W obrębie miasta firmy przeprowadzkowe stosują stawkę godzinową. Z reguły, ona jest ustalona jako cena za wynajem pojazdu i kierowcy. Na terenie Wrocławia średnia cena za wynajęcie busa do przeprowadzki z pomocą kierowcy wynosi 100 złotych za godzinę. Cena za dodatkowych pracowników do załadunku i rozładunku dolicza się dodatkowo. Koszt za pracę dodatkowej osoby wynosi 30zł/godz. Jeżeli jeden z adresów znajduję się w okolice miasta za usługę trzeba dopłacić od 30 do 70 złotych.

Firmy przeprowazkowe mają pojęcia minimalnej kwoty zamówienia.Ta kwota określa minimalny koszt usługi, która obejmuje podstawienie auta pod adres, załadunku i czasu pracy. We Wrocławiu większość firm z branży przeprowadzki określają ten czas w półtorej godziny.

Wiele osób uważa, że taryfa na przeprowadzki obejmuje tylko zużycie paliwa. W rzeczywistości tylko 50% kosztów przeznacza się na paliwo, reszta trafia do: odpisy amortyzacyjne (na remont i przegląd techniczny); wynagrodzenie kierowcy; wynagrodzenie za pracę dla pracowników, działu księgowości itp.

Dlaczego nagle cena większa od planowanej

Cena na usługę będzie wyższa, kiedy mamy mieszkanie na wysokim piętrze bez windy. Zniesienia mebli w takich warunkach zajmuje więcej czasu niż zwykle. Na cenę usługi wpływa również dostępność miejsca dla zaparkowania samochodu pod bramą. Przy planowaniu przeprowadzki również trzeba brać pod uwagę termin. Praca w święta ta weekendy płatna dodatkowo. A przeprowadzka w godzinę szczytu będzie droższa ponieważ trafimy do korku i za ten czas też będziemy musieli zapłacić.

Przewóz rzeczy wielkogabarytowych

Do rzeczy wielkogabarytowych zaliczamy; pianino, fortepian, sejf, sprzęt medyczny, bankomaty, duże ksera, antyki. Cena przewozu takich ładunków zależy od wagi ciężaru. Oprócz wagi również doliczymy cenę za wnoszenia bez windy albo za wykorzystania specjalistycznych urządzeń.

Czy warto zamawiać usługę dodatkowe?

Profesjonalna firma przeprowadzkowa oferuje nie tylko transport ładunków ale stara się zapewnić pełen zakres usług. Czasami warto zamówić dodatkowe usługi tacy jak rozkręcanie i skręcanie mebli, pakowanie mebli sprzętu AGD. Pracownicy firmy przeprowadzkowej mają potrzebne narzędzia do rozkręcania (skręcanie) mebli oraz doświadczenia. Zamówienia tych usług daje możliwość zaoszczędzić czas oraz pieniądze. Przy zamówienie usługi pakowania płacimy dodatkowo za kartony, stretcz, taśmę oraz folie bambelkową. Równiez można zamówić kartony dla samodzielnego pakowania u firmy przeprowadzkowej wtedy pracownik firmy dostarczy kartony do klienta w uzgodniony termin.

Przeprowadzki międzymiastowe

Bardzo trudnym zadaniem jest zorganizowanie przeprowadzki do innego miasta, zwłaszcza kiedy trzeba przetransportować mebli i inne wielkogabarytowe rzeczy. Koszt przeprowadzek międzymiastowych składa się z ceny za wynajem pojazdu i kierowcy. Jeżeli potrzebujemy osób do załadunku i rozładunku to płacimy dodatkowo według cennika. Z naszego doświadczenia wiemy że z standardowym zleceniami dobrze da rady ekipa z dwóch pracowników. Dodatkowo do ceny za wynajem pojazdu i pracowników doliczamy koszt za trasę. Koszt za trasę liczymy w dwie strony. Za przejechany kilometr trzeba zapłacić około 2 złotych.

Każda firma transportowa powinna mieć aktualne ubezpieczenia OC działalności gospodarczej związanej z przeprowadzkami. W razie uszkodzenia ładunku w trakcie przeprowadzki ubezpieczalnia wypłaci odszkodowanie.

Jak dobrze wybrać firmę przeprowadzkową w mieście Wrocław?

Oprócz zastosowania się do powyższych wskazówek, warto też sprawdzić obszar działania danego przedsiębiorstwa. Wybrane firmy oferują transport do innych miast, a nawet państw. Kolejną kwestią są samochody wykorzystywane w czasie przeprowadzki. Należy sprawdzić ich maksymalną ładowność oraz wymiary przestrzeni ładunkowej. Te informacje powinny być dostępne na firmowej stronie internetowej Przykład takiej strony: https://przeprowadzki-wroclaw.com.pl/

Co jeszcze warto sprawdzić?

Dobrą praktyką jest zaznajomienie się ze sposobem zabezpieczenia przewożonego ładunku, który również powinien być opisany na stronie. Nie bez znaczenie jest też życzliwość pracowników wykonujących usługę przeprowadzki lub transportu mienia. Wybrane firmy, po ustaleniach telefonicznym lub mailowych, oferują dostawę w dniu zamówieniu. Ta opcja może być kluczowa dla niektórych zamawiających.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej