Wiertarko-wkrętarka – ogólna charakterystyka

Wkrętarki akumulatorowe- wszechstronne narzędzie

Dzięki wkrętarkom akumulatorowym można pracować w miejscach, w których niedostępne jest gniazdko elektryczne, aby doprowadzić prąd do urządzenia. Brak obecności kabla ciągnącego się za wiertarko-wkrętarką ułatwia pracę i poprawia jej komfort. Zwykle można się dzięki nimi dostać w trudno osiągalne miejsce, jak również wykorzystując często spotykaną głowicę obrotową bez problemu wykonać planowane prace.

Jak sama nazwa wskazuje, wiertarko-wkrętarka posiada także funkcję wiercenia. Dzięki temu urządzenie może służyć do wielu czynności domowych, jak i tych bardziej profesjonalnych. W zależności od modelu możliwe jest wiercenie w drewnie, metalu czy betonie. Im bardziej mocna wkrętarka, tym twardszą powierzchnię jest w stanie przewiercić.

Wiertarko-wkrętarka, która poradzi sobie z nawet najtwardszym rodzajem materiału to ta z dodatkowym udarem. Wkrętarki udarowe posiadają niezwykle wysoką moc, moment obrotowy czy także cenę. Jednak opinie klientów potwierdzają, że cena wkrętarki udarowej idzie w parze z jakością i wytrzymałością. Jest to jednak mocna wkrętarka, co również ma przełożenie na wagę urządzenia.

Odpowiedni wybór gwarancją komfortu pracy

Jednym z głównych parametrów opisujących wiertarko-wkrętarki jest napięcie akumulatora. W zależności od jego wielkości urządzenie będzie służyć podczas konkretnych prac. Tanie wkrętarki o napięciu 3,6 – 4,8 V sprawdzają się w prostych pracach domowych. Przykładowo podczas skręcania mebli czy innego rodzaju sprzętu.

Mocniejsze wkrętarki (6,5 – 10 V) można z powodzeniem używać do prac remontowych, które nie są zbyt wymagające. Wiertarko -wkrętarki o napięciu 9,6 – 14 V mogą być wykorzystywane z większą częstotliwością oraz do bardziej wymagających czynności.  Jeśli jednak wymagane jest duże napięcie, to zdecydowanie warto poszukać odpowiedniego modelu wśród profesjonalnych urządzeń. Cechą charakterystyczną mocnej wkrętarki jest obecność mechanizmu udarowego, który pozwala na wiercenie otworów w bardzo wymagających materiałach np. w betonie.

Wkrętarki Bosch – przegląd oferty oraz ceny

Wkrętarka EasyDrill 12

Jest to najpopularniejsza wkrętarka Bosch, która służy także do wiercenia i prac niezbyt wymagających. Akumulator w technologii litowo-jonowej o napięciu 12 V oraz wskaźnik naładowania pozwala na optymalnie długi czas pracy. Komfort pracy oraz ergonomię zapewnia natomiast miękka rękojeść. Ilość wkrętów na jednym ładowaniu akumulatora to około 150.

Duża żywotność urządzenia zagwarantowana jest przez system elektronicznej ochrony ogniw Bosch ECP czy system Bosch Electronics. Dodatkowe element y jak ułatwiająca pracę zintegrowana dioda świecąca czy wskaźnik kierunku obrotu wpływają pozytywnie na opinie użytkowników.

Niewielka konstrukcja czy łatwa obsługa sprawiają, że pracuje się tym urządzeniem z przyjemnością. Transport oraz przechowywanie ułatwia specjalny dołączony do zestawu pokrowiec. Orientacyjna cena tego elektronarzędzia to 300 zł.

Polecane wiertarki do remontu - sprawdź ceny!

Wkrętarka GSB 18-2-LI Plus Professional

Jedna z podstawowych wiertarko-wkrętarek udarowych linii Bosch Professional. Stosunek ceny do jakości oraz wydajności wychodzi na plus. Niewysoka cena jak na urządzenie profesjonalne pozwala na obecność jej w czołówce elektronarzędzi.

Dzięki specjalnemu szybkozaciskowemu uchwytowi wiertarskiemu o średnicy 13 mm, można zamontować do tej wiertarko-wkrętarki standardowy osprzęt. Niewielka i zgrabna konstrukcja pozwala na komfortową obsługę tego urządzenia. Dzięki temu ergonomia pracy pozostanie na wysokim i stałym poziomie.

Ciężar urządzenia bez akumulatora to około 1,2 kg. Biorąc pod uwagę, iż ten model jest z serii urządzeń profesjonalnych, to ten ciężar nie powinien być zaskakujący. Orientacyjna cena to około 569,00 zł.

Wkrętarka GSR 36 VE-2-LI Professional

Jest to najnowszy model wiertarko-wkrętarek oraz wiertarek udarowych z najlepszymi opiniami. Jedno z najwydajniejszych elektronarzędzi na świecie. Wysoka moc urządzenia ułatwia wykonanie nawet najtrudniejszych prac bez uszczerbku na prędkości. Bez problemów radzi sobie z dużymi wkrętami czy maksymalnym momentem obrotowym 100 Nm.

Model ten wyposażony jest w 4-biegunowy silnik, który posiada magnesy ziem rzadkich oraz 4 specjalne szczotki węglowe. Połączenie tych elementów z nowymi akumulatorami litowo-jonowymi zapewniona jest wysoką szczytowa wartość prądu w celu zmaksymalizowania mocy. Nowy akumulator Bosch COLLPACK gwarantuje ponad 50 % dłuższy czas pracy.

Wiertarko wkrętarka podczas użycia przy wierceniu w ścianie, a także polecane modele
Jaka wiertarko wkrętarka marki Boch, Makita i innych jest godna wyboru

Cena urządzenia jest dość wysoka porównując do cen innych modeli, ale proporcjonalna do możliwości, jakie ono daje. Wynosi ona 3438,99 zł. Ta wiertarko-wkrętarka nie należy do tanich modeli, ale jest ona warta swojej ceny.

Wykaz wybranych modeli wkrętarek Bosch

Nazwa modelu

Napięcie akumulatora

Przykładowa cena

EasyDrill 12

12 V

300,00 zł

GSB 18-2-LI Plus Professional

18 V

569,00 zł

GSR 36 VE-2-LI Professional

36 V

3438,99 zł

Wkrętarka Makita DF457DZ Body

Jest to jedna z najbardziej podstawowych wkrętarek akumulatorowych. W jej składzie jest dwubiegowy silnik, którego maksymalny moment dokręcania to 42 Nm. Sprawdzi się podczas niewielkich prac domowych. Wkrętarka DF457DZ Body nie posiada akumulatora oraz ładowarki w zestawie. Znajdzie zastosowanie w pracy z drewnem, metalem czy tworzywami sztucznymi.

Wiertarko-wkrętarka DF457DZ Body wyposażona jest w 16-stopniową regulację momentu obrotowego oraz profesjonalny samozaciskowy uchwyt wiertarski. Bezpieczeństwo oraz komfort pracy zapewnia antypoślizgowa rękojeść. Ergonomiczna oraz aluminiowa przekładnia ułatwia pracę i zwiększa przyjemność z korzystania z wkrętarki Makita. Cena katalogowa tego modelu wynosi 372,00 zł.

Wkrętarka Makita DDF451RFE

Jest to trzybiegowa wiertarko-wkrętarka z bardzo dobrymi opiniami, której maksymalny moment dokręcania to 80 Nm. Wyposażona jest w akumulator o technologii litowo-jonowej, dzięki któremu możliwy jest długi czas pracy. W zestawie sprzedawane są dwa akumulatory kompatybilne z wkrętarką. Wkrętarka sprawdzi się w profesjonalnych oraz amatorskich pracach.

Charakterystyczna dla tego modelu jest obudowa wyposażona w oświetlenie LED, które ułatwia zlokalizowanie obszaru roboczego. O wysoki komfort pracy oraz bezpieczeństwo zadba ergonomiczna oraz odpowiednio dopasowana rękojeść. Do zestawu producent dodaje poza akumulatorami także ładowarkę oraz walizkę transportową. Zdecydowanie jakość urządzenia pokrywa się z jego ceną. Wynosi ona 1672,00 zł.Wkrętarka z udarem Makita BTP141RFJX

Jest to jeden z najnowocześniejszych modeli wiertarko-wkrętarek z udarem firmy Makita. Posiada ona 4 funkcje pracy. Dwubiegowe wiercenie klasyczne w połączeniu z dwubiegowym wierceniem udarowym gwarantuje wykonanie wszystkich czynności zaplanowanych. Z drugiej strony wkręcanie tradycyjne (2 biegi) oraz wkręcanie udarowe (3 biegi) ułatwia dodatkowe prace wykończeniowe.

Wkrętarka posiada silnik o charakterze bezszczotkowym BLDC. Regulacja sprzęgła jest aż 9-stopniowa, co pozwalana wkręcanie udarowe na trzech stopniach prędkości. Dodatkowo ta wkrętarka idealnie poradzi sobie nawet z drewnem na dość dużych obrotach. Natomiast zastosowanie sprzęgła elektronicznego pozwala zwiększyć zakres momentu obrotowego dla różnych czynności. Dzięki zmianie trybu pracy przy wykorzystaniu pierścienia, można przedłużyć trwałość całego mechanizmu. Cena katalogowa wynosi 2336,00 zł.

Wykaz wybranych modeli wkrętarek Makita

Nazwa modelu

Napięcie akumulatora

Przykładowa cena

Makita DF457DZ Body

18 V

372,00 zł

Makita DDF451RFE 

18 V

1672,00 zł

Makita BTP141RFJX

18 V

2336,00 zł

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 96,4% czytelników artykuł okazał się być pomocny