Narzędzia przydatne w domowym warsztacie

Szczególnie przydatne w domowym warsztacie będą narzędzia ręczne oraz elektronarzędzia. O ile te pierwsze nie zawsze są drogie, o tyle w przypadku elektronarzędzi warto zainwestować w ich jakość. Elektronarzędzia bardzo dobrej klasy możesz znaleźć na przykład na stronie https://fixero.com/produkty/elektronarzedzia.html.

Narzędzia, które mogą przydać się w każdy domowym warsztacie, to między innymi:

  • Szlifierka stołowa – jej głównym przeznaczeniem jest obróbka materiałów o dużej twardości. Dla popularnych domowych zastosowań, w zależności od mocy, może posiadać tarczę ścierną o średnicy od 100 do 200 mm. Może posłużyć nam do ostrzenia noży kuchennych czy noży do kosiarki.
  • Młotek – jest niezastąpiony przy wbijaniu bądź usuwaniu różnego rodzaju gwoździ. Przy wyborze tego narzędzia warto zwrócić uwagę na jego ciężar i zastosowanie.
  • Imadło – służy do mocowania różnego typu przedmiotów, które poddawane są obróbce ręcznej.
  • Pilarka tarczowa – wykorzystuje się ją do cięcia różnych materiałów, w szczególności drewna lub materiałów drewnopochodnych. Sprawdzi się głównie przy cięciu wzdłużnym drewna. Może okazać się przydatna do cięcia elementów konstrukcji więźby dachowej, przycinania desek lub cięcia płyt OSB czy blatów kuchennych. W zależności od modelu zakres głębokości cięcia może wynieść od 0 do 75 mm.
  • Latarka – pomocna w oświetlaniu ciemnych lub trudno dostępnych zakamarków.
  • Zestaw kluczy – wśród nich możemy wymienić klucze oczkowe, nasadowe. Pomocne przy odkręcaniu lub dokręcaniu śrub czy nakrętek.
  • Miarka – służy do określania długości lub odległości pomiędzy przedmiotami. Występuje w kilku rozmiarach, jednak warto wybrać tę o długości co najmniej 5 metrów.
  • Zestaw śrubokrętów – chociaż pełnią podobną funkcję co wkrętarka, mogą okazać się nieocenione w sytuacjach, w których śruby znajdują się w trudno dostępnych miejscach. Ze względu na mnogość gniazd warto zaopatrzyć się nie w jeden, a co najmniej kilkanaście rodzajów wkrętaków z popularnymi końcówkami jak: PH, PZ, płaskie, typu imbus, torx.
  • Szlifierka kątowa – najpopularniejszy typ szlifierki wykorzystywanej w domach. Jej główną funkcją jest cięcie różnego rodzaju materiałów, głównie metalu, plastiku. Przy wykorzystaniu specjalnych akcesoriów można ją zastosować również do polerowania i czyszczenia. Występuje w kilku wariantach rozmiaru tarcz: 115 mm, 125 mm, oraz 230 mm. Może być zasilana za pomocą kabla lub akumulatora.
  • Wiertarko-wkrętarka – zastępuje zwykłe wkrętaki. Dzięki mnogości końcówek, tzw. bitów, może być wykorzystywana przy drobnych pracach naprawczych wymagających odkręcenia lub przykręcenia śrubek. Pomocna może okazać się również w ogrodzie przy składaniu różnego rodzaju obiektów drewnianych. Pełni również funkcję wiertarki, co zwiększa jej funkcjonalność.
  • Lutownica – dla wymagających użytkowników może posłużyć do wykonania prostych lutów w drobnej elektronice.

materiał partnera

ikona podziel się Przekaż dalej