Akumulatorowa wkrętarka Hitachi – polecane modele wraz z cenami

Wkrętarka DS18DJL WCZ

Jest to najpopularniejsza wiertarko-wkrętarka Hitachi posiadająca dwa akumulatory litowo-jonowe 1,5 Ah. Niewiele waży, ponieważ zaledwie 1,7 kg, a do tego posiada prostą i nieskomplikowaną budowę. Niepozornie wyglądające urządzenie w rzeczywistości posiada bardzo dobrą jakość, a zarazem łatwą obsługę, co potwierdza wysoki moment obrotowy (do 53Nm), bezproblemowy silnik oraz odpowiednie wyważenie.

Wkrętarka Hitachi sprawdzi się w różnego rodzaju pracach. Posłuży zarówno w ciężkich, jak i w lżejszych wierceniach. Posiada ona dwa biegi, które razem dają 22 ustawienia momentu obrotowego oraz trybu wiercenia. Zakres wiercenia wynosi 13 mm w przypadku stali i aluminium oraz 34 mm w przypadku drewna. Silnik tego modelu wyposażony jest w hamulec silnikowy, regulację prędkości, pokrętła do zmiany kierunku obrotów oraz elektroniczny regulator mocy. Dodatkowo chroniony jest zabezpieczeniem przeciwprzeciążeniowym Hitachi Protection System.

Jedną z ważniejszych zalet modelu DS18DJL jest wygoda użytkowania. Ogumowanie powierzchni chwytnych, samozaciskowy uchwyt czy łatwa wymiana akcesoriów pozytywnie wpływa na opinie klientów. Prace ułatwia także wbudowane oświetlenie LED, które poprawia obszar widoczności. Stosunek jakości do ceny jest adekwatny. Koszt urządzenia to około 669,00 zł.

Wkrętarka DS18DBSL WFZ

Model zasilany jest jednym akumulatorem o napięciu 18 V w technologii litowo-jonowej. Dzięki temu urządzenie charakteryzuje się dużą trwałością. Wkrętarka Hitachi przeznaczona jest do wkręcania śrub do drewna, metalu czy w różnych innych materiałach przy użyciu przykładowo wkrętów samogwintujących.

Urządzenie posiada silnik bezszczotkowy, który ma zwiększoną efektywność niż klasyczny silnik. Dzięki temu czas pracy na jednym akumulatorze jest większy o 50%. Biorąc pod uwagę te szczegóły silnik zapewnia wysoką sprawność i długi okres użytkowania. Dodatkowo wyposażony jest w dwubiegową przekładnię. Maksymalny moment obrotowy wynosi 70 Nm. Może być regulowany za pomocą 22 stopni.

Wkrętarka radzi sobie z łatwością z otworami w stali o maksymalnej średnicy 13 mm oraz w drewnie 50 mm. Niska waga, kompaktowa konstrukcja, oświetlenie LED oraz antypoślizgowa rękojeść zapewnia wysoki komfort pracy. Przykładowa cena urządzenia to 1513,00 zł. Jeśli szukasz więcej inspiracji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o wkrętarkach.

Wkrętarka DS18DBL2 W2Z

Wiertarko-wkrętarka Hitachi charakteryzuje się dość dużą prędkością obrotową oraz siłą dokręcania, a przy tym jest niezwykle kompaktowa i lekka. Posiada niezwykłe parametry w związku z zastosowaniem silnika bezszczotkowego, dwubiegowej przekładni w aluminiowym korpusie oraz elektroniki, która podtrzymuje obroty.

Wysoki moment obrotowy (136 Nm) wspomagany jest przez sprzęgło przeciążeniowe oraz wydłużoną rękojeść boczną. Zabezpieczeniem dla operatora jest system RFC, który w przypadku zakleszczenia osprzętu wyłącza zasilanie. Podobnie jak w przypadku innych wymienionych elektronarzędzi, w tym modelu także można spotkać antypoślizgową rękojeść oraz oświetlenie LED. W celu poprawy ergonomii pracy zastosowany został elastyczny pasek dla zawieszenia sprzętu na nadgarstku.

Model ten jest urządzeniem drugiej generacji i bez problemu sprosta nawet największym wymaganiom budowlańców. Cena urządzenia to około 980,00 zł.

