Przedpokój - aranżacje, wystrój, wyposażenie, porady praktyczne

Przedpokój może być większy lub mniejszy, lecz na ogół nigdy nie osiąga zbyt dużych rozmiarów. Między innymi, dlatego wiele osób nie przykłada wagi do jego wystroju. Wydaje się, że to zbyt małe pomieszczenie. W rzeczywistości jest zupełnie inaczej, możemy zrobić naprawdę wiele. Zatem podpowiadamy ja stworzyć piękny wystrój przedpokoju.

Wystrój przedpokoju – ściany i podłoga

Na początek zajmiemy się ważną kwestią, jaką są ściany i podłoga. Małe przedpokoje pomalowane na ciemne kolory wizualnie stają się jeszcze mniejsze. Należy, więc korzystać w nich z jasnych, pastelowych kolorów. Dobrym rozwiązaniem jest też biel, która zawsze wygląda estetycznie. Nieco większy przedpokój można pomalować na dwa odcienie, jasny i ciemny. Dzięki temu poprawią się jego wizualne proporcje. Co ważne, jasne kolory w pomieszczeniu bez okien znacznie je rozświetlą. Ciekawym rozwiązaniem są też tapety. Jeśli znajdują się na nich pionowe pasy, przedpokój wyda się wyższy. Tymczasem pasy poziome będą je wydłużać. Walor dekoracyjne wniosą też jasne obrazy.

Zanim opiszemy meble do korytarza trzeba zastanowić się, jaka podłoga najlepiej wzbogaci duże i małe przedpokoje. Wiele ciekawych możliwości dają nam panele podłogowe. Przede wszystkim, dlatego, że występują w wielu wzorach i kolorach. Jeśli przedpokój wychodzi bezpośrednio na salon, warto położyć w nim te same panele, co w salonie. Będzie to tworzyć spójną aranżację. Inspiracje w sprawie podłogi mogą też płynąć z innych pomieszczeń. Podłoga w kuchni zazwyczaj wyłożona jest płytkami, nic, zatem nie stoi na przeszkodzie by ten materiał wykorzystać w przedpokoju. Ważne by wybrane płytki były odporne na intensywne użytkowanie, to samo tyczy się paneli. Teraz czas na umeblowanie przedpokoju i inne akcesoria.

Meble do korytarza, obrazy, dodatki

Umeblowanie przedpokoju nie jest tak trudne jak może się wydawać. Niejedna galeria ze zdjęciami w internecie pokazuje całą prawdę tego stwierdzenia. By ułatwić zadanie warto kupić zestaw mebli o tym samym stylu. W jego skład powinna wchodzić szafka na buty, najlepiej z otwieraniem uchylnym, wiszące półki i szafki systemowe. Nie można też zapominać o ściennych lub stojących wieszakach na ubrania. Całość dopełni nieduża szafka na klucze. Do niewielkich przedpokojów najlepsze są meble o małej głębokości. Inspiracje odnośnie mebli podsuną nam również konkretne style aranżacyjne, jak chociażby skandynawski.

Ważną rolę odgrywa też oświetlenie, nie zawsze jeden żyrandol dobrze spełnia swoje zadania. Możemy dodać do niego światła boczne czy popularne diody LED. W szukaniu pomysłów pomogą nam galerie ze zdjęciami. Jeśli zaś chodzi o dodatki to prym tu wiodą wspomniane już obrazy czy zdjęcia w ramkach. Można też postawić na różnego rodzaju grafiki i plakaty. Na ścianach powinny pojawić się też lustra, które poza funkcją użytkową spełniają jeszcze jedną rolę. Wizualnie powiększają przedpokój.