1. Czym jest przydomowa oczyszczalnia ścieków?
  2. Jakie przydomowe oczyszczalnie ścieków można znaleźć na rynku?
  3. Na co zwrócić uwagę budują przydomową oczyszczalnię ścieków?

Przydomowe oczyszczalnie ścieków to aktualnie najlepsza alternatywa dla szamba. Są nie tylko efektywniejsze, ale i wydajniejsze od innych rozwiązań. Zadaniem takiej przydomowej oczyszczalni ścieków jest między innymi unieszkodliwienie oraz rozłożenie zanieczyszczeń. Ścieki przechodzące przez przydomową oczyszczalnię ścieków nie szkodząc środowisku, trafiają do zbiorników – naturalnych albo sztucznych i do gruntowych wód. Jesteś zainteresowany budową przydomowej oczyszczalni ścieków? Szczegóły na temat tego rozwiązania znajdziesz w niniejszym artykule. Zapraszamy do lektury.

Czym jest przydomowa oczyszczalnia ścieków?

Przydomowe oczyszczalnie ścieków to system składający się z odpowiednich urządzeń. Celem takiego rozwiązania jest oczywiście neutralizowanie ścieków, wytwarzanych przez różnego rodzaju nieruchomości. Jak właściwie działa przydomowa oczyszczalnia ścieków? Wszystko zależy od tego, na jaki rodzaj systemu się zdecydujesz. Każda tego rodzaju oczyszczalnia ścieków ma jednak jedno zadanie – a mianowicie wzbudzanie wewnątrz urządzenia naturalnych procesów biologicznych, których celem jest rozłożenie ścieków bytowych na nieszkodliwe związki mineralne. Takie oczyszczone ścieki bez przeszkód można odprowadzać do rzeki, gruntu czy melioracyjnego rowu, ponieważ nie są szkodliwe dla środowiska.

Szeroki wybór różnorodnych rozwiązań znajdziesz na e-deszczówka.com, gdzie dostępne są przede wszystkim ekologiczne, oszczędne i wygodne systemy. Produkty wyróżniają się nie tylko dobrą jakością i sporą wydajnością, ale także niskim kosztem eksploatacji. Jeśli nie masz możliwości przyłączyć swojej posesji do gminnej lub miejskiej sieci kanalizacyjnej, gwarantujemy, że ekologiczne oczyszczalnie przydomowe będą dla Ciebie najlepszą opcją.

Jakie przydomowe oczyszczalnie ścieków można znaleźć na rynku?

Przydomowa oczyszczalnia ścieków to ekologiczne i ekonomiczne rozwiązanie. Taki system gwarantujący bezproblemowe odprowadzanie ścieków zaczyna cieszyć się coraz większą popularnością. Jeśli interesują Cię przydomowe oczyszczalnie ścieków, koniecznie zapoznaj się z dostępnymi na rynku opcjami. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że ostatecznie zamontujesz optymalne rozwiązanie dla siebie.

Biologiczna oczyszczalnia ścieków to prosty w obsłudze system, który między sobą różni się wielkością. Dzięki temu każdy zainteresowany biologiczną przydomową oczyszczalnią ścieków bez problemów dopasuje wielkość całości do potrzeb swojego gospodarstwa. Jak działa biologiczna oczyszczalnia ścieków? Przede wszystkim do zbiornika należy wprowadzić osad czynny, którego celem jest oczyszczalnie bytowych ścieków. Osad czynny składa się między innymi z pierwotniaków, bakterii oraz nicieni. To one odpowiadają za redukowanie zanieczyszczeń, które są w ściekach oraz za ich utlenianie. Uzdatniona przez biologiczną oczyszczalnię ścieków woda jest nieszkodliwa i może być odprowadzana bezpośrednio do gleby. Należy jednak co kilkanaście miesięcy wybierać pozostały osad.

Oprócz biologicznych rozwiązań na rynku znajdziesz także modele drenażowe. Przydomowa oczyszczalnia ścieków drenażowa wymaga jednak specjalnego gruntu. Dokładniej chodzi o taki grunt, który wyróżnia się małą ilością gruntowych wód i jednocześnie wysoką przepuszczalnością. W systemie tym dochodzi do dwóch procesów – beztlenowego oraz tlenowego. Proces beztlenowy zachodzi w osadniku, a tlenowy w drenażu.

Warto zwrócić uwagę również na oczyszczalnię ścieków tunelową. Działa podobnie do drenażu z jednym wyjątkiem – nie mamy tutaj drenów, które rozprowadzają ścieki w gruncie, a tunele rozsączające. System ten aktualnie jest wydajniejszy i tańszy.

Bez względu na to, na jaką przydomową oczyszczalnię ścieków się zdecydujesz, każda ma takie samo zadanie – oczyszczać ścieki i doprowadzać ją do gruntu. Do zalet tego rodzaju oczyszczalni ścieków zalicza się nie tylko wydajność i ekologiczność, ale także brak nieprzyjemnych zapachów, z którymi nierzadko ma się do czynienia przy szambie. Należy jednak pamiętać, aby takie przydomowe oczyszczalnie ścieków regularnie opróżniać – z reguły wystarczy raz na rok lub nawet na dwa lata.

Na co zwrócić uwagę budują przydomową oczyszczalnię ścieków?

Ile kosztuje przydomowa oczyszczalnia ścieków? Wszystko zależy od systemu, na który się zdecydujesz. Na przykład oczyszczalnia ścieków z drenażem rozsączającym, której pojemność wynosi 2m3, może kosztować Cię od 4000 do 6000 zł. Pamiętaj również o tym, że do ceny należy doliczyć koszt montażu.

Zanim jednak rozpoczniesz swoje poszukiwania, musisz zwrócić uwagę na szereg różnorodnych parametrów. Ważne jest przede wszystkim to, aby dobrać oczyszczalnię ścieków do warunków, jakie panują nie tylko w danym gospodarstwie domowym, ale i na konkretnym terenie. Do istotnych parametrów zalicza się rodzaj gleby, wielkość całej działki, ilość wód gruntowych oraz oczywiście ilość domowników. Następnie mając te informacje, zgłoś się do specjalisty, który pomoże Ci dobrać najkorzystniejsze i najwydajniejsze dla Ciebie rozwiązanie. Nie zwlekaj i już dziś rozpocznij montaż oczyszczalni, która będzie nie tylko efektywna, ekologiczna i ekonomiczna. Planując oczyszczanie ścieków warto więc rozważyć biologiczne przydomowe oczyszczalnie ścieków.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły