Materace piankowe i ich rodzaje

Materace piankowe dzielą się na termoelastyczne, lateksowe i wysokoelastyczne. Ich zaletą jest łatwość dostosowania do kształtu ciała oraz niewielka waga. Materace termelastyczne zapamiętują kształt ciała i niwelują punkty nacisku na mięśnie i kręgosłup. Materace lateksowe wyróżniają się doskonałą wentylacją i właściwościami antybakteryjnymi. Pianka wysokoelastyczna to sprężystość, przewiewność oraz różne strefy twardości. Przykładowe modele materacy to:

  1. Materac termoelastyczny – Hilding Salsa. Wypełniony jest pianką Flexifoam, zapewniającą aż siedem stref twardości, dzięki czemu zapewnia optymalne podparcie dla kręgosłupa. Reguluje temperaturę i dopasowuje się do kształtu ciała. To idealny materac dla par z dużą różnicą wagi i wzrostu. Sprawdzi się także jako materac przeciwodleżynowy i zmniejszający napięcie mięśni. Wysokość materaca to około 21 cm. Cena materaca o wymiarach 80/ 200 cm wynosi 1229 zł.
  2. Materac lateksowy – Melody. To również materac odpowiedni dla par o dużej różnicy wagowej. Idealny także dla osób z problemami kręgosłupa. Lateksowy wkład profilowany jest w siedem stref twardości zapewniając optymalne podparcie. Jego konstrukcja gwarantuje dobrą wentylację, a także trwałość. To model materaca antybakteryjnego i antygrzybicznego. Cena materaca o wymiarach 80/200 to 1429 zł.
  3. Materac wysokoelastyczny – Boogie. To modele materacy uniwersalnych. Wysokoelastyczna pianka FloFom jest lekko chłodząca i ma wyprofilowane siedem stref twardości. Blat wykonany jest z antybakteryjnego lateksu, dzięki czemu zapewnia antybakteryjność. Doskonale podpiera ciało i jest przewiewny. Materac jest odpowiedni dla wszystkich, bez względu na wagę. Zalecany jest dla osób prowadzących aktywny tryb życia. Grubość materaca to około 26 cm a jego cena za rozmiar 80/ 200 to 2339 zł.

Materace Hilding - sprężynowe

Szwedzkie materace sprężynowe oferowane są przez sklepy w kilku odmianach. Są to materace kieszeniowe, multipocket oraz Pocket Plus. Wszystkie zapewniają komfort wypoczynku. Dzięki niezależnej pracy pojedynczych sprężynek dają gwarancję elastyczności. Według opinii klientów na uwagę zasługują modele materacy:

  1. Materac kieszeniowy Magic to doskonały model dla par, bez względu na różnice wagi. Łatwo dopasowuje się do ciała, jest elastyczny i posiada siedem stref twardości. Doskonale podpiera kręgosłup. Magic obustronnie obłożony jest pianką o podwyższonej twardości. Jest przystosowany do użytkowania na łóżkach z regulacją nachylenia nagłówka i podnóżka. Materac Magic sklepy oferują w cenie 1143 zł, ale warto sprawdzić aktualne promocje, gdyż cennik jest wtedy znacznie niższy.
  2. Materac multipocket – Electro. To nowoczesna propozycja Hilding Anders. Materac wielofunkcyjny, hybrydowy. Łączy zalety materaca piankowego i sprężynowego. Jest uniwersalny, ma podwyższoną odporność na wilgoć i nacisk. Z jednej strony pokrywa go pianka wysokoelastyczna połączona z cienką taflę sizalu. Do tego odpinany top z lateksu z pianką Visco podwyższa funkcjonalność. Jego cena to 2639 zł za rozmiar 80 /200 cm.
  3. Materac Pocket Plus – Lambada. To kolejny model szwedzkiego materaca o innowacyjnej budowie. Zapewnia optymalną sprężystość i jest odpowiedni dla par nawet z dużą różnicą wagową. Pokryty jest grubą warstwą lateksu oraz płytą kokosową. Cennik rozmiaru 80/ 200 to 1659 zł. Jeśli szukasz więcej informacji, sprawdź także ten artykuł z poradami, jak wybrać materac.

Polecane materace do spania

Materace Hiding - ceny i opinie

W ofercie materacy Hilding Anders oprócz wymienionych znajdują się także modele hybrydowe, młodzieżowe, dziecięce oraz wyroby medyczne. Szwedzkie materace mają bardzo zróżnicowane ceny. Najtańsze dziecięce modele materacy dostępne są już od 199 zł. Cennik dla rozmiaru 80 x 200 cm zamyka się w okolicach 2600 zł. Rozmiar 180 x 200 cm to przy droższych modelach wydatek rzędu 4600 zł. Im bardziej skomplikowana budowa materaca, tym jego cena rośnie. Jednak sklepy często organizują promocje i wtedy nawet luksusowe modele można nabyć znacznie taniej.

Kobieta wybierająca materac do sypialni w sklepie, a także szwedzkie materace hiding i  cennik
Materace hiding, czyli szwedzkie materace w Polsce, modele materacy i cennik

Materace Hilding Anders są wysoko cenione przez klientów. Padają opinie, że nie tylko zapewniają one duży komfort snu, ale pozwalają utrzymać kręgosłup w odpowiedniej pozycji. Wszystkie modele uznawane są za wytrzymałe i funkcjonalne. Za zaletę uznawane są także ich pokrowce, które w większości przypadków są antyalergiczne. Za wadę uchodzą wysokie ceny, jednak częste promocje pozwalają na zakup nawet o 20 % taniej.

Eksperci zwracają uwagę, że nawet tańsze modele szwedzkich materacy w prawidłowy sposób podpierają ciało i mają różne strefy twardości, dzięki czemu idealnie nadają się do łóżek dwuosobowych. Zastosowane w nich rozwiązania zapewniają spokojny sen, gdyż nie odczuwa się na nich ruchów partnera. Zalecają jednak, by dokładnie sprawdzać, dla jakiej wagi dany model jest zalecany. Np. model Magic najlepiej sprawdzi się dla osób ważących do 80 kg.

Materace Hilding to wysokiej jakości produkty, mające bardzo dobre opinie klientów. Bez względu na cenę zapewniają komfort snu. Różne rodzaje i modele materacy łączy zastosowanie nowoczesnych rozwiązań. Sprawiają one, że materace są optymalnie dostosowane do prawidłowego ułożenia ciała. Szeroka gama modeli i rozpiętość cennika oraz częste promocje pozwalają na dobór materaca odpowiedniego do swoich potrzeb.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 85,9% czytelników artykuł okazał się być pomocny