Przyłącze wodociągowe

Wszystko o przyłącze wodociągowe - lista artykułów

Zapoznaj się z informacjami na temat przyłącze wodociągowe. Nasze sprawdzone porady związane z przyłącze wodociągowe pomogły już wielu osobom. Zapoznaj się z artykułami poniżej i przeczytaj te które Cię interesują

Studnie głębinowe - cena, pozwolenie i wszystko inne co musisz wiedzieć

Studnie głębinowe - cena, pozwolenie i wszystko inne co musisz wiedzieć

Każdy współczesny budynek mieszkalny wymaga dostępu do wody. Niestety nie wszędzie mamy istnieje możliwość wykonania przyłącza instalacji wodno kanalizacyjnej. W niektórych lokalizacjach jedynym możliwym do realizacji rozwiązaniem okazuje się wiercenie studni. Poniżej podpowiemy, czym są studnie głębinowe, jaki jest koszt ich wykonania oraz o czym informują przepisy prawne. Na koniec odpowiemy na pytanie, ile kosztuje studnia głębinowa.
, 29 marca 2017

Jak zmniejszyć rachunki za wodę? Poznaj 5 skutecznych sposobów!

Jak zmniejszyć rachunki za wodę? Poznaj 5 skutecznych sposobów!

Pamiętasz słynną reklamę sieci Idea i hasło: „grosz do grosza, a będzie kokosza”? Wyobraź sobie, że z kranu zamiast wody lecą…złotówki. Podczas mycia zębów zużywasz około 15 litrów. Płukanie rąk pod bieżącą wodą przez 2 minuty to około 20 litrów. Statystyczny Polak zużywa prawie sto litrów wody dziennie! Podpowiadamy, jak na stałe obniżyć rachunki za wodę.
, 27 lutego 2017

Jak poprawić jakość wody we własnym mieszkaniu?

Jak poprawić jakość wody we własnym mieszkaniu?

Jakość wody wypływającej z naszych kranów często pozostawia wiele do życzenia. Zbyt wysoki poziom chloru pogarsza smak, a kamień może osadzać się naszych naczyniach i stanowić zagrożenie dla wielu urządzeń. Dlatego warto przybliżyć proste sposoby na poprawę jakości wody we własnym mieszkaniu bez przebudowy przyłącza wodociągowego.
, 26 sierpnia 2016

Ile kosztuje przyłącze energetyczne? Jakie formalności musisz spełnić?

Ile kosztuje przyłącze energetyczne? Jakie formalności musisz spełnić?

Przyłącze energetyczne jest fragmentem instalacji, łączącym zewnętrzną sieć elektroenergetyczną z instalacją na działce budowlanej. Wykonanie przyłącza będzie niezbędne, jeśli chcemy by nasza działka i obiekty budowlane posiadały dostęp do energii elektrycznej. Poniżej podpowiemy, jakie formalności trzeba spełnić wykonując przyłącze prądu. Określimy też, jak kształtuje się cena tego typu inwestycji.
, 9 maja 2017

Do czego służy i jak wybrać naczynie wzbiorcze?

Do czego służy i jak wybrać naczynie wzbiorcze?

Każda instalacja C.O. wymaga zabezpieczenia przed wzrostem ciśnienia, które wytwarza się na wskutek podgrzania wody. Skutecznym rozwiązaniem okazuje się naczynie wzbiorcze, zwane także naczyniem wyrównawczym. To właśnie od skuteczności jego działania zależy bezpieczeństwo całej instalacji. Dlatego warto przyjrzeć się bliżej temu elementowi systemu i wiedzieć, który rodzaj będzie pasował pod konkretne centralne ogrzewanie.
, 9 sierpnia 2016

Zabudowa wanny prostokątnej lub narożnej - cena, porady

Zabudowa wanny prostokątnej lub narożnej - cena, porady

Wykonanie obudowy wanny to doskonały sposób na ukrycie instalacji wodno - kanalizacyjnej i podniesienie jej walorów wizualnych. Obudowa wanny pozwoli nam wykończyć ją w późniejszym czasie na wiele sposobów. Zabudowana wanna będzie ozdobą każdej łazienki i może powstać w zgodzie z dowolnym stylem. Jaka jest cena wykonania obudowy wannowej? Które rozwiązanie będzie najlepsze do naszej łazienki? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz poniżej. Przedstawiamy krok po kroku metody i materiały na wykonanie obudowy wanny.
, 4 września 2016

Szambo ekologiczne - cena, opinie, zalety i wady

Szambo ekologiczne - cena, opinie, zalety i wady

Szamba ekologiczne są rozwiązaniem pośrednim pomiędzy tradycyjnymi szambami betonowymi, a przydomowymi oczyszczalniami ścieków. Są koniecznością w momencie, gdy działka nie ma przyłącza wodociągowego. Zapewniają dużą szczelność i są niezwykle odporne. Jednak czy ich zakup jest wart swojej ceny? Odpowiedź na to pytanie znajduje się w poniższym artykule.
, 12 maja 2017

Szamba betonowe - ceny, porady przy wyborze

Szamba betonowe - ceny, porady przy wyborze

Każdy budynek mieszkalny wymaga odprowadzenia nieczystości. Jeśli nie mamy przyłącza kanalizacyjnego, pozostaje nam jedynie budowa szamba betonowego lub ekologicznego. Na szczęście w ofertach firm znajdziemy wiele typów zbiorników bezodpływowych. Dużą popularnością cieszą się gotowe szamba betonowe. To tradycyjny i sprawdzony sposób na odprowadzenie ścieków z domu. Sprawdźmy więc, jakimi kryteriami się kierować wybierając szamba betonowe.
, 25 kwietnia 2016

Przyłącze wodociągowe i przyłącze prądu do działki - koszty

Przyłącze wodociągowe i przyłącze prądu do działki - koszty

Wszystkie działki budowlane powinny posiadać przyłącze wodociągowe, kanalizacji i prądu. Bez uzbrojenia działki budowlanej możemy wprawdzie rozpocząć prace budowlane ale z oczywistych względów na pewnym etapie będą już niezbędne. Bez prądu czy wody ciężko prowadzić bardziej zaawansowane prace, jedynie odprowadzenie ścieków może być zastąpione przez szamba betonowe lub ekologiczne. Dlatego warto wiedzieć ile kosztuje przyłącze kanalizacyjne, przyłącze elektryczne oraz przyłącza wodociągowe. Poniżej zaprezentujemy przybliżone ceny uzbrojenia działki i scharakteryzujemy etapy budowy przyłączy wodociągowych i prądu.
, 26 lipca 2016

Nowe prawo budowlane zwiększy liczbę budowanych domów w Polsce

Nowe prawo budowlane zwiększy liczbę budowanych domów w Polsce

W 2015 roku wejdzie w życie nowelizacja ustawy Prawo Budowlane. Nowe zapisy mają działać na korzyść prywatnych inwestorów i zachęcić ich do rozpoczęcia inwestycji budowlanych - budowy, czy rozbudowy. W nowych zapisach prawnych zniesiono kilka najbardziej uciążliwych obowiązków inwestora i uproszczono niektóre formalności, wzmocniona zostanie również pozycja i zakres obowiązków kierownika budowy. Zmieni się również nieco sam odbiór domu do użytkowania. Poniżej przedstawimy najważniejsze zmiany i wskażemy korzyści wynikające z nowych zapisów prawa budowlanego.
, 24 kwietnia 2016

Ile kosztuje przyłącze gazowe i przyłącze wodociągowe do działki budowlanej?

Ile kosztuje przyłącze gazowe i przyłącze wodociągowe do działki budowlanej?

Budowa przyłączy gazowych i wodociągowych do działki budowlanej jest wieloetapowym procesem. Zdarza się, że prace nad wykonaniem przyłącza gazowego czy wodnego są w całości koordynowane przez właściciela sieci (inwestor wykłada jedynie środki pieniężne).  Jednak w niektórych rejonach naszego kraju to inwestor koordynuje poszczególnymi etapami prac, a jednostki samorządu terytorialnego wydają niezbędną dokumentację oraz dokonują odbioru przyłącza.  W każdym z tych przypadków warto zapoznać się z orientacyjnymi kosztami, oraz procedurą budowy przyłączy wodociągowych.
, 3 maja 2017

Etapy budowy domu do stanu deweloperskiego

Etapy budowy domu do stanu deweloperskiego

Budowa własnego domu to kosztowne i czasochłonne przedsięwzięcie. Realizacja zamyka się zazwyczaj w dwóch latach, zwłaszcza że jest to okres narzucony przez bank, który udziela kredytu na cel budowlany. Dlatego tak ważne dla dotrzymania założonych terminów jest odpowiednie zaplanowanie wszystkich etapów budowy domu jednorodzinnego.
, 25 kwietnia 2016

Powiązane tematy

Ta strona korzysta z plików cookies.

Więcej informacji znajdziesz w polityce cookies.


Zamknij