Ranking marketów budowlanych - który posiada najwięcej sklepów?

Duża liczba marketów budowlanych sprawia, że stają się one łatwiej dostępne, a problem transportu jest w znacznej mierze ograniczony. Wśród polskich marketów budowlanych istnieją duże dysproporcje w liczebności sklepów. Aktualną sytuację najlepiej przedstawia poniższy ranking.

Jednocześnie przypominamy, że kompletne kosztorysy kosztów budowy domu czy remontu mieszkania możesz stworzyć klikając w ten link.

Ocena: 4,3/5 (głosów 10)

Ranking marketów budowlanych

Ranking najpopularniejszych marketów budowlanych pod względem liczby sklepów

Liczba marketów, którymi dysponują największe sieci sklepów z artykułami budowlanymi w Polsce

Polskie Składy Budowlane PSB i PSB Mrówka - logoNa pierwszym miejscu znajdują się Polskie Składy Budowlane, które posiadają ponad 420 małych składów oraz około 120 sklepów: PSB Mrówka. Tak duża ilość składów i sklepów sprawia, że niemal każdy ma je niedaleko własnego domu.

Castorama - logo sieci marketów budowlanychDrugie miejsce zajmuje Castorama. Według danych zawartych na jej stronie głównej, niedawno otwarto 120-y sklep. Jest to bardzo dobry wynik, a sklepy Castoramy nie są już tylko kojarzone z dużymi, ale również ze średnimi i coraz częściej mniejszymi miastami.

Brico Marche - sieć marketów budowlanychTrzecie miejsce zajmuje Brico Marche z liczbą: 70 sklepów zlokalizowanych w różnych zakątkach naszego kraju. Jest to jednak niemal dwukrotnie niższa liczba niż w przypadku Castoramy.

Sieć sklepów z artykułami budowlanymi Leroy MerlinPoza podium znajduje się Leroy Merlin. Według oficjalnych, aktualnych danych, niedawno otwarto 43 oddział tej sieci marketów.

Sieć sklepów budowlanych NOMINa kolejnym miejscu znajdują się markety NOMI z 36 sklepami, ulokowanymi w większych miastach naszego kraju.

OBI tak to robiPrzedostatnią lokatę w rankingi zajmują sklepy Obi. W 2013 roku ich liczba przekroczyła 30. Warto jednak pamiętać, że ilość otwieranych marketów Obi sukcesywnie i szybko wzrasta.

Sieć sklepów z artykułami budowlanymi PraktikerNa ostatniej pozycji naszego rankingu znajdują się markety Praktiker. Według oficjalnych danych zawartych na stronie internetowej, w Polsce znajduje się ponad 20 marketów Praktikera. Musimy jednak pamiętać, że sieć Praktiker posiada bardzo rozbudowany i przyjazny sklep internetowy, który z miesiąca na miesiąc zyskuje coraz większą popularność.


, aktualizacja 27 listopada 2017
Zaloguj się aby dodać komentarz

Zaloguj


Jeżeli jeszcze nie masz konta, zarejestruj się bezpłatnie.
Ta strona korzysta z plików cookies.

Więcej informacji znajdziesz w polityce cookies.


Zamknij