Wkrętarka Metabo - przegląd modeli

Wkrętarki Metabo cieszą się ogromną popularnością ze względu na doskonałą technologię akumulatorową. Wkrętarka akumulatorowa może być stosowana bez konieczności podłączenia do sieci energetycznej. Dzięki temu nie mamy praktycznie żadnych ograniczeń, jeżeli chodzi o miejsce pracy.

W ofercie firmy Metabo znajdują się zarówno wiertarko wkrętarki bezprzewodowe, które można z powodzeniem wykorzystać do amatorskich napraw, jak i również wyjątkowo mocne wkrętarki o mocy 18v, które poradzą sobie z najcięższymi materiałami. Do najpopularniejszych modeli wkrętarek zaliczymy:

  • Akumulatorowe wiertarko wkrętarki BS 18 LTX BL Q I - model ten wyróżnia się maksymalnym momentem obrotowym 60 Nm przy wkręcaniu miękkim, a także 120 Nm przy wkręcaniu twardym. Urządzenie podłączamy do akumulatora o napięciu 18v. Model ten wyposażony jest w specjalny system Metabo Quick, który pozwala na błyskawiczną wymianę uchwytu narzędziowego, co sprawia, że narzędzie staje się wielofunkcyjne.
  • Akumulatorowe wiertarko wkrętarki BS 18 LTX-3 BL I - jest to 3-biegowe urządzenie, które na 3 biegu osiąga maksymalną prędkość obrotową na poziomie 3800 obrotów na minutę. Model ten posiada możliwość włączenia funkcji pracy impulsowej. Jest to bardzo pomocna funkcja przy usuwaniu zapieczonych śrub.
  • Bezprzewodowe wiertarko-wkrętarki BS 18 LTX BL I - jest to kolejny model urządzenia, który podłączamy do akumulatora o napięciu 18v. Wkrętarka jest wyposażona w elektroniczne sprzęgło przeciążeniowe określane mianem Precision Stop. Jednocześnie praca przy pomocy tego modelu jest znacznie ułatwiona dzięki lampce LED oświetlającej dokładnie miejsce pracy.
  • Bezprzewodowe wiertarko-wkrętarki BS 18 LT BL Q - jest to model wyprodukowany według technologii Ultr-M, dzięki czemu urządzenie wyróżnia się niezwykle oszczędnym ładowaniem, jak i również bardzo dużą wydajnością pracy. Pomocnym dodatkiem jest wskaźnik naładowania baterii, dzięki temu można precyzyjnie zaplanować czas pracy.
  • Bezprzewodowe wietarko-wkrętrki BS 14.4 - jest to urządzenie przeznaczone do amatorskiego użytku. Model ten wyposażony jest we wskaźnik stanu naładowania akumulatora, a także lampkę LED. Ponadto istnieje możliwość podczepienia urządzenia bez konieczności zastosowania narzędzi.
  • Bezprzewodowe wiertarko-wkrętarki BS 18 L BL - jest to kolejna propozycja amatorskiego urządzenia, które z kolei podłączone jest do akumulatora o napięciu 18v. Maksymalny moment obrotowy wynosi 25 Nm przy wkręcaniu miękkim, natomiast przy wkręcaniu twardym utrzymuje się na poziomie 60 Nm. W przypadku tego modelu, również została zastosowana technologia Ultra-M, dzięki czemu wkrętarka wyróżnia się doskonałą jakością, jak i również przedłużoną żywotnością.

Jeśli szukasz więcej porad i informacji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o wkrętarkach.

Wkrętarka akumulatorowa - porady zakupowe

Wybór wkrętarki akumulatorowej powinien być sugerowany przede wszystkim tym, w do czego chcemy przeznaczyć konkretne urządzenie. Jak wiadomo, wybierając wkrętarki Metabo, mamy do czynienia zarówno ze sprzętem profesjonalnym, jak i również amatorskim. Dlatego w pierwszej kolejności powinniśmy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy potrzebujemy urządzenia do cyklicznych prac budowlanych, czy może jednak pojedynczych napraw wykonywanych w swoim domu.

Wkrętarka Metabo na białym tle, a także wiertarko wkrętarka Metabo, modele i cena
Wkrętarka Metabo i wiertarko wkrętarka Metabo, a także porady zakupowe i cena

Polecane wkrętarki w internetowych cenach

Pierwszym i jednocześnie jednym z najważniejszych parametrów, na który należy zwrócić uwagę w pierwszej kolejności jest napięcie akumulatora. Jeżeli zależy nam na bardzo dużej mocy urządzenia, a także aby wkrętarka poradziła sobie z najcięższymi i najtwardszymi materiałami, to napięcie powinno wynosić minimum 18v. Natomiast urządzenia wyposażone w akumulator o mniejszym napięciu z powodzeniem poradzą sobie na przykład ze skręcaniem mebli lub też na przykład z wkręcaniem wkrętów w płyty kartonowo-gipsowe.

Przed zakupem wkrętarki, dobrze jest sprawdzić, jakie posiada ona dodatkowe wyposażenie lub też w jakiej dokładnie technologii zostały one wyprodukowane. Na pewno pomocnym dodatkiem jest między innymi lampka LED oświetlająca miejsce pracy bądź też wskaźnik zużycia baterii. Profesjonalna wkrętarka akumulatorowa wyposażona jest w odpowiednią ilość biegów, dzięki czemu łatwiej jest dopasować precyzję nacisku oraz moment obrotowy. Dodatkowo należy zwrócić uwagę na rodzaj silnika. W przypadku wkrętarek Metabo producent zastosował silnik bezszczotkowy, który ma wyjątkowy wpływ na wydajność wkręcania oraz wiercenia.

Akumulatorowe wiertarko wkrętarki - ceny i opinie

Jeżeli jesteśmy zainteresowani zakupem wkrętarek marki Metabo, to z pewnością chcemy dowiedzieć się, w jakich cenach są one rzeczywiście dostępne. Jak wiadomo, rozbieżność cenowa jest bardzo duża, ze względu na dostęp narzędzi przeznaczonych zarówno dla profesjonalistów, jak i również amatorów. Należy mieć na uwadze, że podane w zestawieniu propozycje cenowe są wyłącznie orientacyjne.Przykładowe ceny na akumulatorowe wiertarko wkrętarki firmy Metabo

Nazwa produktu

Cena

Wiertarko wkrętarka Metabo akumulatorowa BS 18 LTX BL Q I, 18v

Ceny od 3321,00 zł - bardzo dobre opinie

Wiertarko wkrętarka Metabo akumulatorowa BS 18 LTX BL Q I - 60-120 Nm

Ceny od 2706,00 zł - bardzo dobre opinie

Wiertarko wkrętarka Metabo akumulatorowa BS 18 LTX BL I

2214,00 zł - bardzo dobre opinie

Wiertarko wkrętarki bezprzewodowe Metabo BS 18 LT BL Q

1685,10 zł

Wiertarko wkrętarka akumulatorowa BS 18 LT

738,00 zł

Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa SET Powermaxx BS 12

762,60 zł

Wkrętarka Bosch z udarem Gsb 180 Li, 18v 2 aku 2,0Ah

695,00 zł

Wiertarko wkrętarki Makita 10,8 V Li-on

398,00 zł

Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa Metabo POWERMAXX BS Basic

565,80 zł

Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa Metabo Powermaxx BS 12 BL

553,50 zł

Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa Metabo Powermaxx BS 12 Q

430,50 zł

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 96,1% czytelników artykuł okazał się być pomocny