Wiertarko-wkrętarki Bosch z linii zielonej – polecane modele wraz z ceną

Wkrętarka EasyDrill 12

Jest to popularna wkrętarka Bosch, która służy także do wiercenia. Technologia litowo-jonowa akumulatora o napięciu 12 V oraz wskaźnik naładowania pozwala na optymalny czas pracy. Miękka rękojeść natomiast zapewnia komfort pracy oraz ergonomię. Ilość wkrętów na jednym ładowaniu akumulatora to około 150.

System elektronicznej ochrony ogniw Bosch ECP czy system Bosch Electronic zapewnia dużą żywotność urządzenia. Dodatkowe elementy, jak zintegrowana dioda świecąca czy wskaźnik kierunku obrotu wpływają pozytywnie na opinie klientów.

Kompaktowa konstrukcja, niewielka waga czy prosta obsługa sprawiają, że urządzenie obsługuje się z przyjemnością. Transport oraz przechowywanie ułatwia specjalny pokrowiec. Orientacyjna cena to w okolicach 300,00 zł.

Wkrętarka UniversalDrill 18

Model ten to wszechstronne i wydajne elektronarzędzie akumulatorowe, które spełnia większość oczekiwań. Płynna i ergonomiczna konstrukcja zapewnia komfort pracy. Dzięki czemu jakość wykonywanych prac jest bardzo dobra.

Dostępne jest 20 ustawień momentu obrotowego, co wpływa na optymalizację pracy. Dzięki 2-biegowej przekładni planetarnej szybko można uzyskać oczekiwany efekt, a przy tym zachować długą żywotność urządzenia.

Wkrętarka Bosch nadaje się do prac w drewnie, tworzywach sztucznych czy metalu. Specjalna technologia Power for ALL zapewnia obsługę elektronarzędzi przy użyciu jednego akumulatora oraz ładowarki. Ułatwia to korzystanie z kilku urządzeń linii zielonej. Przykładowa cena urządzenia to około 499,99 zł. Sprawdź także ten artykuł z testem wkrętarek udarowych.

Wkrętarka PSR 1800 LI-2

Zdecydowanie ten model jest najbardziej komfortowym oraz poręcznym w tej klasie urządzeń. Podobnie jak modele wymienione powyżej posiada również technologię litowo-jonową, która zapewnia długą żywotność akumulatora. Dodatkowy system Bosch Electronic Cell Protection wpływa także na poprawę wydajności baterii.

Urządzenie nie posiada efektu pamięci i samorozładowania, dlatego w każdej chwili będzie gotowe do pracy.  Natomiast technologia Syneon Chip umożliwia sterowanie energią w trakcie pracy. Podczas różnych typów czynności można wybrać odpowiedni moment obrotowy spośród 20 zakresów. Podobnie jest z trybem wiercenia.

Dwubiegowa przekładnia planetarna gwarantuje optymalne przeniesienie energii, a co za tym idzie spokojną pracę. System Bosch Electronic pozwala na sterowania prędkością obrotową. Oznacza to przyspieszanie pracy poprzez stopniowanie nacisku na przycisk włącznika. Orientacyjna cena to około 359,00 zł.

Wykaz przykładowych modeli linii zielonej

Nazwa modelu

Napięcie akumulatora

Przykładowa cena

EasyDrill 12

12 V

300,00 zł

UniversalDrill 18

18 V

499,99 zł

PSR 1800 LI-2

18 V

359,00 zł

Cena oraz opinie wiertarko-wkrętarek linii Bosch Professional

Wkrętarka GSB 18-2-LI Plus Professional

Jedna z podstawowych wiertarko-wkrętarek udarowych linii Bosch Professional. Porównanie ceny do jakości oraz wydajności wychodzi na plus. Niewygórowana cena jak na segment urządzeń profesjonalnych pozwala na sklasyfikowanie jej w czołówce elektronarzędzi.

Dzięki szybkozaciskowemu uchwytowi wiertarskiemu o średnicy 13 mm można wykorzystać do tej wiertarko-wkretarki tradycyjny i popularny osprzęt. Kompaktowa konstrukcja pozwala na wygodną obsługę urządzenia. Dzięki temu ergonomia pracy jest na wysokim poziomie.

Ciężar urządzenia bez akumulatora to około 1,2 kg. Biorąc pod uwagę, iż ten model jest z serii urządzeń profesjonalnych, to ten ciężar nie powinien nikogo dziwić. Orientacyjna cena to około 569,00 zł.

Wkrętarka GSR 12V-20 HX Professional

Technologia litowo-jonowa akumulatora pozwala na dłuższy czas pracy. Na jednym cyklu ładowania (2,5 V Ah) można wkręcić około 1000 wkrętów. Zdecydowanie dzięki temu jakość pracy jest lepsza, a komfort wyższy.

Dłuższa żywotność natomiast jest uzyskiwana dzięki zastosowaniu silnika bezszczotkowego, który posiada system elektronicznej ochrony EMP. Mniejsze są koszty serwisu czy ewentualnych napraw. Rzadziej dochodzi na różnych usterek.

Orientacyjna cena tego modelu wynosi około 519,00 zł. Podobnie jak poprzedni model, tak i ten nie jest dużym wydatkiem, patrząc na to, że dalej są to urządzenia z linii Bosch Professional.

Wkrętarka leżąca na drewnianej skrzynce, a także polecana wkrętarka Bosch i wiertarko wkrętarki Bosch
Jaka wkrętarka Bosch jest godna uwagi oraz wiertarko wkrętarki Bosch

Wkrętarka GSR 36 VE-2-LI Professional

Jest to najnowsza wiertarko-wkrętarka oraz wiertarka udarowa z najlepszymi opiniami. Jedna z najwydajniejszych na świecie. Wysoka moc urządzenia pozwala wykonać nawet najtrudniejsze prace bez uszczerbku na prędkości. Bez problemów radzi sobie z dużymi wkrętami czy maksymalnym momentem obrotowym 100 Nm.

Polecane wkrętarki w internetowych cenach

Model ten posiada 4-biegunowy silnik, który ma magnesy ziem rzadkich oraz 4 szczotki węglowe. W połączeniu z nowymi akumulatorami litowo-jonowymi zapewniona jest wysoka stała i szczytowa wartość prądu w celu zwiększenia mocy. Nowy akumulator Bosch COLLPACK zapewnia ponad 50 % dłuższy czas pracy.

Cena urządzenia jest wysoka, ale proporcjonalna do możliwości, jakie ono oferuje. Wynosi ona 3438,99 zł. Za tak wysoką jakość warto zapłacić taką cenę.

Wykaz przykładowych modeli linii Bosch Professional

Nazwa modelu

Napięcie akumulatora

Przykładowa cena

GSB 18-2-LI Plus Professional

18 V

569,00 zł

GSR 12V-20 HX Professional

12 V

519,00 zł

GSR 36 VE-2-LI Professional

36 V

3438,99 zł

Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa – porady praktyczne

Praca z drewnem przy pomocy wiertarko-wkrętarki akumulatorowej

Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa dosyć często spotykana jest w meblarstwie jako alternatywa kleju. Czasem jednak wiercenie w drewnie może być bardziej wymagające niż proste połączenie klejowe. Warto zapamiętać kilka ważnych porad praktycznych. Najważniejszym etapem jest wybór odpowiedniego ostrza centrującego. Kiedy do wywiercenia jest otwór o małej lub średniej średnicy można wyjątkowo użyć wiertła spiralnego. Natomiast do otworów o większej średnicy warto użyć wierteł krętych. Do bardzo dużych otworów o średnicy do 30 mm najlepiej wykorzystać wiertło sednik. Powyżej 30 mm pozostaje już tylko piła otwornica.

Aby łączenie było solidne i trwałe, należy zawsze wykorzystywać odpowiednie śruby do drewna. Posiadają one specjalne właściwości umożliwiające skuteczną pracę. Mają gwint o większym nachyleniu oraz ostrze o wyraźnie zaznaczonych kątach. Chwyt natomiast posiada kształt cylindra lub stożka. Podczas wiercenia ważne jest, aby końcówka wkręcająca pasowała do śruby. Polecane są śruby torx i śruby z rowkiem krzyżowym.

Najlepiej jest prowadzić wiercenie wzdłuż przebiegu włókien drewna. Tradycyjna wkrętarka Bosch lub z serii Bosch Professional o odpowiedniej prędkości obrotowej jest w stanie wykonać otwór o gładkich krawędziach i ściankach. Jeśli natomiast prędkość obrotowa będzie za wysoka, może dojść do przegrzania materiału.

Praca z betonem przy pomocy wiertarko-wkrętarki akumulatorowej

Przy pomocy wiertarko-wkrętarki Bosch można przymocować elementy dekoracyjne, lampy czy półki do ściany. Warto postępować zgodnie z kilkoma wskazówkami, aby uniknąć niechcianych błędów przy pracy. Odpowiedni wybór śrub oraz kołków do klucz do sukcesu. Zazwyczaj stosuje się kołki rozprężne oraz wiertarkę udarową.

Istotne jest upewnienie się, że w planowanym miejscu wiercenia nie przechodzą przewody elektryczne czy hydraulika. Można to wykonać przy pomocy detektora. Dbając o swoje bezpieczeństwo, warto używać okularów ochronnych. Aby ułatwić sobie pracę, najlepiej jest zaznaczyć miejsce wiercenia ołówkiem oraz wybrać wiertło rozmiarowo podobne do kołka.

Wiercenie powinno się odbywać prostopadle do ściany. Jeśli nie do końca jest się pewnym, z jakiego materiału wykonana jest ściana, to z początku należy udar wyłączyć. Wywiercony otwór powinien mieć głębokość kołka oraz śruby, nie większą. Wiertło należy wyciągać przy małej prędkości obrotowej oraz oczyścić wywierconą dziurę z nagromadzonego pyłu.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 80,9% czytelników artykuł okazał się być pomocny