Wkrętarki Graphite - rodzaje

Jak już wiemy, działająca na rynku międzynarodowym Grupa Topex, w swojej ofercie posiada między innymi wkrętarki Graphite, a także liczne akcesoria. Elektronarzędzi tego typu jest całkiem pokaźna grupa, dzięki czemu każdy ma okazję wybrać dla siebie odpowiednie rozwiązanie. Wśród akcesoriów do wkrętarek wymienia się między innymi bity udarowe, otwornice wolframowe, czy też całe zestawy wierteł i bitów.

Jeżeli chodzi o rodzaje wkrętarek, to wśród nich marka Graphite wymienia:

  • Wiertarko wkrętarki akumulatorowe - w tej grupie elektronarzędzi znajdują się wiertarko wkrętarki zasilane akumulatorem. Doskonale sprawdzą się w przypadku prac remontowych, jak i również przy wszelkiego rodzaju naprawach. Są wyjątkowo odporne na uszkodzenia. Ich zaletą jest możliwość pracy w dowolnym miejscu, bez konieczności podłączania ich do sieci.
  • Wiertarko wkrętarki sieciowe - wyróżniają się one zdecydowanie większą mocą. Każda wiertarko wkrętarka zaliczająca się do tej grupy, umożliwia zarówno wiercenie, jak i również wkręcanie wkrętów w takie materiały jak drewno, ceramika, metal, czy też tworzywa sztuczne.
  • Wiertarko wkrętarki udarowe - do tej grupy zaliczają się wiertarko wkrętarki z udarem, pozwalające na wiercenie otworów oraz wkręcanie wkrętów w najtwardsze powierzchnie, takie jak beton, cegła, czy też klinkier.
  • Wkrętaki - ostatni grupa produktów obejmuje wkrętaki akumulatorowe o niewielkiej mocy. Narzędzia zaliczające się do tej grupy, przeznaczone są przede wszystkim do drobnych prac naprawczych i remontowych. Zaletą, jaką wyróżniają się wkrętarki akumulatorowe, jest ich niska waga, jak i również poręczność.

Wkrętarki firmy Graphite - wiodące modele

Jeżeli nadal zastanawiamy się nad tym, jakie wkrętarki Graphite okażą się dla nas najlepsze, warto zapoznać się z parametrami wiodących modeli. Dzięki temu będzie nam łatwiej podjąć decyzję, która wkrętarka spełni nasze oczekiwania. Dobrze jest jednak wcześniej zastanowić się nad tym, do jakich dokładnie prac potrzebujemy elektronarzędzi tego typu.

Wśród popularnych modeli wyróżnimy przede wszystkim, takie wkrętarki Graphite, jak:

  • Wiertarko wkrętarka Graphite Energy+ 58GO16 - jest to akumulatorowe narzędzie o napięciu akumulatora li-on 18V. Wkrętarki akumulatorowe tego modelu wyposażone są w poręczną torbę, latarkę akumulatorową, jak i również dodatkowy akumulator.
  • Wiertarko wkrętarka sieciowa 250 W Graphite 58G792 - jest to wkrętarka o mocy 250W, wyposażona w 2 biegi, a także wyróżniająca się momentem obrotowym na poziomie 21,5 Nm. Mimo zasilania sieciowego, jest dość lekka, ponieważ wkrętarka waży zaledwie 1,3 kg.
  • Wiertarko-wkrętarka z udarem Graphite Energy+ 58GO20 - jest to model wkrętarki akumulatorowej, wyposażona w akumulator o napięciu 18V. Tak jak poprzedni model, ta wkrętarka również jest wyposażona w 2 biegi. Natomiast moment obrotowy wynosi nawet 58 Nm, który jednocześnie posiada 16-stopniową regulację. Zaletą tego modelu, jest wyposażenie w silnik bezszczotkowy.
  • Wiertarko wkrętarka Graphite Energy+ 58G006-SET2 - wkrętarka wyposażona w akumulator o napięciu 18V. Narzędzie jest wyposażone w 2 biegi, natomiast 19-stopniowy moment obrotowy osiąga maksymalnie 55Nm. A może zainteresuje cię także ten artykuł z przeglądem wkrętarek Dewalt?

Wiertarko wkrętarka - porady zakupowe

Decydując się na zakup wkrętarki, w pierwszej kolejności sprawdzamy opinie na temat poszczególnych modeli, które zostały wydane przez dotychczasowych użytkowników. Jest to rzeczywiście bardzo dobry trop, jednak nie powinniśmy skupiać się jedynie na pozytywnych ocenach. Przede wszystkim musimy odpowiedzieć sobie na pytanie, w jakich warunkach zamierzamy pracować, na jakich materiałach, a także do jakich czynności potrzebna jest nam wkrętarka. Oczywiście najlepszą propozycją są wiertarko wkrętarki, czyli elektronarzędzia przeznaczone zarówno do wiercenia otworów, jak i również wkręcania wkrętów.

W pierwszej kolejności odpowiedzmy sobie, czy chcemy korzystać z wkrętarki sieciowej, czy jednak akumulatorowej. Pamiętajmy, że drugi typ elektronarzędzi daje nam większą swobodę działania. Jednak musimy koniecznie pamiętać o regularnym ładowaniu akumulatora, a także liczenie się z ograniczonym czasem pracy wkrętarki. Jeżeli chcemy pracować na takich materiałach jak drewno, płyty drewnopochodne, ceramika, czy też pustaki, to z powodzeniem sprawdzi się wkrętarka bez udaru. Jednak w przypadku twardych materiałów, należy wyposażyć się w narzędzia z udarem.

Wkrętarka Graphite na białym tle, a także polecane modele, cena i porady
Jakie cechy ma wkrętarka Graphite, czyli wkrętarki, ich modele i cena

Polecane wkrętarki w internetowych cenach

Wkrętarki akumulatorowe - ceny i opinie

Wiedząc już, jakie modele wkrętarek marki Graphite są najpopularniejsze, na pewno interesuje nas również ich cena. Dzięki temu będzie nam zdecydowanie łatwiej podjąć decyzję o zakupie konkretnego modelu. Chociaż oczywiście nie zaleca się, aby sugerować się jak najniższą ceną, szczególnie jeżeli zamierzamy dość często korzystać z wkrętarki.

Przedstawiamy przykładowe ceny wkrętarek Graphite

Nazwa produktu

Cena

Wiertarko wkrętarka akumulatorowa Graphite 58G216, akumulator li-on 14.4 v

Cena od 339,00 zł - bardzo dobre opinie

Wkrętarki Graphite akumulatorowe 58G218, akumulator li-on 14.4 v

Cena od 179,00 zł  - bardzo dobre opinie

Wiertarko wkrętarka Graphite 58G219, akumulator li-on 14.4 v

Cena od 309,00 zł

Wiertarko wkrętarka akumulatorowa Graphite 58G211, li-on 14.4 v

Cena od 331,00 zł

Wkrętarki Makita 18 v

499,00 zł

Wkrętarka Bosch PSB1800LI-2 18 v 1,5 Ah

448,00 zł

Wkrętarki Milwaukee M18cblpd-422C, 18 v

940,00 zł

Wiertarko wkrętarka Graphite Energy+ 58G016 18 v

275,00 zł

Wiertarko-wkrętarka Graphite z zestawem osprzętu Graphite Energy+ 58G022-PS15

551,00 zł

Wiertarko-wkrętarka sieciowa 250W Graphite 58G792

211,00 zł

Wiertarko-wkrętarka z udarem Graphite Energy+ 58G020

322,00 zł

Wiertarko-Wkrętarka udarowa Graphite Energy+ 58G010

171,00 zł

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 70,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny