Pompa Grundfos – ceny, opinie i polecane modele

Pompa Grundfos CR3-7 0,55 kW 3” A-A-A-E-HQQE

Są to pompy obiegowe, które należą do jednych z najczęściej kupowanych. Składają się z silnika i części pompowej. Wyróżniają się łatwością montażu na rurociągach poziomych – oczywiście, gdy rury po stronie ssawnej i tłocznej będą dokładnie na tym samym poziomie i o tej samej średnicy. Te pompy wodne są dostępne również w innych wielkościach, które mają zmienną liczbę stopni – po to, by uzyskać wymagane ciśnienie i wydajność pompy, zależnie od potrzeb w danym mieszaniu. Urządzenie pracuje cicho i bezawaryjnie, a jego głowica i podstawa wykonane są z szarego żeliwa. Elementy kontaktowe z wodą stworzone są ze stali nierdzewnej. Pompa może być stosowana do tłoczenia wody pitnej, więc pracować może na kilku różnych instalacjach (podobnie, jak np. niektóre pompy Danfoss). Do czego jeszcze może być wykorzystana ta pompa Grundfos? Możesz nią wzbogacić instalację:

  • chłodniczą lub grzewczą,
  • podnoszącą lub uzdatniającą wodę,
  • zaopatrzenia w wodę,
  • tłoczącą czyste, gorące lub zimne ciecze,
  • do cyrkulacji wody lub podnoszenia jej ciśnienia.

Cena za tę pompę Grundfos to ok. 2100 zł.

Pompy obiegowe Grundfos 25-40 180 ALPHA 1L 25 / 40

Tego rodzaju pompa CO posiada sterowanie elektroniczne i można nią przetłaczać czystą wodę uzdatnioną w instalacjach centralnego ogrzewania, ale i np. pompować ciecze nieagresywne. Pompa może być używana we wszystkich instalacjach grzewczych (zarówno ze zmiennym, jak i ze stałym natężeniem przepływu wody). Pompa posiada komutowany silnik, więc jest samosterująca i automatycznie dostosowuje parametry swojej pracy do danej instalacji. Alpha 1L przeznaczona jest do tych instalacji, gdzie wymagana jest optymalizacja pracy pompy. Prędkość w nich może być regulowana niskonapięciowym sygnałem PWM.

Dzięki budowie pompy, możesz z niej korzystać długo i bezawaryjnie – głównie za zasługą ceramicznych łożysk promieniowych i ceramicznego wała. Pompa do centralnego ogrzewania podobnie, jak niektóre urządzenia marki Danfoss, zintegrowana jest z silnikiem. Jej łożyska smarowane są zaś tłoczoną cieczą, więc nie pompa nie wymaga konserwacji – a to na pewno zadowoli początkujących majsterkowiczów. Dzięki kompozytowemu i odpornemu na korozję wirnikowi, pompa Grundfos będzie działała nawet w mało sprzyjających warunkach. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także ten artykuł o pompach centralnego ogrzewania.

Cena za tę pompę Grundfos to ok. 450 zł.

Pompy wodne – pompa zatapialna, pompa cyrkulacyjna i inne rodzaje. Cennik

Pompa cyrkulacyjna CWU Grundfos COMFORT 15-14 B PM

Pompa Comfort CWU posiada stałą prędkość obrotową, przez co wpływa na zmniejszenie zużycia energii, gdy pracuje. Porównajmy je chociażby do pomp konwencjonalnych, które pracują stale. Montując pompę cyrkulacyjną Grundfos 15-14 B PM, możesz zaoszczędzić aż o 96 %m w porównaniu do korzystania z pompy konwencjonalnej. Dodatkowo, oszczędzić możesz nawet 48 % energii. Pompę łatwo się montuje, ponieważ zaprojektowana została również do ograniczonych przestrzeni domowych. Jeżeli nie masz doświadczenia w montowaniu pomp CO, z tą powinieneś sobie błyskawicznie poradzić zupełnie samodzielnie.

Pompę wyposażono w 1,5 metrowy przewód z wtyczką. Możesz zasilić pompę wtyczką 230v. By urządzenie zaczęło działać, wystarczy podłączyć je do gniazdka. Te pompy wykorzystują rurę powrotną do cyrkulacji – a więc, udostępniają ciepłą wodę od razu w całym domu. To wpływa na zmniejszenie kosztów za dopływ ciepłej wody i obniża jej roczne zużycie. Możesz zatem dzięki temu urządzeniu płacić mniej, jednocześnie nie rezygnując z dostępu do ciepłej wody. Dość marnowania czasu i wody! Dobrze wiesz, jakie to denerwujące, gdy otwierasz kran i czekasz na ciepłą wodę, prawda? W przypadku opisywanej pompy Comfort, nie będziesz już więcej czekać. Pompa cyrkulacyjna transportuje ciepłą wodę bezpośrednio do kotła, więc będzie ona dostępna od razu po otworzeniu kranu. Dzięki temu urządzeniu, obieg ciepłej wody użytkowej będzie stale dostępny w instalacji domowej.

Cena za tę pompę Grundfos to ok. 370 zł.

Akcesoria hydrauliczne w dobrych cenach - sprawdź!

Pompa zatapialna Grundfos KP-150 A1

Ta pompa jest przeznaczona do odwadniania. Jest to pompa pionowa i jednostopniowa, zatapialna. Pompę wykonano ze stali nierdzewnej. Posiada ona króciec tłoczny, silnik jednofazowy i klasę izolacji F, a także wbudowane zabezpieczenie termiczne. Mało tego, pompa Grundfos posiada też kosz wlotowy i uchwyt do przenoszenia – jest lekka i łatwa w transporcie. W zestawie znajduje się 5-cio metrowy kabel zasilający i łącznik pływakowy – to dzięki niemu pompa automatycznie się włącza i wyłącza. Za pomocą półotwartego wirnika ze swobodnym przelotem, z pompą możliwe jest pompowanie wody zarówno gruntowej, jak i deszczowej, basenowej, powodziowej czy też powierzchniowej. System uszczelnień w pompie jest podwójny i wyposażony w 2 pierścienie samouszczelniające. Zewnętrzna obudowa pompy wpływa na chłodzenie silnika, a łożyska są bezobsługowe.

Co jeszcze ważnego jest w tej pompie? Otóż, posiada ona np. zabezpieczenia przed przeciążeniem czy przepływem zwrotnym. Można ją w łatwy sposób transportować, ale i zamontować – zarówno jako pompę tymczasową, jak i stałą (wolnostojącą). Pompa jest lekka i wydajna, będąc przeznaczona również do wody szarej, ale i tej z pralek, natrysków czy zlewów poniżej poziomu kanału ściekowego. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, żadne duże części stałe przypadkowo nie dostaną się do pompy. Za kupnem tej pompy przeważa nie tylko różny rodzaj zastosowania, ale i prosta obsługa pompy, łatwy montaż i serwisowanie, nierdzewne elementy ze stali i niewielki ciężar całego urządzenia.

Cena za tę pompę Grundfos to ok. 850 zł.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 94,5% czytelników artykuł okazał się być pomocny