Wkrętarka Dewalt - przegląd oferty

Szeroka gama podręcznych narzędzi pozwalających na wiercenie oraz mocowanie wkrętów lub gwoździ, to nie jest jedyna propozycja ze strony firmy Dewalt. Dobrze jest zapoznać się z proponowanymi modelami wkrętarek tak, aby jak najlepiej dopasować konkretne parametry i możliwości sprzętu do swoich oczekiwań. Warto już na początku odpowiedzieć sobie na pytanie, w jakim celu potrzebujemy wkrętarki, a także jakie dokładnie prace, chcemy przy jej użyciu wykonywać.

Wśród propozycji linii narzędzi przeznaczonych do mocowania wkrętów, firma Dewalt oferuje:

  • Wiertarko-wkrętarki bez udaru - są to wiertarki akumulatorowe, które doskonale sprawdzają się podczas pracy w trudno dostępnych miejscach. Wiertarko wkrętarka Dewalt posiada różne opcje ustawień momentu obrotowego. Dzięki temu możliwe jest wkręcanie wkrętów w materiały o różnej grubości. Do wszystkich narzędzi dołączone są akumulatory, jak i również ładowarki wielonapięciowe. Wygodnym rozwiązaniem jest także uchwyt magnetyczny oraz znajdujący się na wyposażeniu uchwyt magnetyczny. Wiertarko wkrętarka to wybór warto rozważenia.
  • Wiertarko-wkrętarki udarowe - są to mocne narzędzia pozwalające na wiercenie i wkręcanie wkrętów w wyjątkowo twarde powierzchnie, takie jak beton. Wkrętarki akumulatorowe tego typu wyposażone są w sprzęgło, dzięki czemu możliwe jest nastawienie konkretnej ilości wartości momentu obrotowego. W ten sposób możliwe jest wkręcanie wkrętów z jeszcze większą dokładnością. Wiertarko wkrętarka to wybór warto rozważenia.
  • Wkrętarki bez udaru - są to wkrętarki akumulatorowe, które świetnie sprawdzą się zarówno w przypadku amatorskich, jak i również profesjonalnych pracach remontowych i budowlanych. Wkrętarka Dewalt z tej serii świetnie sprawdzi się również przy pracach dekarskich. Poszczególne modele są skonstruowane w taki sposób, aby radziły sobie z wkrętami samowiercącymi. Dodatkowym ułatwieniem we wkrętarkach jest końcówka “ustaw i zapomnij”, dzięki czemu można z powodzeniem ustawić identyczną głębokość wkręcania wkrętów. Na wyposażeniu znajdują się między innymi adaptery do uchwytu o różnych średnicach, jak i również uchwyt magnetyczny.
  • Wkrętarki udarowe - wkrętarki udarowe są wyposażone w specjalny silnik o bardzo dużej mocy, dzięki czemu sprawdzą się one nawet przy najcięższych pracach. Dodatkowym atutem jest także doskonała precyzja pracy. Tak jak w przypadku poprzednich narzędzi, tutaj również bardzo pomocnym rozwiązaniem jest tryb precyzyjnego wkręcania. Jest to świetne zabezpieczenie przed uszkodzeniami materiałów. Oczywiście wkrętarki akumulatorowe z udarem posiadają na swoim wyposażeniu akumulatory wraz z ładowarką wysokonapięciową.

Na co zwrócić uwagę przed zakupem wkrętarki Dewalt

Jeżeli interesują nas wkrętarki oraz wiertarki akumulatorowe, to warto wiedzieć, na jakie dokładnie parametry warto zwracać uwagę. Przede wszystkim powinniśmy odpowiedzieć sobie na pytanie, w jakim celu potrzebujemy tych elektronarzędzi. Jeżeli chcemy wkręcać wkręty w drewno, płyty kartonowo-gipsowe lub materiały drewnopochodne, to z powodzeniem sprawdzą się wkrętarki bez udaru. W przypadku bardzo twardych materiałów, takich jak beton lub cegła, zalecane są jednak wkrętarki udarowe.

Jeżeli potrzebujemy narzędzi do amatorskich napraw bądź też drobnych prac domowych, to świetnie sprawdzi się wiertarko wkrętarka Dewalt, która pozwala zarówno na wiercenie, jak i również wkręcanie wkrętów. Największą zaletą, jaką posiadają wkrętarki akumulatorowe, jest możliwość pracy w dowolnym miejscu, bez konieczności podłączenia narzędzi do gniazdka elektrycznego. Przy wyborze wkrętarki, warto zwrócić uwagę na moc narzędzi. Dzięki temu będziemy mogli łatwiej określić, do jakich materiałów sprawdzi się wkrętarka, a także przy jakich pracach sobie ona poradzi.

Kluczowym parametrem jest także napięcie akumulatora. Parametr ten wskazuje nam dokładnie do jakich prac i materiałów dedykowane jest nasze narzędzie. Jeżeli napięcie nie przekracza 4.8 V, to najlepiej wkrętarka sprawdzi się przy skręcaniu mebli. Przy nieco większym napięciu, z powodzeniem możemy mówić już o drobnych pracach remontowych. Jednak nadal, tego typu wkrętarka Dewalt poradzi sobie jedynie z wkręcaniem wkrętów w drewno lub materiały drewnopochodne. Poszukując narzędzi do profesjonalnego użytku, najlepiej sprawdzą się wkrętarki o napięciu 18v i więcej. Dodatkowym parametrem, na który należy zwracać uwagę jest moment obrotowy, a także wyposażenie, jakie znajduje się w zestawie. Jeśli szukasz więcej porad i informacji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o wkrętarkach.

Wkrętarka Dewalt podczas pracy, a także wiertarko wkrętarka Dewalt, modele i cena
Wkrętarka Dewalt i wiertarko wkrętarka Dewalt, a także porady zakupowe i cena

Polecane wkrętarki w internetowych cenach

Wiertarko wkrętarka Dewalt - ceny i opinie

Mając na uwadze, z jakimi rodzajami wkrętarek mamy do czynienia, jeżeli chodzi o markę Dewalt, na pewno zainteresuje nas również propozycja cenowa. Dlatego w poniższym zestawieniu przedstawiamy najpopularniejsze modele wraz z ich orientacyjną ceną. To pozwoli nam na podjęcie ostatecznej decyzji co do zakupu konkretnego modelu wkrętarki.

Przykładowe ceny i opinie na temat wkrętarek marki Dewalt

Nazwa produktu

Cena

Wkrętarka Dewalt DCF680GC

Cena od 549,00 zł - bardzo dobre opinie

Wkrętarka impaktowa Milwaukee M12 BDD-202C

Cena od 950,91 zł

Wkrętarka Impaktowa Dewalt DCD778S2T

Cena od 675,00 zł - bardzo dobre opinie

Wkrętarka Impaktowa DCD790NT 18v Dewalt

438,50 zł - bardzo dobre opinie

Wkrętarka impaktowa Stanley FMC041S2

435,00 zł

Wkrętarki bezudarowe DeWalt DCD791NT 18v

475,00 zł - bardzo dobre opinie

Wkrętarki Dewalt DCD777S2T 18v

648,00 zł

Wkrętarki Dewalt DCD780M2 18v

729,00 zł

Wkrętarki udarowe Dewalt DCD796NT 18v

379,00 zł

Wkrętarki bezudarowe Dewalt DCD791P2 18v

1443,52 zł

Wkrętarki Dewalt DCD795D2 18v

749,00 zł

Wiertarko wkrętarka Dewalt DCD991O2

1399,00 zł

Wiertarko wkrętarka Dewalt DCD790P2

1400,00 zł

Wiertarki akumulatorowe Makita

499,00 zł

Wiertarki akumulatorowe AEG BBS12C2C-0

389,00 zł

Wiertarko-wkrętarka Yato YT-82780

259,00 zł

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 95,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny