Ranking kotłów na pellet - zobacz, który piec na pellet wybrać

Kotły na pellet drzewny cieszą się bardzo dużą popularnością. W artykule tym przedstawimy ranking kotłów na pellet, ich ceny oraz krótką charakterystykę przedstawionych modeli. Przedstawimy także opinie o piecach na pellet oraz ceny pelletu.

Jeśli szukasz firmy, która wykona u ciebie instalację grzewczą, skorzystaj z usługi Szukaj Wykonawcy, dostępnej na stronie Kalkulatory Budowlane. Po wypełnieniu krótkiego formularza zyskasz dostęp do najlepszych ofert.

Ranking kotłów na pellet - zobacz, który piec na pellet wybrać

Kotły na pellet drzewny - najważniejsze informacje

Pellet jest pochodzącym z języka angielskiego słowem, które oznacza materiał opałowy wytwarzany z różnego rodzaju odpadów drzewnych, takich jak między innymi trociny, zrębki czy wióry. Biomasa ta jest sprasowana pod działaniem bardzo wysokiego ciśnienia. Pellet występuje w postaci wałków o małych rozmiarach, ich średnica wynosi od 6 mm do 25 mm, natomiast a ich długość do kilku centymetrów. Pellet drzewny jest dostępny w sprzedaży w workach o masie 15 kg. Charakteryzuje się on kalorycznością ok. 18000 MJ/kg. Ceny pelletu wynoszą od 800 zł do 900 zł za 1 tonę. Piece na pellet to rozwiązanie ekologiczne, nowoczesne i cechuje je wysoka efektywność energetyczna.

Ranking kotłów na pellet

Kocioł stałopalny C.O. TERMO-TECH PELL NIUL

Kocioł charakteryzujący się bardzo dobrym stosunkiem jakości do ceny. Ma dużą moc (zakres mocy od 5,4 do 18 kW co wystarcza na ogrzanie domu o powierzchni do 180 m2), jest tani w ekspoatacji i wyposażony w inteligentny sterownik samodzielnie dobierający parametry pracy. To oszczędza naprawdę dużo czasu. Model jest wyposażony w sterownik obsługujący 3 pompy: C.O, C.W.U. oraz pompę dodatkową. Jego sprawność wynosi 92%.

Polecane piece na pellet w dobrych cenach

Kocioł stałopalny Termo-Tech Pell Niul wykonany jest z atestowanej stali kotłowej o grubości 6 mm. Zajmuje stosunkowo niewiele miejsca (jego wymiary to 925x1170x1148 mm). Kocioł daje tez możliwość podłączenia regulatora pokojowego i modułu GSM Spider, jak również zaworu mieszającego za pomocą modułu zaworu Aligator.

Jego cena to około 8500 zł (sprawdź ofertę w ramce po prawej stronie).

Kostrzewa kocioł Mini Bio 10 kW

Kostrzewa kocioł Mini Bio 10 kW to najmniejszy piec na pellet, który dostępny jest w sprzedaży. Ten piec na pellet to dobre rozwiązanie do ogrzewania mieszkalnych domów jednorodzinnych, które mają powierzchnię do 120 m2. Zasobnik paliwa w tym piecu charakteryzuje się pojemnością 230 dm3. Jest to stojący kocioł stalowy jednofunkcyjny, który działa na biopaliwa stałe. Jego moc nominalna wynosi 10 kW, a sprawność nominalna przekracza 92%. Kotły serii Kostrzewa Mini Bio 10 kW to piece z podajnikiem ślimakowym. Posiadają także palnik wrzutkowy i zasobnik paliwa. Kotły na biomasę tej serii przeznaczone są do instalacji wodnego centralnego ogrzewania. Piec ten posiada także sterowanie pompą centralnego ogrzewania oraz ciepłej wody użytkowej, a także temperatury pomieszczenia. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także ten artykuł o kotle na pellet.

Oprócz tego, że Kostrzewa kocioł Mini Bio 10 kW jest niewielkich rozmiarów, jego kolejną zaletą jest to, że zopatrzono go w zbiornik, który został umieszczony na wymienniku pieca w taki sposób, że nie zajmuje dodatkowego miejsca. W piecu tym można spalać pellet, a także owies. Jest on bardzo łatwy w obsłudze. Zaopatrzono go w automatyczny start palnika oraz w kontrolę płomienia za pomocą fotokomórki, a także w automatyczną modulację mocy jego palnika i w automatyczne czyszczenie wymiennika oraz palnika. Ceny pieców na pellet tej serii wynoszą ok. 7499 zł.

Kocioł SAS Multi 1.5 17 kW

Kocioł SAS Multi 1.5 17 kW jest kotłem na pellet drzewny o nominalnej mocy 17 kW i nominalnej sprawności 85,2%. Ten piec na pellet posiada zbiornik paliwa o pojemności 90 kg. Charakteryzuje się on zużyciem paliwa na poziomie 1,1 kg/h. Piece SAS Multi 1.5 17 kW to piece z podajnikiem ślimakowym. Transport pelletu z zasobnika odbywa się za pomocą specjalnego mechanizmu dwóch ślimaków rozdzielonych kanałem przesypowym. Te kotły na biomasę posiadają dodatkową komorę spalania. Można w nich spalać pellet lub drewno opałowe.

Ranking kotłów na pellet - zobacz, który piec na pellet wybrać

Rozpalanie w tym piecu odbywa się przy użyciu ceramicznej zapalarki. Palnik w tym kotle posiada automatyczne, samooczyszczające się palenisko. Piec ten zaopatrzony jest także w dodatkowy ruszt wodny, który pełni rolę zastępczego paleniska. Posiada on pionowy układ kaset wymiennika ciepła. Charakteryzuje się automatyczną pracą kotła. Posiada trójciągowy układ komór spalinowych. Piec ten jest bardzo prosty w obsłudze oraz w konserwacji. Dużą zaletą tego pieca jest także niski poziom substancji szkodliwych w produktowych przez niego spalinach. Istnieje możliwość przygotowania również ciepłej wody użytkowej przy pomocy tego kotła. Ceny pieców na pellet tej linii wynoszą ok. 8165 zł. Sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o piecach na pellet.

Kocioł HKS Lazar SmartFire

Kocioł HKS Lazar SmartFire jest nowoczesnym stalowym kotłem, którego nominalna moc cieplna wynosi 15 kW, a nominalna sprawność to 91,1%. Jest to piec przystosowany do instalacji wodnych centralnego ogrzewania przeznaczony do spalania biomasy w postaci pelletu. Posiada on palnik zsypowy oraz podajnik ślimakowy, który zaopatrzony został w śluzę służącą do zabezpieczania przed ewentualnym zapaleniem się paliwa w zasobniku. Posiada on także sterownik z regulacją pogodową oraz z dotykowym ekranem.

Piec ten zaopatrzony został w wyciągowy wentylator spalin oraz w zawór termostatyczny. Posiada także wbudowaną pompę obiegową, sondę lambdę, a także za dodatkową dopłatą można w nim zastosować sterowanie przez internet. Piec ten charakteryzuje się nowoczesną automatyką. Zaopatrzono go w palnik wykonany ze stali nierdzewnej. Charakteryzuje się kompaktową konstrukcją, automatycznym oczyszczaniem palnika, a także systemem czyszczenia wymiennika. W sprzedaży dostępne są piece tej serii z zasobnikami o różnych pojemnościach. Cena tego kotła wynosi ok. 14452 zł.

Kocioł EG-Pellet firmy GREŃ

Jaki jeszcze kocioł na pellety wybrać? Kocioł EG-Pellet firmy GREŃ to nowoczesny piec wyposażony w pełną automatykę, posiada sterownik z czujnikiem pogodowym. Dodatkową zaletą tego urządzenia jest to, że umożliwia on także przygotowanie ciepłej wody użytkowej. Zaopatrzony został w wizjer, który umożliwia podgląd płomienia bez konieczności otwierania drzwiczek. Posiada zbiornik o bardzo dużej pojemności. Jeden zasyp umożliwia opalanie od 7 do 30 dni. Piec ten może spalać pellet, ekogroszek lub owies. Piec ten zaopatrzony został w duży popielnik, dzięki czemu możemy z niego wybierać popiół raz na 5 miesięcy. W piecu tym zastosowano automatyczne czyszczenie wymiennika.

Jest to kocioł dwufunkcyjny. Jego moc nominalna wynosi od 10 kW do 60 kW, a sprawność nominalna wynosi od 92% do 94%. Posiada pojemność zasobnika paliwa w pięciu wielkościach od 169 dm3 do 223 dm3. Za dodatkową dopłatą możemy nabyć piec z większym zasobnikiem. Posiada on palnik retortowy oraz podajnik ze śluzą, która zabezpiecza paliwo w zasobniku przed zapłonem. Został także zaopatrzony w sterownik PID, który posiada sondę lambdę, w wentylator wyciągowy spalin oraz w czujnik temperatury spalin. Cena tego kotła wynosi 16000 zł. A może zainteresuje cię także ten artykuł o kotle na ekogroszek z zasobnikiem?

Kocioł Orte Power firmy ORTE

Kocioł Orte Power firmy ORTE jest piecem do ogrzewania nadmuchowego cieplnej mocy nominalnej od 24 kW do 250 kW i sprawności nominalnej wynoszącej od 86,2% do 92,7%. Wydajność wentylatora tego pieca wynosi od 1500 m3/h do 15200 m3/h i zależna jest od modelu tego pieca, dostępny w sprzedaży jest w sześciu wielkościach. Piec ten charakteryzuje się zasobnikiem paliwa o pojemności 270 dm3, za dopłatą możemy zakupić zasobnik o pojemności 380 dm3 lub 560 dm3. Posiada on palnik cylindryczny zsypowy.

Dużymi zaletami tego kotła na pellet są między innymi brak strat energii, jego prosta obsługa i konserwacja. Piece te są łatwe w instalacji. W kotle tym powietrze, które nadmuchiwane jest do pomieszczeń, może być nagrzewane poprzez nagrzewnice na pellety, które zintegrowane są z palnikiem, zasobnikiem oraz podajnikiem paliwa. Cena tego kotła wynosi 18450 zł.

Piece opalane biomasą, pelletem to rozwiązanie ekologiczne, które zyskuje w ostatnim czasie na popularności. Mamy nadzieję, że nasz ranking kotłów na pellet i przytoczone opinie o piecach na pellet, pomogą dokonać właściwego wyboru. Teraz wybór kotła na pellety nie nastręczy trudności. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także ten artykuł o piecach na paliwo stałe.

Ocena: 4,8/5 (głosów 23)
, aktualizacja 18 stycznia 2019
Zobacz więcej artykułów na temat:
piece na pellet centralne ogrzewanie ciekawostki
Komentarze (5)
 • 20 grudnia 2018 02:12 - ~Dariusz napisał(a) ocena: 5 głosowało: 13

  Dla kogo kotły 18 KW,Chyba was popieprzyło.Gdzie są kotły 8-9 KW dla setek tysięcy domów.Nic nie można znaleźć,bo oszołomy produkują chyba dla zakładów produkcyjnych.

 • 20 lutego 2019 11:02 - ~Kostevyr napisał(a) ocena: 2 głosowało: 2

  Dziwne dlaczego nie znalazł się w tym zestawieniu chyba jeden z najlepszych kotłów na pellet - SlimKo Kotłospaw. Sam jestem szczęśliwym posiadaczem już od ponad 1,5 roku, masa pozaytywnych opinii w sieci. Kocioł bardzo oszczędny i prosty w obsłudze - zasypuje pellet raz w tygodniu, raz na miesiąc go czyszczę i tyle. Dla mnie - bajka i POLECAM !

 • 22 marca 2019 09:03 - ~Qcza napisał(a) ocena: 0 głosowało: 2

  Sporo bzdur w artykule. Np. SAS Multi 1.5 17 kW spala 1,1kg paliwa na godzinę. Skoro spala tylko tyle to znaczy że jego moc to ~5kW.

 • 11 kwietnia 2019 09:04 - ~Kruszyner napisał(a) ocena: 1 głosowało: 1

  Tak jak kolega wyżej pisał, według mnie najlepszy kocioł na pellet to slimko kotłospaw - mały, oszczędny i nie ma problemów z jego obsługą. Zasypujemy zasobnik, raz na jakiś czas wyczyścimy i zapominamy o kotle ! Jest tanio i ciepło.

 • 01 lipca 2019 02:07 - ~rysiu34 napisał(a) ocena: 0 głosowało: 0

  ten kocioł od Witkowskiego Toret Pellet jest spoko, ma dobry palnik obrotowy Kipi, super wykonany, łatwy do czyszczenia. Mistrzostwo

Dodaj komentarz
Podpis:
captcha


Wyszukaj na stronie:

Ta strona korzysta z plików cookies.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celu zbierania danych analitycznych (analizowania ruchu na stronie) oraz profilowania reklam przez naszych partnerów. Szczegóły znajdziesz w naszej polityce prywatności. Jeżeli nie wyrażasz na to zgody, zablokuj pliki cookies w przeglądarce.

Zamknij