Sprawdzony i skuteczny przepływowy filtr do wody

Filtry przepływowe i uzdatnianie wody – rozwiązanie idealne do domu

Przepływowy filtr do wody montowany jest bezpośrednio na rurze, która doprowadza wodę do gospodarstwa domowego. Mogą być one zakładane zarówno w pionie, jak i w poziomie. Sam montaż filtra do wody nie należy do trudnych czy skomplikowanych, a prosta zasada działania połączona jest z najwyższą jakością użytych materiałów oraz wydajnością.

Ważne jest to, iż filtry do wody pitnej przepływowe mają za zadanie uzdatnianie wody w domu. Mowa zatem o tej używanej do różnych celów:

  • do picia
  • do mycia
  • do prania
  • do zmywania
  • do podlewania roślin

Polecane produkty do uzdatniania wody

Według specjalistów najlepsze efekty filtrowania uzyskać można wtedy, kiedy umieszcza się je punktowo przy różnych urządzeniach oraz domowych źródłach wody. Jeśli szukasz więcej informacji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o uzdatnianiu wody.

Wysokiej jakości filtry przepływowe

Filtry przepływowe dostępne są w sprzedaży z różnymi rodzajami wymiennych wkładów. Wyróżnić tutaj możemy modele:

  • Z aktywnym węglem
  • Polipropylenowe
  • Azotanowe
  • Z blokiem węglowym
  • Z żywicą jonowymienną

Każdy z tych typów wykazuje dużą skuteczność w usuwaniu z wody innych rodzajów zanieczyszczeń. Wersje z węglem aktywnym i blok węglowy głównie eliminują chlor, polipropylenowe specjalizują się w zanieczyszczeniach mechanicznych, azotanowe likwidują azotany, zaś te z żywicą jonowymienną sprawiają, że z wody wyeliminowane zostają jony wapnia i magnezu. Pojawiające się w sieci opinie na ich temat są niezwykle pozytywne. Dznanki filtrujące znacznie pomagają w poprawie jakości wody.

Filtry Dafi i ich rosnąca popularność

Marka Dafi jest jedną z najbardziej popularnych w naszym kraju, gdy chodzi o filtry do wody. Jej nieustanny rozwój osiągany dzięki wprowadzaniu innowacyjnych rozwiązań i najwyższej jakości produktów sprawia, że na zakup filtrów przepływowych Dafi stawia dziś szerokie grono Polaków.

Modele z serii Eko-Dafi stanowią system uzdatniania wody pitnej filtrujący ją w sposób mechaniczny. Prosty mechanizm działania okazuje się być niezwykle skutecznym, a łatwy montaż filtrów do wody marki Dafi jest w opiniach kupujących istotną zaletą.

Jak kształtują się ceny filtrów Dafi? Wkłady do filtrów wody tej marki nabyć można już za kwotę rzędu kilkunastu złotych. Same filtry również dostępne są w przystępnych cenach. Sprawia to, że zakup ich nie jest dużą inwestycją, a w opiniach wielu użytkowników może w znaczącym stopniu wpłynąć na zdrowie, komfort życia oraz zawartość portfela. Nie od dziś wiadomo bowiem, że montaż filtrów do wody generuje spore oszczędności, zaś kupowanie wody butelkowanej okazuje się być rozwiązaniem drogim i mało ekologicznym zarazem. Model zmiękczający wodę to dziś dla wielu jedyna rozsądna opcja.

Filtry przepływowe zmiękczające wodę i ich warstwy

Każda z warstw filtra przepływowego ma za zadanie usuwanie nieco innego rodzaju zanieczyszczeń z wody. Kiedy trwa proces oczyszczania, cząstki osadzają się na jego powierzchni. Fakt ten w pozytywny sposób wpływa na jego działanie, zwiększając efekty filtracji.

Popularna marka Dafi ma w swoim asortymencie zarówno proste filtry mające na celu uzdatnianie wody, jak i te bardziej zaawansowane, które pozwalają na pozbycie się szeregu bardziej skomplikowanych problemów związanych ze stanem wody pitnej. Każdy model zmiękczający wodę musi przejść wiele testów jakości przed trafieniem do sprzedaży.

Warto mieć na uwadze fakt, że wkłady do filtrów wody Eko-Dafi można z powodzeniem łączyć z sobą szeregowo, zaś nabycie stacji filtrującej Eko-Dafi to dla wielu Polaków obowiązkowy wręcz zakup do domu czy też do mieszkania. Ceny wkładów do filtrów wody są zaś na tyle przystępne, że każdy pozwolić sobie może na ich kupno.

Dzbanek z fitrem na białym tle, a także polecany przepływowy filtr do wody i filtry do wody pitnej
Jakie filtry do wody pitnej wybrać, czyli polecany przepływowy filtr do wody

Przegląd popularnych filtrów do wody pitnej

Wkład żywiczny – przystępna cena i wysoka jakość wykonania w jednym

Wkłady żywiczne marki Dafi zakupić można już za kwoty rzędu 25-30 złotych. Wiele osób nabywa je zatem do domów i mieszkań, chroniąc tym samym swój sprzęt AGD przed działaniem twardej, zanieczyszczonej wody. Redukują one z wody z dużą skutecznością sole wapnia i magnezu.

Jak długo użytkować można jeden wkład żywiczny? Producent szacuje, że wystarcza on na około miesiąc, w ciągu minuty filtrując nawet 7 litrów wody. Wszystko jednak uzależnione jest od tego, jak bardzo jest ona zanieczyszczona i jaką ma jakość.

Niewysoka cena tego typu modeli oraz dobre opinie na ich temat zadecydowały o tym, że są one chętnie wybierane przez kupujących. Ci, którzy postawili na filtry przepływowe, doceniają szereg zalet tego rozwiązania. Warto pamiętać jednak o tym, że gdy są one zabrudzone, następuje konieczność ich wymiany, bowiem w takim stanie nie mogą pełnić swoich funkcji w sposób prawidłowy.

A może wkład polipropylenowy do filtra?

Wkłady polipropylenowe znakomicie uzupełniają filtry do wody pitnej. Tworzy się je z włókniny propylenowej, która pozwala na usunięcie z wody zanieczyszczeń mechanicznych.

Cena tego typu modelu jest niska, wynosi zwykle około 10 złotych. Łatwość montażu wkładów polipropylenowych bez wątpienia stanowi ich istotną zaletę.

Element ten montuje się w filtrze do wody, który umieszczony jest przy umywalce. Wykorzystywany jest on głównie jako pierwszy etap filtracji wody użytkowej oraz pitnej. Wykazujący odporność na chemikalia i na rozwój mikroorganizmów wkład polipropylenowy chroni skutecznie domową instalację wodną i urządzenia AGD.

Wszystko wskazuje na to, że wkłady żywiczne, polipropylenowe i inne będą nadal cieszyły się dużym powodzeniem wśród kupujących. Podobnie jest przecież w przypadku filtrów przepływowych Dafi, których znakomite uzupełnienie stanowią.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 71,7% czytelników artykuł okazał się być pomocny