Polecane wkrętarki w internetowych cenach

Wykaz polecanych modeli wkrętarek oraz wiertarek akumulatorowych Hitachi wraz z ceną

Nazwa modelu

Napięcie akumulatora

Przykładowa cena

DS18DJL WCZ

18 V

669,00 zł

DS18DBSL WFZ

18 V

1513,00 zł

DS18DBL2 W2Z

18 V

980,00 zł (bez akumulatora i ładowarki)

Wkrętarki udarowe Hitachi – polecane modele wraz z cenami

Wkrętarka DV18DBL2 WPZ

Jest to najnowsza udarowa wkrętarka Hitachi, która zapewnia opcje wiercenia, wkręcania oraz wiercenia z udarem. Umożliwia to nowoczesna technologia silnika, który jest bezszczotkowy i o zwiększonej efektywności w porównaniu do tradycyjnych szczotkowych silników. Dzięki temu wydajność akumulatora jest 50 % większa.

Posiada on najwyższą moc oraz moment obrotowy do 136 Nm. W porównaniu do modelu, który był jego poprzednikiem prędkość wiercenia wzrosła o 47%. Automatyczna blokada wrzeciona oraz bezkluczykowy uchwyt wiertarski zapewnia wygodę użytkowania. Te wiertarki akumulatorowe posiadają 22 stopniowe sprzęgło oraz system RFC, który chroni użytkownika przed negatywnymi skutkami zablokowania bitu podczas pracy.

Elementy takie jak antypoślizgowa rękojeść, wytrzymała aluminiowa obudowa czy oświetlenie LED wpływają pozytywnie na jakość i komfort pracy. Masa urządzenia z akumulatorem to około 2,20 kg. Natomiast jeśli chodzi o cenę, to trzeba się liczyć z wydatkiem rzędu 2200,00 zł.

Wkrętarka DV12DA WFZ

Kompaktowa wiertarko-wkrętarka akumulatorowa o nowoczesnej konstrukcji, a zarazem niskiej masie oraz niewielkich wymiarach. Duży moment obrotowy (38 Nm) umożliwia pracę przy optymalnych parametrach, zarówno przy klasycznym wierceniu, jak i tym z udarem. Nadaje się również do wkręcania.

Mężczyzna podczas montażu mebli wkrętarką, a także wkrętarka Hitachi
Jaka wkrętarka Hitachi lub wiertarko-wkrętarka Hitachi jest godna uwagi

Urządzenie wyposażone jest w 22-poziomową regulację momentu obrotowego, jak i 2-stopniową regulację prędkości obrotowej. Efektywność pracy zwiększana jest przez elektryczny hamulec czy obroty w prawo i lewo. Posiada dwa akumulatory w zestawie.

Podobnie jak poprzednie modele, tak i ten ma profesjonalny uchwyt wiertarski czy rękojeść antypoślizgową. Oświetlenie miejsca pracy zapewnia dioda LED. Orientacyjna cena tego urządzenia to około 650,00 zł.

Wykaz polecanych modeli wkrętarek udarowych Hitachi wraz z ceną

Nazwa modelu

Napięcie akumulatora

Przykładowa cena

DV18DBL2 WPZ

18 V

2200,00 zł

DV12DA WFZ

12 V

650,00 zł

Wiertarko-wkrętarka Hitachi – porady praktyczne

Rozpoczynając pracę z wiertarko-wkrętarką warto pamiętać o kilku ważnych elementach. Jednym z najważniejszych szczegółów jest wybór odpowiedniej wkrętki, śruby czy kołka. Rozmiar wiertła nie powinien być większy od zaplanowanego otworu. W przeciwnym przypadku może to grozić niestabilnością połączenia. Podobnie należy dokonać odpowiedniego wyboru właściwej śruby do wierconego materiału.

Patrząc na ofertę firmy Hitachi można bez problemu wybrać model wiertarko-wkrętarki dostosowany do własnych potrzeb. Większość modeli jest z antypoślizgową rękojeścią czy oświetleniem miejsca pracy przez lampy LED. Niektóre technologie czy rozwiązania techniczne podwyższają wartość sprzętu niestety. Wszystkie jednak ceny są proporcjonalne do jakości urządzenia, co można zobaczyć przeglądając wybrane modele.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 86,5% czytelników artykuł okazał się być pomocny