Przeciek wody – jak działać?
Rurociągi wodne w starszych budynkach często nie są poddawane regularnym przeglądom oraz konserwacji. To błąd! Zalety regularnych przeglądów docenić można, kiedy pojawi się awaria. Przecież można było jej uniknąć. Niestety – jeśli wystąpi nieszczelność, to nie ma już powodu do zastanawiania się, tylko trzeba działać. Szybka reakcja pozwoli na zminimalizowanie skutków wystąpienia wycieku wody. Od czego zacząć? Kogo powiadomić?
Wyciek wody – reakcja
Kiedy nastąpi wyciek wody z instalacji (zobacz na przeciek24.com), to zauważyć go może użytkownik lokalu mieszkalnego czy usługowego w postaci zawilgocenia na ścianie, mokrej plamy na podłodze lub suficie, albo znacznego zmniejszenia się ciśnienia wody wypływającej z kranu w łazience, czy kuchni. Takie objawy powinny wyczulić odbiorców, których pierwszym krokiem powinien być telefon do właściciela oraz odcięcie dopływu wody do lokalu lub całego budynku. Odcięcie dopływu wody do instalacji zatrzyma dalszy niekontrolowany wypływ wody z instalacji, dzięki czemu skutki awarii mogą być nieco mniejsze.
Po zaalarmowaniu właściciel lokalu czy zarządca budynku powinien ocenić szkody wyrządzone przez wypływającą wodę oraz wspomóc się usługą profesjonalnego wykrywania przecieków wody z instalacji. Dzięki skorzystaniu z możliwości wykrycia nieszczelności przez wyspecjalizowaną ekipę fachowców można znacznie skrócić czas potrzebny do przywrócenia stanu sprzed wystąpienia awarii w budynku.
Profesjonalne wykrywanie przecieków wody z instalacji
Specjaliści od wykrywania przecieków wody dysponują szerokim zakresem wiedzy oraz wyspecjalizowanym sprzętem. Dzięki temu działają sprawnie, szybko i, co najważniejsze, skutecznie. Opierając się na profesjonalnych pomiarach oraz ich analizie mogą wskazać miejsce wystąpienia nieszczelności w rurociągu wodnym w budynku z dużą dokładnością. Co więcej, często wykorzystują zaawansowane metody wykrywania wycieków wody, które są całkowicie bezinwazyjne. Co to oznacza? Mniej brudnych prac, brak kucia ścian czy posadzek, czyli brak ingerencji w konstrukcję budynku. Pozwala to zaoszczędzić wiele nerwów, a przede wszystkim czasu.
Uszczelnienie miejsca wycieku wody
Wyciek wody z instalacji to nie tylko jego wykrycie. Po zlokalizowaniu miejsca wystąpienia przecieku należy go zatamować. W obecnych czasach służą do tego specjalne preparaty chemiczne oraz żywice, które pozwalają na uszczelnienie rury od wewnątrz, nie ingerując w jej otoczenie. Warto powierzyć to zadanie specjalistom, którzy ocenią, czy jest możliwość zastosowania takiej metody uszczelnienia oraz wykonają je precyzyjnie i fachowo.
Przeciek wody – usuwanie skutków
Jeśli wyciek wody z instalacji zostanie zlokalizowany i zatamowany, można przystąpić do usuwania skutków jego wystąpienia. Wypływająca woda mogła uszkodzić elementy konstrukcyjne budynku, np. ściany, podłogi czy sufity. Specjaliści ocenią straty oraz podpowiedzą, w jaki sposób należy przystąpić do ich usunięcia. Proces może być długotrwały, jednak warto podejść do problemu kompleksowo po to, aby w przyszłości nie odczuć skutków zaniedbań. Warto także załatwić wszelkie formalności związane z wystąpieniem awarii z towarzystwem ubezpieczeniowym, jeśli budynek lub jego część był ubezpieczony.
Proces wykrywania wycieków wody z instalacji jest skomplikowany i trudny. Z tego powodu zawsze warto oprzeć się na wiedzy oraz środkach, w jakie wyposażeni są profesjonaliści. Wynajęcie specjalistów pozwoli na zaoszczędzenie czasu oraz eliminacji wielu kwestii, w których nie jesteśmy biegli. Dzięki temu lokalizacja nieszczelności nie będzie przykrym doświadczeniem.
artykuł sponsorowany