1. Zgromadź niezbędne akcesoria

Zanim zaczniemy pakowanie, musimy zgromadzić odpowiednie akcesoria. Najistotniejsze są oczywiście kartony. Należy przygotować wiele pudełek w kilku rozmiarach, tak by dopasować opakowania do wszystkich przedmiotów. Na stronie: https://kartony24.eu/pl/c/Kartony-do-przeprowadzki/43 możesz zamówić specjalne kartony do przeprowadzki, które mają zoptymalizowane wymiary. Dzięki temu z łatwością przeniesiesz je przez wąskie drzwi czy przez ciasne klatki schodowe. Pudełka zawierają poręczne uchwyty do trzymania, a nawet dodatkowe uchwyty boczne służące do przenoszenia pakunków przez dwie osoby. Przydatna okaże się także folia stretch, która służy do zabezpieczania mebli, sprzętów czy akcesoriów sportowych o dużych gabarytach. Folię stretch w różnych rozmiarach i kolorach znajdziesz pod linkiem: https://kartony24.eu/pl/c/Folia-stretch/34. Warto zakupić także tekturę. Posłuży ona do oddzielania od siebie pojedynczych przedmiotów oraz do zabezpieczania mebli, blatów, płyt meblowych czy wózków dziecięcych. Tekturę falistą w rolach zakupisz tutaj: https://kartony24.eu/pl/c/Tektura-falista-w-rolach/70. Przydadzą się także innego rodzaju akcesoria: folia bąbelkowa, wypełniacze, taśma pakowa czy tekturowe przekładki.

2. Pozbądź się niepotrzebnych rzeczy

Przez wiele lat w Twoim domu nagromadziło się zapewne wiele zbędnych przedmiotów: ubrania, które już dawno wyszły z mody, stare ozdoby czy nieużywane sprzęty. Przeprowadzka to doskonała okazja, by pozbyć się tych wszystkich rzeczy. Dzięki temu zmniejszysz liczbę pakunków, które trzeba przewieźć do nowego miejsca.

3.Zaplanuj wszystko z wyprzedzeniem

Jeśli chcesz uniknąć błędów organizacyjnych, zaplanuj wszystko z wyprzedzeniem. Zarezerwuj termin w firmie transportowej i upewnij się czy znajomi oraz bliscy będą mogli pomóc w przeprowadzce. Pomyśl także o opiece dla dzieci. Powiadom o zmianie adresu wszystkie niezbędne instytucje i zgłoś konieczność przeniesienia Internetu oraz telewizji do nowego lokalu.

4. Pakujemy… ale jak?

Nie łudź się, że wszystkie rzeczy uda się spakować w 2-3 dni. Część rzeczy trzeba umieścić w pudłach na kilka tygodni przed samą przeprowadzką. Im wcześniej zaczniesz, tym lepiej! Na pierwszy ogień powinny pójść: koce, kołdry, ubrania sezonowe, sprzęt sportowy, książki z domowej biblioteczki czy ozdoby. Na końcu należy spakować rzeczy, których używasz najczęściej. Przedmioty należy umieszczać w pudełku w sposób uporządkowany. Na samym dnie powinny znaleźć się najcięższe rzeczy, a na górze – lżejsze. Pamiętaj, żeby do pakowania przedmiotów o dużej masie używać mniejszych kartonów. W przeciwnym razie sporo się namęczysz podczas dźwigania pakunków. Wszystkie delikatne rzeczy należy zabezpieczyć folią bąbelkową i tekturowymi przekładkami. Wolną przestrzeń w pudełku najlepiej wypełnić skropakiem lub papierem. Wypełniacze unieruchomią zawartość i zamortyzują wstrząsy. Do zaklejania kartonów używaj specjalistycznych taśm pakowych o dużej wytrzymałości. Wykorzystanie zwykłej taśmy biurowej to kiepski pomysł.

5. Podpisz pudełka

Każdy karton powinien zostać podpisany natychmiast po włożeniu do niego rzeczy. Dzięki temu w razie potrzeby szybko zlokalizujemy potrzebne przedmioty. Możemy też zastosować dodatkowy system oznaczeń, który ułatwi rozpakowywanie w nowym miejscu. Pudełka oznaczone kolorem czerwonym mogą trafić do kuchni, oznaczone kolorem niebieskim – do łazienki, a kolorem zielonym – do salonu itd. Dzięki temu nie będziemy musieli nieustannie przenosić pakunków z jednego pomieszczenia do drugiego. Od razu trafią do miejsca docelowego.

Przeprowadzka to trudne przedsięwzięcie, ale z dobrym planem i odpowiednimi akcesoriami wszystko przebiegnie sprawnie. Jeśli będziesz pamiętać o kilku zasadach, naprawdę nie masz się czego obawiać.artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny