowadzony przez fachowców biegłych w tego rodzaju instalacjach. Jeśli takich potrzebujesz, skorzystaj z usługi Szukaj Wykonawcy. Dzięki niej zyskasz dostęp do najlepszych ofert.

Kluczowymi elementami jest hydroizolacja oraz odpływ. Błędy przy montażu kabiny bez brodzika mogą skutkować zalaniem sąsiada, mieszkającego pod nami lub może dojść do sytuacji, że woda będzie wylewać się na podłogę łazienki.

Dodatkową wadą montażu kabiny bez brodzika jest jej wysoki koszt. Ten koszt to głównie cena montażu, której nie przeprowadzimy samodzielnie, a którą należy zlecić odpowiedniej firmie.

Ceny kabin prysznicowych bez brodzika

Kabiny prysznicowe bez brodzika są dostępne w ofercie wielu polskich i zagranicznych firm, działających na naszym rynku. Prysznic bez brodzika można zakupić jako kabinę pełną lub nabyć ścianki ze szkła hartowanego, pokrytego specjalną powłoką easy clean. Powłoka easy clean ułatwia czyszczenie kabiny lub ścianki prysznica. Dzięki tej powłoce, na powierzchni kabiny nie pozostają osady z wody.

Cena ścianek prysznicowych to od stukilkudzisięciu złotych do nawet tysiąca złotych. Cena drzwi do kabiny prysznicowej bez brodzika oscyluje w granicach od 600 do 1500 złotych. Można również zdecydować się na zakup kabiny walk in, z jedną lub dwiema ściankami. Kabina prysznicowa bez brodzika walk in to wydatek od kilkuset złotych wzwyż, w zależności od producenta.

Alternatywnie można zdecydować się na zakup pełnej kabiny z trzema lub czterema ściankami ze szkła hartowanego. Cena kabin tego typu rozpoczyna się kwotą około 1000 złotych.

Oczywiście kabina prysznicowa bez brodzika może mieć również dużo wyższą cenę, jeśli zdecydujemy się na topowy model znanego producenta. Cena może sięgać wówczas nawet 3000 złotych. Najczęściej na kabinę czy drzwi do prysznica cenionego producenta dostaniemy równocześnie dłuższą gwarancję. Istnieje także możliwość zakupu kabiny bez brodzika z hydromasażem. Cena kabiny z hydromasażem jest oczywiście dużo wyższa niż kabiny bez tej funkcji.

Dodatkowe koszty kabiny prysznicowej bez brodzika

Trzeba mieć świadomość, że cena poszczególnych elementów kabiny to tylko jeden z kosztów. Należy doliczyć do niego jeszcze cenę montażu, który może wynieść od kilkuset do powyżej 1000 złotych, w zależności od skomplikowania przedsięwzięcia i od tego, jaki rodzaj odpływu wybierzemy - liniowy czy punktowy.

Kabiny prysznicowe bez brodzika, ścianki ze szkła hartowanego czy drzwi do kabiny prysznicowej bez brodzika możemy nabyć między innymi w wielkopowierzchniowych marketach wykończeniowych, na przykład w Castoramie czy Leroy Merlin. Kabiny bez brodzika znajdziemy również w ofercie polskich i zagranicznych producentów oraz ich dystrybutorów.

Wartą polecenia firmą jest Koło, której historia sięga czasów wczesnego Gomułki. W ofercie firmy Koło znajdziemy nie tylko kabiny, ale również drzwi do kabiny prysznicowej bez brodzika. Kolejnym producentem, którego warto polecić, jest Aquaform. Firma działa w branży łazienkowej od ponad dwudziestu lat. Szukając dobrego produktu, można zwrócić uwagę również na propozycje firmy Radaway, która posiada bogatą ofertę kabin prysznicowych, włączając w to kabiny walk in.

Montaż kabiny prysznicowej

Kabiny prysznicowe bez brodzika montuje się na dwa sposoby, w zależności od rodzaju preferowanego odpływu. Pierwszym z nich jest odpływ punktowy, montowany w podłodze. Taki odpływ instaluje się na odpowiednio wyprofilowanym podłożu. Płytki układane na powierzchni muszą mieć spadek, zaleca się spadek rzędu dwóch procent w podłodze. Jeśli kabina prysznicowa bez brodzika z podłogą z płytek ma dużą powierzchnię natryskową, można zastosować dwa odpływy, aby zminimalizować ryzyko wylania się wody na podłogę łazienki. Przeczytaj także artykuł, jak uszczelnić kabinę prysznicową krok po kroku.

Drugim rodzajem odpływu w podłodze jest odpływ liniowy, który jednak najczęściej jest montowany w ścianie. Czasem ten rodzaj odpływu jest instalowany na granicy kabiny. Spadek tworzy się w tym przypadku w kierunku odpływu. Na odpływ liniowy składa się kanał prysznicowy oraz ruszt. Prysznic bez brodzika z odpływem liniowym w podłodze czy w ścianie powinien być montowany tam, gdzie nie ma wystarczająco dużo miejsca na zachowanie optymalnego spadku, czyli niemożliwym staje się zainstalowanie odpływu punktowego.

Kabiny prysznicowe bez brodzika wymagają zastosowania izolacji przeciwwilgociowej. Popularnym rodzajem izolacji prysznica bez kabiny jest tak zwana płynna folia produkowana z żywicy syntetycznej. Nakłada się ją warstwowo na podłogę do uzyskania mniej więcej dwóch milimetrów grubości. Również krawędzie podłogi i ścian należy zabezpieczyć. Stosuje się wodoszczelne taśmy. Wszystkie te czynności należy wykonać przed położeniem płytek.

Prysznic bez kabiny czy kabina prysznicowa bez brodzika wymaga małych antypoślizgowych płytek. Najlepiej sprawdzą się płytki mozaikowe o niskiej nasiąkliwości. Duże płytki ciężko będzie ułożyć na spadkach, więc lepiej ich nie stosować.

Wybór konkretnej kabiny lub całkowita z niej rezygnacja to już sprawa gustu. Kabiny prysznicowe bez brodzika, wykonane ze szkła hartowanego, mogą być montowane na specjalnych wspornikach. Alternatywnie można zdecydować się na pełną kabinę oraz drzwi do prysznica w zestawie. Innym sposobem jest montaż pojedynczej ścianki. Z kolei prysznic bez kabiny może być dobrym rozwiązaniem, kiedy łazienka posiada naturalną wnękę lub zależy nam na optycznym jej powiększeniu.

Tak jak było wspomniane uprzednio, kabiny prysznicowe bez brodzika powinny być montowane przez specjalistów. Szczególnie przygotowanie podłoża, wykonanie spadków oraz zaizolowanie ma kapitalne znaczenie dla bezpiecznego użytkowania prysznica. Nie zaleca się samodzielnego montażu, gdyż łatwo w tym względzie o błędy, które mogą skutkować nieszczelnością i brakiem komfortu w użytkowaniu kabiny prysznicowej. Dzięki takim rozwiązaniom, być może wanna w łazience okaże się zbędna.

Dowiedz się także, jakie są najlepsze sposoby na czyszczenie kabiny prysznicowej. Wszelkie niezbędne informacje na ten temat znajdziesz w naszym artykule.

, aktualizacja 5 października 2017
Zaloguj się aby dodać komentarz

Zaloguj


Jeżeli jeszcze nie masz konta, zarejestruj się bezpłatnie.
Ta strona korzysta z plików cookies.

Więcej informacji znajdziesz w polityce cookies.


Zamknij